Fs19 süt alamiyorum

Dostlar, tam tayınına kadar her şeyi yaptım. Samanı, suyu, temizlemesi falan da eksiksiz tamam…

Gel gör ki yazın başında aldığım inekler kışın başına kadar süt vermedi, vermiyor.

Doğum zamanı geldi doğurdular ve hâlâ süt vermiyorlar.

Mevsimler modu yüklü ve MP’de oynuyoruz bununla bir alakası olabilir mi?

Henüz FS19’da inek işine girmedim ama sezon moduyla epey detaylandırılmış olduğunu gördüm. Okursan sorunu çözersin. Muhtemelen süt verme süresi gelmedi veya aldığın ineğin süt verimi azdır.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Mevsimler modunda inek işine başladım. Güzel bir sistem yapmışlar gerçekçilik açısından.

Mevsimler modu olmadan aldığımız inekler alır almaz süt üretmeye başlarlar. Oysa gerçekte aynı kadınlarda olduğu gibi inekler de doğum yaptıktan sonra süt üretmeye başlarlar. Süt üretimi oyunda 9 ay sonra başlayacak şekilde ayarlanmış. Yani ilkbaharda aldığınız düveler 2 yıl sonraki yaz ayında süt üretimine başlarlar. Holstein ve Ayrshire, süt üretimi için alınacak düvelerdir. Ayrıca süt verimi mevsimlere göre farklılık gösteriyor. En yüksek İlkbahar, en düşük Sonbahar olarak ayarlanmış.

Bir zaman sonra ben de bunu fark ettim. Oyunu modsuz oynamadım hiç. Orijinalinde bu özelliğin olmaması şaşırttı.