Forza Horizon 3 açılmıyor

Öncelikle merhabalar arkadaşlar. Yaklaşık olarak 1 ay önce Forza Horizon 3 ün platinium edition ı indirimdeyken aldım. İçinde bütün dlcler var. Herneyse oyunu 2 hafta boyunca sıkıntısız oynadım. Daha sonra oyuna bir kaç gün giremedim. İş güç den dolayı. Sonra oyuna gireyim dedim. Oyunun simgesine tıklayınca forza horizon 3 logosu geliyor, bir kaç saniye sonra logo kapanıyor ama oyun açılmıyor. Herhangi bir hata vs. vermiyor. İnternetten biraz araştırma yaptım, mağazayı resetledim, oyunu sildim tekrar yükledim. Bi kaç bişey daha yaptım ama olmuyor, oyun açılmıyor. Bu konuda önerisi yada yardımcı olabilecek birisi var mıdır?

Sistem özelliklerin nedir? Girmediğin zaman ne yaptın bilgisayarda?

i7 7700k işlemci, 1080 gtx ekran kartı var. Sistem gereksiniminden kaynaklanacağını sanmıyorum ama belki ekran kartı sürücüsüyle alakalı olabilir. Bi onu denemedim. Hatırladığım kadarıyla onun dışında oyuna girmediğim sürece bişey silip yüklemedim windowsa. Ama şöyle bir durum var, bu sıkıntıyı çok fazla kişinin yaşadığını gördüm. Windows mağazasındaki yorumlarda hep bundan bahsediliyor ama çözüm sunan yok :frowning:
Ek olarak ekran kartı sürüsünün son sürümü yüklü 398.82.

güvenli duvarı vs. bir şeyler engelliyor olabilir dicem de gerçekten fikrim yok windowsun kendi oyunu olunca sıkıntısız açıyor
ama mesela state of decay 2de oynayamadım çok sıkıntı yaşamıştım kimisi yaşamamıştı bne indirirken pc kitleniyordu ölecek gibiydi gözümün önünde
bence forzanın kendi forumuna bak mutlaka windows10da uygulamalarla ilgili bir terslik olmuştur

Neyse artık biraz da yabancı forum sitelerine bakayım, belki oralardan bişeyler bulabilirim. Tekrardan ilgin için teşekkür ederim Hasan, kolay gelsin :slight_smile: