Forza Horizon 5 [ana konu]

O sistem gereksinimleri en düşükte akıcı oynayabilmen için, o sistemin altında akıcı olmadan da oynarsın yani :slightly_smiling_face:

Microsoft kısmıan göre aslında beklediğim fiyat kısımları Standart için 200 ya da 250 TL en üst paket içinde yüksek ihtimal 400 küsür TL ile sınırlanması mevcut gibi görünüyor. Xbox’ın gamepass olayı en çok bizim insanımıza büyük kolaylık sağlayacak ona çok seviniyorum.

Gt 1030 böyle oynatıyor.Hiç oynamadım forzayı ama internette gördüğüm kadarıyla gayet optimize bir oyuna benziyor.Tabi lowda oynatmış 1030 ama 1030un olayı zaten lowda oynatmak.

Gayet optimize mi ndlsnclalanx evet fps anlamında çoğu bilgisayarda optimize ama şu hele steam versiyonunda ki drop girme sorunun hadi hesabı yok Son güncellemeyle azalttılar ama hala var, ayriyetten ara sahnelerde donma sorunu herkeste var neredeyse umarım fh5 te böyle saçma şeylerle karşılaşmayız

Aynı ekran kartına sahibim optimizasyondan çekmediğim kalmadı :upside_down_face:

Oyun steame gelmeden önce hiç sorun yaşayan yoktu. Maşallah oyun steame bir geldi herkes sorun yaşamaya başladı. 1-2 yıldır Microsoft Store dan oynuyordum Explorer.exe kaynaklı sorun dışında hiç sorun yaşamadım.

Muhtemelen sorun yaşamanızın sebebi sunuculara çok yüklendiği için olabilir. Microsoft store tarafı nasıl bilmiyorum ama Steam tarafı hep bir sıkıntı yaşıyor. Ve bu oyuna optimize demeyenler gitsin bir forza horizon 3 oynasınlar :grinning: forza horizon 4u akıcı bir şekilde oynarken fh3te drop vs. Yaşıyordum.

1 Beğeni

fps anlamında sıkıntısı yok zaten drop vs çok, ve evet ms store da hiç sorun yok hep steam versiyonunda :unamused:

1 Beğeni
10 Beğeni

7 Beğeni

böyle çevirileri paylaşmasak?

2 Beğeni

İng bilmeyen arkadaşlar olabilir, Türk forumunda böyle paylaşmak sorun olmaz diye düşünmüştüm. Bir dahakine dikkat ederim. :slight_smile:

1 Beğeni

Beklediğim sistem gereksinimlerinin altında çıkmış gerçekten acaba önerilen nasıl olacak? Birde şu iç kamerada direksiyonun 180 derece dönme saçmalığı umarım değişmiştir. Forza horizon 4 almama rağmen direksiyon setiyle oynama isteğimi yok etmişti.

1 Beğeni

Demo Gameplay videosundan anladığım kadarıyla Hala 180 derece dönüyor direksiyon.

1 Beğeni

Değişeceğini sanmıyorum forza öyle şeylere girişmek istese fh4 ye yapardı zaten onu, arcade oyun olduğu için bence gamepad le oynamak daha zevkli zaten

2 Beğeni

4 Beğeni

seslerde iyileştirmeler var bir sürü aracın ses kayıtları yapılmış daha iyi olacakmış (!)
ses sağdan çıkıyorsa sağdan duyacağız vs. vs. diğer oyunlarda olan sistem geldi
doppler effect ile ilgili bir olay da var haliyle sürüş gürültüsü seçtiğimiz kamera açısına göre dinamik yapılmış
kokpitten ve dış kameradan aynı ses çıkmıyor
yeni modüler motor yükseltme sistemi eklenmiş ve burada motor yaptıkça sesler de ona göre karışıyormuş

9 Beğeni

bahsedilen kısım

keşke fh4te olsaydı
fh4te can sıkan konuların başında seslerdeki saçmalık var
2018 yılında çıkan bir oyunda olması gereken özelliklerdi

+++ burada gördüğümüz çoğu yenilik forza motorsport’da olacak

11 Beğeni

Oldum olası oyunların ses kayıt aşamalarını izlemeyi sevmişimdir.

4 Beğeni

Bizdeki birim fiyatıyla Avrupa’da 2.0 206 alabiliyorsun :d
Forza 5 fiyatı açıklandığında bakalım neyle kıyaslayacağız.

image

4 Beğeni