Gold Rush: The Game - Altın Peşinde Simülasyonu - ANA KONU

Bilgisayarım kaldırmasa bile oyunu alıp firmaya destek olmayı düşünüyorum aslında, fikirleri özgün ve tam aradığım oyunu geliştirmişler. Alanında tek. Bunun dışında madencilik simulasyonu olarak tünel açma oyunu var bir de ancak oynanış mekanikleri ve grafik olarak baya sınıfta kalıyor. Multiplayer işin nirvanası olur artık tek eksik gibi şu an.

sistem gereksinimleri değişir geçici olarak yazmışlar çok yüksek kalitede bir grafiğe sahip değil :smiley:

Ben de öyle düşünüyorum, istenen minimum ekran kartı ile maksimum arası çok fark yok yazdıkları sistemde çünkü. Geçici yazılmış olabilir, üstüne de bir iki güncelleme çekseler iş görür belki. En azından öyle olmasını temenni ederim :smiley: Türkiyede ki donanım fiyatlarından haberdar olsunlar biraz böyle olmuyor…

Oyun resmi olarak çıkmadı tabi ama ben bir yerde demo halini gördüm. Torrent olarak tabi. Denedim bilgisayarımın çalıştırdığını da gördüm. 13 Ekimde steam üzerinden satın almak için önümde bir engel yok yani :slight_smile:

ohaa torrentemi düşmüş hiç haberim yok :smiley:

https://www.simulasyonturk.com/kategori/gold-rush-the-game

4 video çektik hala duruyor. Bendeki demo tam sürüme dönüşür mü acaba yeniden indirmeyi denedim de hala demo…

tanıtım videosu…

1 Beğeni

Görmediğimiz bişey çıkacak sandım :frowning:

Bu makine gelse bu oyuna Türkler olarak çıldırmaz mıyız

1 Beğeni

Mod desteği varsa kesin gelir :slight_smile:

Modlama desteği yok. Bazı araçların gelmesi Kickstarter kampanyasına bağlıydı en son dump truck 100 bin dolar geçildiği için yapılmaya başlandı. Ama ileride ne olur bilemeyiz.

Oyun yayınlanıp da daha çok para kazanmaya başladıklarında eminim hepsini yaparlar.

İnceleme anahtarını sordum bu akşam gelirse çok güzel olur gece oynar videolara başlarım. :smiley:

Bu makina tamburlu hocam, altın madenciliğinde ihtiyaç duyulmaz pek. Daha çok kömür gibi tabakalı yapıların üretiminde kullanılır. Oyuna ekleneceğini sanmıyorum :smiley:

Torrent çektim sıkıntısız oynayabiliyorum, Steam’e yazdıkları gereksinimler geçiciymiş demek ki. Çıksa da alsak :smiley:

Acaba direk yerden toprak alarak değil de, dağın içine doğru tünel şeklinde de bir süreç olabilir mi acaba? Var mıdır gerçekte böyle bir süreç?

Gerçekte yeraltı altın işletmeciliği dediğiniz tarzda bir süreçtir. Spiral veya dik kuyularla uzun mesafelerde yer altına inilir ve cevherli yerlere tüneller ile ulaşılır. Basık yükleyiciler, kamyonlar ve patlayıcılar kullanılır. Oyun bu hale gelirse çok keyifli olur. Gece çok inceleyemedim ama ağzı kapalı bir kuyu girişi vardı sanırım, ilerde geliştirilebilir.

Yerüstü açık ocak üretim kolay, koy ekskavatörü çalışsın da, oyunun yeraltı simülasyonu olabilmesi de zor bir yandan. Tünel açınca tahkimat kurmak lazım, aydınlatma, havalandırma vs meşakatli işler. Geliştirilse bile bu halde singleplayerda zor. Multiplayer şart.

Oyun ücretsiz güncellemeler duyurulduç
Dump truck
Drilling machine
Washplants

+++
13 Ekim’de çıkmasının nedeni Discovery Channel’da Gold Rush programının aynı gün yeni sezona başlayacak olmasıdır. :smiley:

1 Beğeni

Drilling machine geliyorsa, patlayıcılar da gelebilir baya keyifli olur bir sürü delik delip patlayıcı ile doldurup havaya uçurmak. Merakla beklemedeyiz :slight_smile:

Güncelleme notlarında gördüğüm kadarıyla işçi sistemi var. Onları çağırıp çalıştırabiliyoruz da nasıl olduğunu görmedim. Görüntü yok. :smiley: Polonya’da çıkan oyunlarda nedense bir saatle ilgili problem oluyor. Hala geri sayım aktif değil. Akşamdan sonra çıkar herhalde… :slight_smile:

Akşam 7 civarı gelecek bizim saatimize göre sanırım. Son dokunuşları yapıyoruz durumu girmişler Facebook’ta.

Giant Machines sahiplerine Gold Rush için %20 indirim geldi. :slight_smile:
gold-rush-giant-machine-indirim