Grand Theft Auto VI - (GTA 6) Ana Konu

2035 yılında epic beleşe verir.

4 Beğeni

Fragmanda kalabalık olan kısımlar online versiyona ait olabilir mi? Rockstar bu her türlü çılgınlık beklenir.

Sizce o rc helikopter ile şantiye bombaladığımız görevin drone’lu versiyonu gelir mi?

Çok kalabalık sistemleri zorlayacak 4000 serisi kart altı zor sanki

Yav biz orayı bombaladık zaten niye birdaha bombalayalım?:smile:
Görevi veren Averyde öldü zaten.Ögrencisi donald love kendisini liberty city storiesde önce öldürdü sonra cesedini yemek için çaldı.
Sebebi ise rockstarla çalışan çoğu ses sanatçısı gibi burt reynoldsda rockstarla iyi geçinemedi.
Rockstarda böyle intikamını aldı.
Yalnız anlaşmazlığın sebebi michael hollincs,ray liotta ve young maylayin gibilerinkinin aksine para mevzusu değil.

1 Beğeni

İmkanı yok aga şuan dünya üzerinde bilgisayarları olan kitlenin yüzde kaçında 4000 serisi ekran kartı varki? Tmm oyun dolu detaylı güzel ama olabildiğince çok kişinin oynayabilmesi için oyunun optimize edilmesi şart, en azından 2000 serisi orta-düşük ayarlarda oynayabilsin. Hatta yanlış hatırlamıyorsam 2022 de sızan GTA6 yapım aşaması videolarında 2000 serisi ekran kartı kullanılan videolar vardı. Her ne kadar o zamanlar oyunun bitmiş hali olmasa da o zamanlar 2000 serisi kullanılıyodu. Ben en az 3000 serisi isteyeceklerinden eminim, 2000 serisi kaldırır ve aynı zamanda kışın ısıtıcı olarak kullanılabilir, 1000 serisi için hayal kurmaya gerek yok diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Üstat yıl 2023 ben 3080ti yetmedi diye 1 hafta önce değiştirdim sen yıl 2026 da 2000 serisi kartla GTA gibi bir oyun oynanır diyorsun bana çok ütopik geliyor tabi bu benim görüşüm

Katılıyorum 2000 serisi çok eskiyecek o zaman onun işi zor, 3050-3060 minimum isterler gibi geliyor bana

Gta 5 işlemciniz fena değilse gt710da bile 720p 30fps çalışan bi oyundu.
Eğer npc yoğunluğu bu kadar olursa fakat işlemciye yüklenebilirler.

gpu instancing ile çözülebilecek bir sürü sorun var. cpu ve gpu da önemli ona yüklenir buna yüklenir anlamı yok. sistemin her yerini verimli kullanmak için kafa yakın bir motor var.
her zaman upgrade etmeye çalışın. ben pc dönemine kadar tamamen yükseltmiş olurum.

rx 6600 + i3-12100f ile orta ayarlarda 60 alabilirim diye düşünüyorum. o zamana kadar belki bir işlemci upgrade’i yaparsam rahatça oynarım umarım.

yorumları okudukca eyvah eyvah durum cok sıkıntı diyorum :cowboy_hat_face:

Benim demek istediğim oynanır oynanmaz değil yalnış anlaşılmış illaki oynanır 3000 serisiyle felan ama GTA 6 gibi bir oyunu düşükte oynamak için bu kadar yükselmeye gerek yok madem düşük ayarda oynayacam 1080 de neden bu kadar bekledik amaç zaten güzel grafiklerle beraber oynamak

3 Beğeni

Açar açmaz muhabbetine döndü bu olay birazda, benim kast etmek istediğim 2000 serisi kartlarda açar fakat akıcı sıkıntısız bir oyun sunar mi şimdiden kestirmek zor, zaten daha pc ye gelmeyeceği için en erken 2026 da çıksa o zaman ki oyunların sistem gereksinimleri kim bilir nasıl olucak

2 Beğeni

Arkadaşlar şimdi anlamadığım için soracağım. Bu ps5 ve xbox s/x e çıkacak bir oyun. E bu konsolların donanımı aşağı yukarı aynı kalacak ve oyun da bütün varını yoğunu bu konsollarda gösterecek. Peki bu konsollara denk pcler nedir. Denk olan sistemler aynı performansı sunmaz mı? Bu dediğim mevzuyla oyunun aşağı yukarı hangi sistemlerde rahat ya da zor çalışacağına dair tahmin yürütemeyiz mi?

konsoldaki donanıma göre optimizasyon yapıldığında eş değerde bir pc elbette açacak desek biraz içi boş laf olur. konsolda grafik ayarı seçenekleri zaten yok. ve şu an tam olarak nasıl çalışacğaı da belirtilmedi ama evet işte bu adamlar tam olarak konsol için canla başla oyun yapabiliyorlar. kullandıkları donanım belli, sistem belli olunca tüm oyun göre şekilleniyor veya sorunlar ona göre çözülüyor.
pc’ye geldiğin an her bakımdan zortluyorsun iyi sistemlerin çalıştırıyor olması bile anlam ifade etmiyor. optimizasyon bu sefer windowstan tut türlü türlü grafik kartlarına işlemcilerine ve grafik seçeneklerinin oyun motorunda tekrar işlevlsel hale getirilip o optimizasyonun sağlanması dünya kadar iş.

evet gölge ayarını ultradan medium’a çekmek tek tıkla olan bir şey ama böylesine karmaşık bir oyunda tek tıkla olmuyorve sadece onla bitmiyor.

teknik bilgiler ve açıklamalar geldikçe neyi nasıl kaldıracağını anlarız. sonuçta pc için o dönem 2026 sonunu kastedersek hatta bence 6-9 ay boyunca zaten çıkıştan sonra pc için bir açıklama yapmamaları strateji olur. geleceğini bilmek başka resmi olarak duyurmak başka zarar verir.

uyguladıkları çözümleri ve oyunun nasıl çalıştığını çok merak ediyorum. şu oyuna bakınca şu an benim sistemde orta-yüksek oynar mıyım? tatmin edici şekilde eğer uygun optimize edildiyse niye oynanmasın? günün sonunda nereye gelirsek gelelim bir oyunun düzgün çalışması için gereken çözümler her yerde aynı oluyor. :smiley:

5 Beğeni

:clown_face:

şimdi karşıma çıktı ilgisini çeken olursa baksın

4 Beğeni

4070 Phoenix GS - AMD Ryzen 5 7600X - 32GB RAM üçlüsünün bu oyuna gayet yeterli olacağını düşünüyorum. 2K’da rahatlıkla oynatabileceği kanaatindeyim. Sizin de düşüncelerinizi almak isterim bu konu hakkında.

1 Beğeni

konsollarda 16gb ram için optimize ediyorlar :smiley: 30fps üstünü azcık görsün yeter kafası da var. 2025 yılında ve sonrasında PC için hepimiz 64gb ram hedefleyeceğiz. @vanillamango geçen öyle yaptı mesela.

1 Beğeni