GTA 5 'Failed the connect to Rockstar Games Library Service' hatası (Çözüldü)

Herkese merhaba, ilk öncelikle sizlere hatamı anlatayım. Bu hatada, GTA 5’in Rockstar Games kısayolundan oyunu açmama rağmen sürekli olarak ‘‘Failed the connect to Rockstar Games Library Service’’ hatasını alıyorum. YouTube’dan birkaç video izlememe, birkaç bu konu hakkında yazı okumama rağmen maalesef çözüm yoluna ulaşamadım. Size biraz görsel olarak anlatayım ne tür hatalar aldığımı.

resim1-png.535502

Bu benim aldığım ve defalarca uğraşmama rağmen aldığım hata. Oyunu silip yükleme, Rockstar Games klasöründeki ‘‘Launcher’’ ve ‘‘Social Club’’ klasörlerini silme, GTA 5 dosyalarını doğrulama gibi çeşitli yollara başvurmama rağmen sorunum çözülmedi.
Çözüm Yolu 1

coezuemyolu1-png.535504

 • Çözüm yolu 1 - Adım 1

coezuemyolu2-png.535506

 • Çözüm yolu 1 - Adım 2

adim3-png.535507

 • Çözüm yolu 1 - Adım 3

adim4-png.535509

 • Çözüm yolu 1 - Adım 4

adim5-png.535510

 • Çözüm yolu 1 - Adım 5 (Maalesef görüldüğü gibi tik kutusunun boş olması gerekirken bende dolu vaziyette. O yüzden diğer çözüm yolundan fotoğraflar atıyorum şimdi.)
  Çözüm Yolu 2

coezuemyolu2adim1-png.535511

 • Çözüm yolu 2 - Adım 1

coezuemyolu2adim2-png.535512

 • Çözüm yolu 2 - Adım 2

coezuemyolu2adim3-png.535513

 • Çözüm yolu 2 - Adım 3 (Gördüğünüz gibi bende devre dışı olması gerekirken ‘‘Elle’’ modunda.)

coezuemyolu2adim4-png.535514

 • Çözüm yolu 2 - Adım 4 (Maalesef Çözüm yolu 1 - Adım 5’te de olduğu gibi bu çözüm yolunun son adımında yine hata verdi.)
  Diyeceğim şu ki; ben şu sorun yüzünden haftalardır GTA 5 girememiş ve bu hata yüzünden oyundan soğuyacak duruma gelmiş vaziyetteyim. Lütfen yardım edin.

guvenlik duvarini kapat- antivirus programini kapat ( windows defender ) anlik koruma ozellikle. daha sonra tekrardan launcheri acarmisin. bunlarin yani sira windows guncellemelerini kontrol et, umarim sorunun cozulur.

Dediklerinizi uygulamama rağmen sorunum maalesef çözülmedi, şimdi tekrardan yaptığım şeyleri yani sürücüyü güncelleştirip dosyaları doğrulamayı deneyeceğim.

BOKstar games mi allah belasini versin. mumkun oldugunca bunlardan birsey almamak gerekli. Bunlardan oyun almak aslinda oyunu almak degil kiralamak gibi. internet yoksa dogrulamayi gecmen ve oyunu oynaman cok zor, yani korsan oynayan birkisi bukadar sorunla karsilasmiyor. guvenlik duvarinda ortak ve ozel ag ayarlarina bakarmisin. bana kalirsa birseyler ortakta birseylerde ozel agda izin istiyor. yani sorunun guvenlik duvari yada virus programindan falan oldugunu dusunuyorum. kayit defteri ile ilgili program kullandinmi ? belki birseyler duzenlerken silmistir.

Windows Defender’i temelli kapatmıştım, tekrar açıp güvenlik duvarına bakıyorum hemen.


Bende bu şekilde.
Edit : Eset antivirüs programını kullanıyorum, kayıt defteri ile ilgili program kullanmadım.

Selam Sorununuz Düzeldi mi

Düzeldi, sorun ekran kartındanmış

bende de aynı hatalar var hocam ne yapmam lazım şimdi ekran kartı mı güncel değilmiş neymiş sebep

Sanırım benim ekran kartı GTA 5’i kaldıramıyormuş, daha sonra yeni bir ekran kartı alınca sorun ortadan kalktı. Öbür türlü bu hatayla alakalı tüm videoları izleyip aynen uygulamama rağmen sorun çözülmemişti.

ya benim en baş açıldı sorunsuz bir şekilde türkçe yama ekleyince bu hale geldi

Türkçe Yama belki güncel değildir

@Ferhat1903 Hocam antivirüs`ü kapatmayı deneyin