FMAX güçsüz mü? Motor sesleri sorunlu mu?

Gerçek FMAX videoları izledim. Çekişi falan iyi, rampada sağlam otobüsler ile aynı.
Ama oyunda güçsüz gibi. Yüklü şekilde çıkış rampasında hız düşüyor. 80 de isem misal 60 a düştüğünü gördüm.

Gaza basmadan yokuş aşağı hızlandığında sanki gazlıyormuşum gibi ses geliyor. Halbuki öyle olmaması lazım.
Daha sonra frene basıyorum. Motor, yavaşlarken ara sıra bağırıyor.

1 Beğeni

Şimdi şöyle başlayayım. Konuyu daha yeni gördüğüm için şimdi yazıyorum. Şimdi başta şunu söylemem lazım bu bir oyun bir simülasyon. Bu simülasyonda her şey gerçek hayattakiyle aynı olmak zorunda değil. Oyunda düz yolda ben şahsen F-Max’in çekişini yol tutuşunu frenleyişini çok beğeniyorum. Yokuşta da çok ağır tonaj (25-30 ton) gibi yük yüklemedikçe çokta yokuşta bayılmıyor, normal bir araç kadar bayılma yapıyor. yokuşta tırda eğer bulunduysan yolda bir tır gördüysen ve bu tır yüklüyse 80 den 60 a düşmesi gayet normal bir şey. Yokuşta tır araba gibi yapıştırıp gitmez yani ki yeri geliyor araba beli yokuşta bayılıyor. Gaza basmadan yokuş aşağı hızlandığında sanki gazlıyormuşum gibi ses geliyor demişsin. Yani EcoRoll sistemi yok demişsin. Oyunda EcoRoll sistemi yok, olsa bu modun proje sahipleri bunu da getirir merak etme. Frene basıyorum motor bağırıyor demişsin. Otomatik vites tırın motoru frenlerken vites düşürdüğü için bağırır. O yüzden ara sıra bağırıyor. Umarım aklındaki bütün sorular giderilmiştir.

Not: Araç modundaki motor, şanzıman, retarder vb. şeyler aracın orjinal değerlerinden alınmadır. O yüzden güçsüzlük gibi bir şey olamaz. Scania 730 580 sürmüyoruz, F-500 sürüyoruz :slight_smile: