Farming Simulator 19 - Ana Konu

FarmCon18’de Farming Simulator 19 için Yeni Bilgiler Paylaşıldı
Artık multiplayer oynarken herkes kendi çiftliğini kurabilir!

3d mağaza böyleymiş demoyu gösterdiler işte de :smiley: hala biz göremedik

Şimdi video pazartesi mi yayınlanacak ozaman :slight_smile:

Sitedeki konuya yeni bilgiler ekledim. Güzel olaylar var. Oyun içi görüntü kısmen de olsa eklenmiş sonuçta sunum yapıldı. Akşam vakti Farmcon18 bitince daha çok bilgi gelir. Yarından itibaren de tanıtım videoları ve diğer özellikler doğrulanmaya resmen açıklanmaya başlanır. :slight_smile:

Bunca şey açıklandı Cattle and Crops’ın hala gideri var mı? Ne yazık ki var :smiley: ahahahah üvey evlat pure Farming’i de unutmayalım :smiley:

gadarol başından itibaren vlog şeklinde yayınlamış daha net sunum görüntüleri

2 Beğeni

biraz bilgi ekledim

1 Beğeni

Vites sisteminde bir geliştirme yok. Bir şey söylenmemiş. Bir şeyler iyileşmiştir fakat modla yapılan şekilde bir şey gelir mi bilinmiyor.
Mevsimler de duyurulmadı.

Oynanış videosu hala yayınlanmadı.

1 Beğeni

Şu an stüdyodaki video editörü Farmcon videoları hazırlanıyormuş bundan sonra FS 19 (ve gamescom) için videolara geçecekmiş.

1 Beğeni

Oyunun resmi çıkış tarihi 20 Kasım 2018 (PC&MAC-PS4&XBOXONE)
Topluluk yöneticisi Lisertan bunu onayladı.

FarmCon18’de gelen önemli bilgilerden sonra çıkış tarihi de doğrulandı. Giants Software ve Focus Home Interactive, Farming Simulator 19’u PC&MAC ile PS4 ve Xbox One platformlarına 20 Kasım 2018’de yayınlayacak.

3 Beğeni

İşte bu iyi haber fiyat beklediğimiz gibi mi bu arada Türkiye için aşağı yukarı 150 TL direk ön sipariş yapacağım şimdiden ben hatta ya

biraz geç bir tarih ama olsun :slight_smile: şu video gelse de kurtulsak artık çatlıcaz

2 Beğeni

Gelsin beklüyürüm heyecanla

Nordrheintv yani ansgar fs19 videosunu hazirliyor
Oynanis var sanki traktorun arka kismini gordum hortumlar falan
Ozel alanda oynatmislardir zaten fs19 game demo saati vardi
Yani bir iki gune ne oldugunu gorucez gibi
Keske gitmeyenlere de verseler yavv… Neyse belki bu yil farkli bi yol izlerler gamescom sonrasinda

1 Beğeni

oynanış görüntüsü falan yok
bölüm bölüm anlatmış
röportaj da yapılmış

Giants CTO’su ile röportaj

full almanca olayına bitiyorum

Bunlar yarın da video yayınlamaz hafta sonu E3-FarmCon18 sürecinde yaşanan bilgileri video olarak çekerim. Yeter… :smiley:

Demek önemli abartılacak birşey yok :smiley: biraz günün şartlarına göre grafik iyileştirmesi 2 tane ürün 1 hayvan birazda işik verdik mi al sana yeni oyun :slight_smile: deyip verecekler belli

1 Beğeni

Sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 10 (64bit)
4 çekirdekli 2.5 ghz Intel veya AMD işlemci
En az 4GB Ram
En az 2GB VRAM2li grafik kartı
DX11 uyumlu grafik kartı
HDD: 20 GB

Standart haritaı boyutu 2kmx2km olacak.
Amerikan haritasının adı Ravenport
Yabani yaşam olacakmış kuşları zaten biliyorduk ama geyikler de varmış.
Trafikte değişiklik yok.
Karakterlerde şapka, alt üst kıyafet, ayakkabı, saç, ceket, aksesuar şeklinde özelleştirme olacak ve sonradan yine eklenecekmiş.
Kabin ve koltuk için yeni süspansiyon sistemi eklenmiş. Kokpit kamerasında gerçekçi hareket olacak daha önce belirtilmişti.
Araçların şanzıman kutuları değişebilecek. Tam otomatik, yarı otomatik ve düz vites olacak.
GPS, Interaktif kontrol, yolcu scripti yok.
Tekerlekler artık silindirmiş.
Kalka / kireç(lime) - Her 3 hasatta bir pulluk gereksinimi oluyordu artık bunun yerine lime yani kireç atacağız tarlaya - yayıldığında beyaz dokular ekleniyor.
Hayvan ahırları sınırlı malum bu yüzden her oyuncu/takım için yine her hayvan türünde 1 ahırlık sınır varmış(multiplayer için)
Zemin dokuları(kaplamalar) değiştirilmiş.
Ya sıfırdan başlayacağız ya da prefabrik çiftlik kullanacakmışız. Zaten tarlalar gibi artık alan,arazi satın alıyoruz çayır,orman vb. işler için çiftlikleri de bu şekilde inşa ediyoruz. Çiftlikte neye ihtiyaç varsa inşa ediliyormuş yani yerleştiriyoruz. Bir alanda birden fazla tarla, çiftlik binası ve diğer binalardan oluşabilecekmiş(komşum olmak isteyen var mı?). Yine bu alanlar satılabiliyor. Ağa ile iyi geçinin beyler :smiley:
Hava durumu gibi şeyler sağ üst köşede olacakmış. Transparan bir menü tasarımı var. Her şey minimal koca koca arayüzlere ihtiyaç duymadan gözümüzün önünde olacak.
Araç ve ekipmanlar için yeni materyal kaplama sistemi eklenmişti. Artık çok daha fazla gerçekçi görünüyorlar.
8 önceden tanımlanmış materyal ile kendi parlatıcıları ve yapısı olacak.
Metal ve renkli şeyler buna dahil
Plastik (siyah ve renkli) ve deri
Materyal haritaları materyal editöründe bir ızgarada hizalanıyor.
0-0 konumunda renk haritası tanımlanabilir
Diffuse(dağınık yaygın) ve yansıma haritaları tamamen kaldırılmış

Evet Corsair K55 klavyeden yazmaya başlıyorum

Speküler haritadaki kırmızı kanal için aşınma dokuları yeniden tasarlanmış şu an sadece metalda çalışıyormuş. Daha sonra diğer materyallerde görünecekmiş ancak metal gösterecekmiş.
Speküler haritada alpha kanalı olmayacakmış (bunlar teknik olaylar)
Yansıamalar için cube/küp haritaları artık oyun haritalarının bir parçası yapılmış
Şimdi farklı markalar için örnek Fendt yeşili gibi önden tanımlanmış renkler varmış. GE/XML dosyasında olanlarmış. Renk ve metaryali yine bu şekilde tanımlayacaklarmış. Bütün bunların sonucunda daha gerçekçi model dokularında daha az ram ihtiyacı oluyormuş performans için problem değil.
Texture haritaları için Maya’da bir eklenti varmış. Blender için yokmuş ama çalışmaya başlamışlar. 3DS Max için de destek yok.
Işıklandırmada zaten her materyal model kendi gölgesini ışığını oluşturuyordu
Mümkün olduğunca en gerçekçi şekilde sesleri yapmaya çalışmışlar. FS 17’ye göre FS 19 sesleri çok daha ayrıntılı her aracın farklı durumlarda sesleri kaydedilmiş eklenmiş.
Ortam sesleri bu şekilde oluyor. Giants Editor’de yeni ses seçenekleri varmış. Günün farklı saatleri, gece gündüz gibi seçeneklerde farklı sesler eklenebiliyormuş. FS17’ye göre çok daha çeşitli sesler…
Daha fazla yüzey sesleri(toprak,taş,çakıl,çimen vb.)

Özetle durum budur. Diğer bilgilerle birlikte videoda aktaracağım. :slight_smile:

Kaynak: VirtualFamer videosu
Ulan o kadar insan gitti adam gibi yazan çizen olmadı hepinize yazıklar olsun BEN Mİ GELEYİM???
GELCEM AZ KALDI… O YÜZDEN PILINIZI PIRTINIZI TOPLAYIN :d

3 Beğeni

Bu ne demek oluyor?

GPS modunun orijinal özelliği yok demek interaktif kontrol de kapıları açma gibi şeyler tıkladığımız olan şeyler yani IC olarak geçiyor normalde + passenger script zaten oyuncuların aynı araca binip gitmesi demek bu da yokmuş saçma olmuş koca multiplayer çiftlikler kuruluyor bu nasıl olmaz neyse modla daha iyisi yapılır.

1 Beğeni