Fs19'dan Fs17'ye dönmek üzereyim

Tamam grafik olarak geliştirmiş olabilirler. Ama oynama kabiliyet, manevra kabiliyeti mod zenginliği gitmiş. Fs17 de auto drive ile kendi kocaman çiftliğimi işletebiliyordum. Şimdi iki aracı sırayla tek tek kullanmak zorunda kalıyorum müthiş bir zaman kaybı yaşıyorum. Follow me moduyla en azından yanımda araç takip ettirebiliyordum. Sezon moduyla kışı sonbaharı yaşıyorduk. Gps modu bile yok bu fs19da. Fs17’de ne istiyorsam yapabiliyordum. Fs19da o özgürlüğüm yok. Bu yüzdenbu oyuna para verdiğim için pişmanım. Fs17yi tekrar yükleyip oradan devam etmeyi düşünüyorum. Sizde durum nedir mutlu musunuz? Işık mı yani herşey. Ağacın gölgesi mi, traktörün üstündeki yansıma mı?

Yazdığın her şey oyuna modla getirilen özellikler ve onlar da hemen gelmedi. FS 19 için hala geliştiriyorlar. Biz de son zamanlarda sağlam oynamıyoruz çünkü o modları bekliyoruz. Sitemin biraz anlamsız olmuş. Modlar resmi bakarsak Giants’ın sattığı oyunu bağlamaz. Şöyle deseydin anlardık; bahsettiği modları orijinal olarak görebilseydik
Ama bunun yerine FS17 çıktıktan aylar sonra gelen modları şimdi FS 19 çıkalı daha 4 ay olmuşken neden yoklar diye sitem ediyorsun. :slight_smile:
O modlar elbette yakında gelecek. Geçiş süreçleri her zaman aynı oluyor. Yaz gelmeden içerik oluşmuyor, kitle kalıcı olarak FS 19’a yerleşmiyor.

Sonunda gelecek mi bilmiyorum. Tabi ki keşke bu modlar orijinalde olsa. Ama ben şahsen fs15 ten fs17 ye geçtiğimde bu kadar yokluk çektiğimi hatırlamıyorum. Sürekli araç modları geliştiriliyor. Girin mod sitelerine bakın script sayfaları hep boş. Fs17 yi de çıkar çıkmaz aldım ve bir ay içinde bahsettiğim modların hiçbirinin yokluğunu çekmedim. 4 ay oldu gps modu bile yok. Follow me çok zor bi mod değil. Çıkacaksa eyvallah tabi… Giantsı baglamaz dediğiniz o modlar olmasa oyun 1 ay içinde sıkar insanı. Bunu onlar da biliyor ve eminim mod geliştirmeyi destekliyorlar…

Modları destekliyor ancak bahsettiklerimiz büyük ve önemli modlar. Giants’ın oyun çıktığında onaylaması gereken 250 kadar mod çalışması vardı. FS17’ye o modlar aynı ayda direkt çıkmadı. :slight_smile:

Mevsimler modunun son durumu

Otları güneşle kurutma eklemişler. Cattle and Crops’a da böyle gelmişti.

Özetle işler ayrıntılı yapılıyor. Önümüzde orijinal içerik gibi bir mod koyacaklar. DLC olarak satılıp para kazanmaya bile hakları var. Bekleyeceğiz :slight_smile:

Umarım zemine de el atarlar. Kış sonbahar geliyor yapraklar dökülüyor ama yerler yeşil yeşil, cıvıl cıvıl. :smiley::smiley:

Fs 19 da ortam cıvıl cıvıl grafikler zaten eski oyuna göre herzaman daha iyi… ben o dediğin olayı yaptım aslında ama fs 17 nin ortam boğucu ve karanlık tek düze geldi fs 19 dan sonra… mecbur fs 19 daki belli başlı modları bekliyorum… bol bol harita modlarını deniyorum :slight_smile: 2 3 tur atıp sildiklerimde oluyor sabanlayıp ekip sildiklerimde… şu an mod olarak çok aşırı eksikler var… Mp de arkadaşlarınla oynamıyorsan eğer biraz daha bekleyecegiz sanırım ki o dediklerinin hepsi değilse de asıl oyuna fark katan mr gearbox season gibi asıl modlar neredeyse 1 sene sonra kullanıma sürüldü…

1 Beğeni

Diyoranız ki çalışıyorlar gelecek o zaman tamam :slight_smile: Fs17’ye geçtiğimde her iki günde bir mod buluyordum. Aha bu da gelmiş diyordum. Mesela mesafe ölçme modu vardı fs17 de. Bir yerden bir yere kaç metre ölçüyorduk falan. İnşallah gelir ne diyelim. Yani follow me ve autodrive benim için çok önemli modlar. Şantiye çalışması yapar gibi oynuyordum resmen. Aynı anda 5-6 araç yollarda oluyordu. Sabırla bekleyecez artık. İlginize teşekkürler… Bu arada fs17’yi bir kez yükleyip farka bakacam. Dediğiniz gibi karanlık karamsar mı gelecek bakalım…

Mevsimler modundaki yenilikler aslında yine FS19’da yapılan yeniliklerin sonucu oluşmuş.

Yani fs19 da standart olan şeyler fs17ye mod olarak geliyordu zaten.Geldi de. Boş yere aldık gibi hisse kapılıyor insan. At mı yani olay…

sen ne istiyorsun anlamadık ki modlar diyorsan ya biraz daha bekleyecen oyun daha 4 ay anca oldu çıkalı ve bazı şeyleri beklemek gerekiyor mod olarak… sen git FS 17 oyna kardeş en iyisi modlar çıkınca fs19 a dönersin… kimse o modlar fs 19 a çıkacak diye yada eklenecek diye birşey söylemedi garanti vermedi…
bende MR modu gearbox modu season modu bekliyorum… Çıkmazda sanırım 2 si için halen bir çalışmada yok modların yaratıcıları tarafından…

Neyse biz alışkınız sende alışacaksın ya alışacaksın mod yapamıyorsan istediklerini.

Ayrıca boş yere değil biz genel olarak MP olarak aldık ve MP de rakip komşu olarakda oynadık olayın iyi tarafı zaten Mp nin sisteminin değişmiş olması.

bende para verdiğim için pişmanım sistemim full grafik ayarlarını karşılayamıyor çünkü artı orta seviyede ancak oynayabiliyorum oda biryerden sonra gözümü bozup dalgalanma yaptırıyor çok…fs17 ye bende dönmeyi düşünüyorum ama fs19 daki animlerin bir çoğu fs17 de yok…mesela tarım makinasını bağladığım şaftın dönme hareketi fs19da çok güzel var ama 17 de yok…bu büyük bir eksik benim gözümde artı şaft texture kalitesi pek yok 19 a nazaran ama mecbur bir noktada dönecez gibi artı evet mod bakımından eksiklik var 19 da çokça…