Farm Türk Map - FS 19 - Yerli Harita

Arkadaşlar Farming simulator 19 oyunanuna yeniden başlatacak ve oyunu baştan şekillendirecek bir harita yapımına başladım. Yaklaşık 3 hafdadır harita düzenlemesi ile uğraşıyorum.

Harita 16x boyutunda devasa bir harita olacak ve her oyuntarzına uyum sağlayacak. İster uzak bölgelerden arazi alark haritayı keşfederek macera tadında oyna. İstersen dar alanda para kazanarak büyük aletler alma peşinde koş. Ama herkes için çok uygun bir ortam olacak.

Haritayı düzenleme ve tamamlama işi yılbaşını bulacaktır ve yıl başında belli kişilere beta olarak ilk etapta haritayı yollayacağım. Bu beta sürecinde haritadaki eksikleri bulup gidereceğim. Daha sonra haritayı tam sürüm olarak Ocak 2020 de kesin olarak yayınlayacağım.

Haritadaki Bazı özellikler ;

 • 16x Haria ( Bizim orjinal fs haritamız 2x yani 2km’ye 2km bir harita. Benim haritam ise 16km’ye 16 devasa bir harita.)

 • Harita kendi köyüm kıyas alınarak yapıldı ve anadaolu arazisi ile şekillenrildi. Haritan 4 de 1’i düz bir arazi ova şeklindedir. Geriye kalan alan ise engebeli ve extrem bir alandır.

 • Harita ile oyundaki tır ve arabaların bir anlamı olacak. Mesafeler o kadar yakın olmayacak.

 • Sıcak bir köy ortamında oynayacaksınız.

 • 8 kişilik multiplayere uyumlu ve ona göre çiftlik arazileri bırakılmıştır. Çiftliğini ister köy içerisine kur. İster sesiz sakin bir yere.

  Oyundaki başlıca özellikler bu şekilde. Harita geliştikce görseller ve videolar yayınlayacağım ve orada göreceksiniz haritanın nekadar farklı ve eğlenceli olduğunu. Şimdiden hepimize hayırlı uğurlu olsun.

  Harita ile ilgili gelişmeler sadece aşağıdaki adreslerde olacak buralardan takip edebilirsiniz;

 • Simülasyonpark…

 • Facebook : Redirecting...

 • Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCBOJw9FfprLu6xb67eI3KGg?view_as=subscriber

  Arkadaşlar bu konu altına önerilerinizi ve tavsiyelerinizi yazmanızı isterim.

  Destek ve bağışlarınız için bana ibrahim_dereli@hotmail.com mail adresinden, Facebook, Youtube veya simülasyonpark üzerinden ulaşa bilirsiniz.

  Herkese hayırlı uğurlu olsun şimdiden.

18 Beğeni

Güzel proje ancak haritaya kendi köyünün adını verebilirsin. Farm Türk Map yakışmıyor. X Köyü Türk Haritası diye olur.

3 Beğeni

Haklısın reis ama haritayı ingilizce versiyon olarak da düzenlicem. Çok düşündüm bu daha mantıklı geldi. Ayriyeten oyunun yapay zekasına da müdahale edip hayali çiftciler değilde mevsimler modu ve 5x zaman moduna uyumlu gercek çalışan çiftciler olacak şekilde bir mod üzerinde de çalışıyorum. Haritanın Türk ismi ile tüm Fs 19 oynayıcılarına hitap etmesini istedim.

1 Beğeni

X Village Turkish Map olmasında bir sakınca yok. Farm - Türk - Map yazarsan SEO odaklı bir harita çıkarmış olursun ve bu iş de zaten artık bitti. :slight_smile:

3 Beğeni

Olabilir bir daha ki geliştirmeleri yayınlarken o tarz bi isimle yayınlarız. :slight_smile: İlk etapda zaten bura da bilgileri paylaşıcam çıkış tarihine yakın bir zamanda diğer sitelerde ve yurt dışı bağlatılı sitelerde paylışıcam

2 Beğeni

çıktığı zaman steamdan yazabilirsen güzel olur bu map te sizinle oynamak güzel olurdu :slight_smile:

2 Beğeni

Ocağın son haftası veya şubatın ilk haftası biter diye düşünüyorum

konuyu takipteyim. kolay gelsin.

1 Beğeni

Eyvallah abi saolasın.

1 Beğeni

map ne zaman cikar sabirsizlikla bekliyoruz😀

1 Beğeni

En geç şubatın ilk haftası ama ben ocağın ortalarına yetiştirmeye çalışacağım

1 Beğeni

abi hic tarihi degistirme ocagin ilk haftasi ciksin subatta gidiyorum askere bu yuzden ilk defa turklerin yaptigi bir haritada oynuyorum biraz keyifle oynayalim abi oyunu hep baskalarin mapleriyle oynuyoruz :heart:

2 Beğeni

Sana beta versiyonu gönderirim ben

1 Beğeni

Abi… benimde hic beta versiyon haritam olmadi abi … Banada gonderirmisin abi… :slight_smile:

2 Beğeni

Göndeririz abi

1 Beğeni

tesekkur ederim abi :heart: :blush:

1 Beğeni

Yerli harita dan ilk tanıtım videosu

6 Beğeni

Ibrahim harika gorunuyor ama kaliteli cekim yapmalisin. denemek icin sabirsizlaniyorum, kolay gelsin

1 Beğeni

map harika gorunuyo abi ellerine saglik haritada oynamak eglenceli gibi kolay gelsin abi :blush:

1 Beğeni

Desteğin için saol abi. Projeyi laptop da yapıyom abi. Kaydıda laptoıpta aldığım için dadik oldu işin gerçeği kayda fazlada önem vermedim.