G27 Direksiyon Modifikasyonu

Herkese merhabalar,

G27 için ucuz, mümkünse hafif bi çıkma direksiyon bulup yapma planım var önümüzdeki bahara kadar hobi olarak. İnternette direksiyon ağır geldiği için motoru haşat ettiğini duydum bunun önüne geçmek için direksiyonu yukarı doğru yani neredeyse yere paralel gelecek şekilde yapmayı ve minimum force feedback kullanmayı düşünüyorum (belki de hiç).

Bu seti eskiden bayağı ucuza kapmıştım, çok uzun süreler de kullandım. Son zamanlarda sürerken direksiyon ufak olduğu için en küçük hareketimde araç kontrolden çıkıyordu ben de direksiyonu büyütmeye karar verdim. :joy:

Bu konuda önerilerinize açığım, daha önce cihazın içini açıp kurcalamıştım az çok yapısıyla alakalı aşinalığım var. Gerçek direksiyonlar buna uymuyormuş filan ek bir aparat gerekiyormuş ama çok pahalı, bu yüzden alternatif fikirlerle gelebilirsiniz :slight_smile: Şimdiden teşekkürler eğer yapmaya karar verirsem bu konuyu editleyip aşamaları paylaşacağım :slight_smile:

Edit1: Sanayiden ucuz bir R12 Toros direksiyon almaya karar verdim kesin olmamakla birlikte. Ayrıca tıpkı aşağıdaki linkteki gibi direksiyonu içeriden delip arkaya metal plaka uydurmayı düşünüyorum. https://m.imgur.com/t/diy/jVGjf (VPN ile giriniz)

2 Beğeni

Direksiyon bulundu, şimdi sırada G27’nin bağlantı kısmını uyduracak kısmı düşünmekte…

2 Beğeni

Direksiyon Renault 11’in galiba :smiley: Kolay gelsin

3 Beğeni

Teşekkürler :smile:

1 Beğeni

Direksiyonun vidaları için ölçü aldım. Düşündüğümden daha kolay oldu, iz yapmak için sadece eski direksiyonu üstüne koyup tornavidayla delmem yetti. Bir önceki yazımdaki kapağın içinden tornavida uçları çıktı :joy:. G27 nin alyanlı vidalarının uzun boylu muadilini bulmam ve ayrıyeten somun da almam gerekiyor.

3 Beğeni

güzel çalışma vallah :smiley: direksiyon bence efsane

1 Beğeni

Operasyon tamamdır! :slight_smile: G27 nin vida deliklerine zarar vermesin diye fazla sıkı vidalamadım hafif esniyor dokununca onun dışında gayet iyi. Birazdan ETS2 de sürüş testi yapacağım, bilgisayar açılırken farkettim motorları biraz zorluyor zaten Feedback kullanmayacaktım ama bilgisayar başlarken dönme şeysini kapatma seçeneği de varsa dört dörtlük olacak.

7 Beğeni

Bende Arduino ile direksiyon seti yapıyorum direksiyon neredeyse bitiyor.Kral instagram adresi bırakıyorum ordan bana ulaşır mısın bu konu ile alakalı tavsiyem ve sorularım var. Tabiki buradan da sorarım ama takip edemiyorum buraları.

Instagram
a.cantemizz
(Direksiyon için diye mesaj atarsan dönerim ben sana)

Şimdi farkettim 2 yıl önceki postmuş ama ksidjwjsiwj