Farm Manager 2018 - Ana Konu

arazi satın aldım yukarı tarafa en büyük mandıra ile mezbayı alıp tantuni üretimine başlıcaz :grinning:
gelişirken peyzajı es geçmiyoruz tabi.

yatırım fazla, gelen az bu böyle olmaz dedim kalemi kagıdı aldım hesap yaptım :slightly_smiling_face:
benim ciflik şuan bayagı degişim halinde.

seracılık gelir gider analizi ;

1-sera alım maliyeti = 5.000
2-sera için sulama sistemi = 10.000
3-seranın aylık masrafı = 55
4-sera ekimi için tohum = 2000kg - 2.000 (patates)
4-bir serada yetişen ürün miktarı = 1750 (patates)
5-serada ürünü en iyi fiyattan ortalama satış = 2.300 (1750 patates)
6- tohuma para vermek yerine tohum üretim ve fidan tesisi alsak (+2 işci) = 120.000
7-aylık tesisin aylık masrafı = 220

bende var 4 sera + fidan ve tohum üretim merkezi
ilk masraf toplamı = 180.000
aylık masraf toplam = 440 + ilk fidan alımı 2.000

serada 60 günde yetişen ürün gelirim toplamı = 9.200

2 Beğeni

küçük güncelleme, 23 inek + 30 koyun = 50.000 net :sunglasses: (süt + yün)
et kesimi & peynir ile 20’de ordan gelse ohooo

1 Beğeni

Oraya ikinci bir süt üretimi için inek çiftliği gerekir üretim daha da artar sanırım. Geçen sormuştum ben mi göremedim. Tarlayı traktör ile sürebiliyor muyuz teçhizat mevcut muydu ben göremedim sanki sürmek için

şimdi kurdum peynirlerde deli para var :slightly_smiling_face:

evet trarlayı sürüp ilaclaman ve arada kontrol edip sulaman gerekiyor, fakat ikinci el alma,cabuk bozuluyor ve tamir masrafı hayli yüksek.

1 Beğeni

Teşekkürler bilgi için Kariyer kısmını bırakıp direk bende free mode geçeceğim sizin gönderdiğiniz fotoğraf referans olacak bana

kariyer kısmı biyerden sonra tıkanıyor,ilk başlarda bende denedim sonra vaz geçtim.
benim ciftlik degişti artık hayvancılık işindeyim. binaların yerini degiştirme olmadı için genelde yıktım zarar ettim,kurtulmak içinde sürümden kazanmayı seçtim :slightly_smiling_face: yeni oyuna başlamak yerine var olan zararı ve borcu kapamak için çabalamak oyuna acayip zevk veriyor.

şuan bu şekilde,işciler en az mesafeyi kat etmesi üstüne planladım ve peyzaja dikkat ediyorum.

• üst tarafa dogru genişlemek için arazi aldım.
  • en büyük mandırayı aldım (6 inek,sonrasında kendi üredi şuan 25) +3 işci
  • süt fabrikası aldım (peynir işleri) +3 işci
  • kalıcı işcileri ahır ve üretime verin,mevsimlik işcileri tarla veya seraya
  • traktör bozulunca malesef oyundan cıkıp tekrar girerek tamir etmeniz gerekiyor.
  • araştırma görevlerini anlık yerine bir sonraki hedefinize göre secerceniz getirisi cok büyük oluyor.
  • arada cıkan kücük görevleri es geçmeyin yerine göre 5.000-7.500 gibi getirisi oluyor.
  • ürün satmayı ticaret kısmından sonsuz veya istediniz şekilde ayarlayın ve otomatik satılsın,tek tek satmak yorucu oluyor.

ana şablondan sonra detaylandırma işi

kaşar ve keci sütü sagolsun :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Beğeni

@anon28546784 Yeni güncellemeler geldi çevirme yapmayayım dedim . Hazır siz iyi bir çeviriye sahip iken neler olduğuna dair konuyu güncel tutarsanız sevinirim

2018.04.11 güncellemesi

• oyun yükleme ekranı elden gecirildi - acılış süresi kısaldı.
  • oyunda makine ışınlarken veya tamir ederken cıkan sorunlar düzeltilmiş - ışınlama sonrası makineler iç içe giriyordu.
  • gübreleme ve ilaçlama sırasında işcinin aynı ekipmanı kullanması sorunu ile tarlaya ilaç püskürtme sorunları düzeltildi.
  • sol ALT ile sag fare tuşu ile kamerayı döndürme.
  • sıgır eti fiyatı düşürülmüş ülennnnnnnnnnnnnnn :rofl:
  • balya yapma ile saman yıgını sorunları düzeltildi.
  • oyun yüklenirken yazlık işci tarihide kayıt ediliyor artık, karışıktı iyi olmuş.
1 Beğeni

Teşekkürler Sığır Eti fiyatı allahım sana geliyorum :smiley:

yeni arazi satın aldım borç parayla yükseltmiştim şimdi çok sıkı çalışmak gerek :smiley:

1 Beğeni

Yav Siz nasıl yaptınız Ortada 750.000 Para ile mi başladınız Ben daha çok Hayvancılık üzerine gittim @anon28546784 Başkan gibi allah ne verdiyse aldım. Hayvan süt üretimleri artmıyor ilginç bir şekilde

en büyük mandıra sonrası hedef en büyük tavuk alanıydı ama borc ödemesi bel büküyor ne yapmalı ? :thinking:

4 rüzgar gülü + koyun sütü + inek sütü + kaşar peyniri + tavuk yumurtalarından gelire dokunmadan direk borca gitmesini sagladım.

koyun yününü satmayarak gelen parayı sırasıyla

1-satış egitimi 1,2 dersleri alarak geliri %20 artırdım

koyun yünü + %20 daha fazla olan gelir ile 30 olan koyun sayısını 50 koyuna cıkardım.

ikinci aşama inşaat sektöründe pazarlık etme teknikleri 1,2,3 derslerini alarak bina fiyatlarını düşürdüm.
bu şekilde tek büyük koyun alanı parası ile hem koyun alanını maksimuma cıkardım hemde kümesi maksimum yaptım.

şuan sadece koyun yünlerini borcu kapamak için kullanıyorum.

şuan mali tablo =
gider + borç %47
gelir % 53

meyve suyu üretimi veya kasapcılık arasında kaldım bakalım ne olacak :slightly_smiling_face:

@OnurOzgunay benim iş cok karışık,sera geliri analizi sonrası hesap kitap yapıp ileriye dönük planlama ile 4-sera,2- tarladan oyunu başka boyuta cevirdim :slightly_smiling_face: şuan işci evden cıkıp en az mesafeyi yürüyüp işini yapıp gene aynı şekilde yorulunca en az mesafeyi yürüyüp eve dönüyor.

büyük mandıra + baraka + süt işleme tesisi 3’er işci istiyor.
bir işci yorulmaya başladıgı zaman ile evde duran işci dinlenme zamanını ayarladım. bu şekilde üretim sürekli aktif :slightly_smiling_face:

örnek =
ev-mandıra arası = 15 saniye
işci calışma süresi 1 dakika
işci dinlenme süresi 30 saniye
git-gel-çalış köle süresi toplam = 1 dakka 45 saniye.
işci calışırken 45. saniyede evden işciyi calışmaya dönderirsem devir daim tık tık :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Farm manager kaldırılmış bu arada

Sasirdi bunlar playway asiri hizli buyumenin sikintisini cekiyor anlasilan

Benim Steam’den de kalkmış yani tekrar indirmem gerekecek garip…
Rafal yazmış DMCA ile alakalı bir durummuş ilgileniyorlarmış.

Güncelleme desteği sürecek.

“Farm” kelimesinin Farming Simulator serisi ile ilgili bir isim hakkı sorunu yok gibi öyle olsa başka oyunlar da kaldırılır. O yüzden alakası yok.

Bir diğer iddia ise güya United Independent Entertainment(UIG) şirketi böyle bir dava açmış
Onların da Farming Giant isimli benzer eski bir oyunu vardı.

Şimdi bütün mesele PlayWay’in daha önce Farmer Dynasty ile uğraşmasına dayanıyor. Sonra Farm Expert serisinin komple kaldırılması vs. şimdi de onlar karşı atak yaptı.

Ulan zaten yaptığınız oyunlarda iş yok bir de kavga ediyorsunuz helal olsun :smiley:

Adama oyunlarda bile çiftçilik yaptırmıyorlar. Hayat şartları orada bile zor .:smile:

farmer dynasty aldık patladı- bunu aldık patladı,banka degilim yardım kuruluşu degilim hiçmi kontrol etmezler bakmazlar :face_with_symbols_over_mouth: benden alıyorsun tam para sonrada kusura bakma.

farming simulatör alacaksın gececeksin 2 sene.

1 Beğeni

Farm Manager 2018’in Steam Satışı Askıya Alındı!

https://www.simulasyonturk.com/farm-manager-2018in-steam-satisi-askiya-alindi/

Farm Manager 2018 incelemesi LEVEL Mayıs sayısında!

kim yazdı bilmiyorum yarın alınca bakarım