Grand Theft Auto VI - (GTA 6) Ana Konu

trailer müziği

SPOILER

https://youtu.be/E3qWxumrIU8

Açıkçası GTA 6 Trailer pek hoşuma gitmedi. Daha sakin ve merak uyandıran bir şeye kendimi hazırlamıştım. İçindeki şeylerin güzelliğinden bahsetmiyorum. Çok fazla izleyiciye oynayan bir curcuna gösteriliyor. Ve klasik Amerikan halkı ve garip yaşamları… Ama çok güzel tabii o fizikler o animasyonlar o grafik! Anlayamazsınız…

1 Beğeni

video kalitesindendir :smiley:

yok ondan da değil baya baya galiba biz kendimizi başka bir kafaya soktuk. nebileyim ya da kafa artık o curcuna dünyaya sıcak bakmıyor sonuçta oyunda özgürüz. :smiley: ama çok güzel be ahh ulan :smiley:

Şimdi özetle platform bilgisi görülmedi. Yarın hangi platforma geleceği açıklanır mı göreceğiz bir süre soru işareti olarak kalabilir. Öte yandan mevcut nesil konsolların GTA 6’yı nasıl çalıştıracağı da merak konusu çünkü ne PlayStation kendi oyunları ne de Xbox’ın oyunlarını geçtim RDR2 bile öyle bir dünya değil. Ama PS4’te neler yapan adamlar PS5 ve Xbox SeriesX gücünü tam anlamıyla optimize şekilde GTA 6 için kullanacak profesyonellikteler.

1 Beğeni

https://www.youtube.com/watch?v=QdBZY2fkU-0&ab_channel=RockstarGames yayınlanıyor

geldi

6 Beğeni

yayın açayım :smiley:

1 Beğeni

Grafikler🫣

3 Beğeni

cok iyi görünüyor lan

1 Beğeni

Müthiş görünüyor. Beni tek merak ettiren şey bir çoğumuzun merak ettiği gibi sistem özellikleri ne olacak? Rx 6700 xt ekran kartı var bende ama o grafiklere bakınca tereddüt de kaldım :disappointed_relieved:

kredileri çekip sistem düzdürecek gibi duruyor bu oyun şimdiden yatırımları yapmaya başlıyalım :smiley:

1 Beğeni

Gece gece kalktık yataktan hayırlısı bakalım.

4 Beğeni

kredi cekip sistem almaktan ziyade oyunu da almak için kredi gerekebilir :smiley:

4 Beğeni

2025e dolar 50 60 olur gibi

Kafa biraz daha sakin şeyler istiyor sahne geçişleri falan oradan oraya olmuş yaşlandık artık :smiley: Yine günümüz western kültürüyle aksiyonu yan yana görmek bilmiyorum ya. Ama tabii hastası çok, beklenenin ötesinde işler var. Dinamikler, ortamlar falan her zamanki Rockstar devrimi.

Sahneleri detaylı inceleyince particle ve çevre proplar dahil bütün efektlerin ve yüzeylerin detaylı olduğu belli. Dikkatli incelersek çimlerin doku olmadığını, her birinin gerçekten ot olduğunu görüyoruz moruk hiç acımamışlar. Yeni shaderlar, renk paletleri falan çok iyi. Post process de güzel aydınlatmalar efektler falan. Belli ki eski usül teknikler pek yok bu da bu oyunu düpedüz yeni nesil bir oyun yapıyor. Eskiden abi bu pc gta 5 kaldırır mı lafı vardı şimdi pc toplarken gta 6 kaldırır mı lafı meşhur olacak.

Minimum sistemde Gtx 960 - R9 280, oynanabilir sistemde de Gtx 1050 ti - Rx 580 aralığında bir şeyler olur diye tahmin ediyorum. Gerçi yeni DLSS teknolojisidir vs. gibi parametreleri göz önünde bulundurursak bir şeyler olur herhalde. O yüzden en optimum 3070-4070 gibi sistemlerde işe yarar bir oynanış olur diye düşünüyorum. 4K kritik orasını bilemem ama 1080p ve 2K’da bu iki kart iş görür sanırım.

4 Beğeni

Grafikler böyle olacağını sanmıyorum trailer özel birşeyler yapmışlardır, elbette rdr nin üzerine koymuşlardır ama bu grafikler uçuk geldi bana

2011 De Gta 5 in 1.Trailerini İzlediğim Günü Dün Gibi Hatırlıyorum Zaman Su Gibi Akıp Geçti.Şimdi Gta 6 nın 1.Trailerini İzliyoruz.Koskoca 12 Sene Geçti

2 Beğeni

Trailer videoları genelde sinematik çekimler oluyor. O yüzden fazla kasmaya gerek yok 4070 veya 7700 üstü ekran kartı ve onu besleyecek işlemcin ve ramin olsun yeterli bence depolama için rahat 300 gb+ istenebilir.

Yayın kesildi çünkü askıya alındı. :smiley:

Millet sabah uyanınca kalp krizi geçirecek.

Vay be 3060 ile en düşükte oynayacağım herhalde, hâlbuki geçen sene beni 3-5 sene götürür diye almıştım da şimdi düşününce zaten 3-5 sene olucak 2025 TE çıkarsa :smiley:, benim merak ettiğim ön sipariş mevzusu ne zaman olucak acaba? Bizim için ne kadar erken o kadar iyi, yoksa bu kur artış hızıyla 5k dan aşağı alamayız