Gran Turismo Sport - Ana Konu

Gerçek yarış simülatöri sloganıyla tanıtılan Gran Turismo Sport, 17-18 Ekim’de PS4 için çıkış yapacak. Burası onun için ayrıldı!

Demo sürümü 9 Ekim’de çıkacak.

Çıkış tarihi videosu

Thrustmaster T-GT özel direksiyon seti

TAG Heuer ile işbirlik anlaşması

Ön sipariş

1 Beğeni

Demo görüntü mü?

Demodan ‘Manzaralar’ bölümünden…Oyun içi değil.Oyun içi de atacağım.

bekliyoruz o zaman :smiley:

2 Beğeni

2 Beğeni

1 Beğeni

Şimdilik bu kadar.Gün içinde tekrar atabilirim.Pijama ile oturuyorum hala :smile: Son attıklarımın hepsi oyun içi.Hızlı olsun diye düzenleme şansım olmadı.Herkese iyi günler.

1 Beğeni

sürüş vb. deneyimlerinden bahsedersen de çok iyi olur

Şöyle ki ben de direksiyon yok öncelikle onu söyleyeyim.Dualshock performansı da tatmin edici.Ama bence tam anlamıyla simulasyon.Sadece pist yarışları olduğu için ne kadar geniş yelpazesi var şimdilik bilemiyorum tabiki(örneğin forzada tır vs gibi ilginçlikler var) Oyun komple türkçe bu arada.İki yarış yaparak ancak bu kadar konuşabilirim.Gün içinde artı eksi yönlerini kendimce anlatmaya çalışırım.

Gün boyunca oynadım oyunu ve sonuç olarak şunları söyleyebilirim;araç kontrolleri kesinlikle direksiyon için tasarlanmış ve arcade türüne hiç yakın değil.Aynı zamanda bir simülasyon meraklısını doyuracak derecede ayar var.Lastiklerin basınç değerinden tut rüzgarın yarış esnasında sizi ne kadar etkilediğine kadar bir sürü detay var.Bunları geçersek yine çevre fotoğraf açısından muazzam ama iş vurup parçalamaya geldi mi köşedeki çimenli hafif tümsek sanki duvara çarpmışsınız gibi tepki veriyor.Hasar modellemesini açmadım çoğunlukla ama içerik olarak aracı bozsa da görüntü olarak yine beni tatmin etmedi.Sürüş oldukça tok.Dualshock da bile yoldaki çakılın dahi hafif titreşimini hissediyorsun kim bilir direksiyonda ne zevk verir.Yapay zeka bana çok kaliteli geldi.Zorluk seviyesine göre gayet mücadeleci ve sahici tepki veriyorlar.Online modu da denedim.İnternet hızım yüksek olmamasına rağmen üst üste hiç problem yaşamadan yarıştım.Ekstra olarak oyunda ‘müze’ bölümü var.Bu bölümde firmaların geçmişten günümüze bir çok aracının tarihçesini ve gelişimini gösteriyor.Ayrıca 1900’lerin başından itibaren kültür-sanat,sosyo-ekonomik ve yoğunlukla bilim başlığı altında bir tarih çizelgesi var.İlk önce araç veya yarış dünyasından bir ilkle başlayıp devamında o süre boyunca diğer konularda bilgi verici bir bölüm.Elbette hepsi türkçe.Split-screen özelliği zaten var.Şimdilik bu kadar :v:

2 Beğeni

:frowning: oynayamıyoruz ki…

Forza Motorsport’da toprak zeminler eksik o yüzden sıkıldım. Horizonda rally yapmak varken o araçlarla pistte saçmalıyoruz ama gördüğüm kadarıyla gtsportunda toprak zeminde pek bir olayı yok.

bu fotoğraflara biraz sinir oluyorum oyunun sadece fotoğraf modunda olan oyun içi olmayan bir şey açık dünya yarışı olsa anlarım da böyle çok saçma pazarlama amacıyla kullanmaları biraz sinirlendiriyor

1 Beğeni

1 Beğeni

Bir sürü yarış simülasyonu liginde Türk asıllı oyuncular başarılar yazıyor. Futbol gibi boş beleş insanların olduğu spordan bin kat daha iyi espor :slight_smile:

1 Beğeni

Mario Kart Gran Turismo’da…

1 Beğeni