Gpu %100 kullanma sorunu

Son 2 yıldır ets2 ye girmiyordum ama bu aralar pc ye geri yükledim. Fakat gpu kullanımım %100 oluyor 1-2 saat sonunda dizüstü bilgisayar(asus x550v) kendini kapatıyor. Ne yapmalıyım ?
Sistem Özellikleri;
i7 6700HQ
16 GB ram
GTX 950M

Oyun ayarları;

güncelleme: Güç seçeneklerinden Güç tasarrufu modunu seçtiğimde ekran kartının gereksiz ısınıp bilgisayarın kapanması durdu uzun süreler fps kaybı olmadan uzun süreler oynayabiliyorum.

en dusuk ayarlari denermisiniz. yani iki yildir oyundaki degisim cok fazla yani ekran kartinin full calismasi normaldir. dahili ve harici ekran kartinin hangisini oyunun actiginin kontrol edermisiniz.

oyun harici kart da çalışıyor;
Screenshot_3
Ayarları en düşüğe çektiğimde de değişen bir şey olmadı aslında ilk fotoğrafta oyunun önizlemesini bilerek gösterdim sabit o ekrandayken bile %100 kullanıyor.

Ekran kartının %100 çalışması sıkıntılı bir durum değil, hatta gayet normal fakat bilgisayarın soğutma sisteminde sorun olabilir kapanmasıda o sebepten diye düşünüyorum. Fanlı laptop aparatlarından kullanıyormusunuz ? Yoksa da zeminin köşe kısımlarına ufak cisimlerle alt tarafı hava alacak şekilde denemenizi tavsiye ederim.

3 Beğeni

Altında fan soğutucusu bulunuyor ama fazla ısınıyor. Kış ayında bu oyunda böyleyse yazı düşünemiyorum:) Önceden böyle değildi

gtx 950m in ets2 yi daha fazla kaldirmasi zor. @ONURKULL dedigi gibi tamyuk calisiyor gozukmesini kafana takma sorun cihazi sogutmada.

3 Beğeni

Üstteki yorumlarda da belirtildiği gibi, bu bir sorun değil, ekran kartınızı %100 kullanmak zorunda kalıyor oyun. Çünkü kartınız pek güncel değil ve orta seviye bir laptop kartı. Bunu kötülemek için söylemiyorum, başkaları gibi değilim yani havadan bakmıyorum, ben de yıllarca GT 650M kullandım, bunlar gerçekler. Ayrıca yine bahsedildiği üzere kapanma ısınma kaynaklıdır. Benim laptop (Daha doğrusu anakart) bir yerden sonra işlemciyi acayip kısıtladığı için kapanma sorunu olmuyordu ancak bu sefer de takılmalar oluyordu :smiley:

1 Beğeni