Euro Truck Simulator 2 - Tek Resimde Birden Fazla Araç ile SS Almak [Single Player]

Merhaba Arkadaşlar :wave:

Bugün sizlere aşağıdaki örnekte olduğu gibi tek resimde birbirinden farklı araçlarla nasıl SS alınabileceğini göstereceğim…

1- Öncelikle ETS 2’ye girip nerede SS alacağımızı seçiyoruz. SS alacağımız kareyi 0 kamerasında iken ayarlıyoruz.

2- SS alacağımız uygun pozisyonu yakaladığımızdan emin olduktan sonra, aracımızı kamera açısını hiç bozmadan karenin içine getirip SS alıyoruz.

3- 1. Aracın görüntüsünü aldıktan sonra kamera açısını yine bozmadan F11 tuşuna basıyoruz. F11 tuşu, oyunda herhangi bir bug bulduğunuz zaman yetkililere rapor etmenizi sağlayacak xyz kordinatlarını verir. Kutucuğa istediğiniz herhangi bir şeyi yazıp (ben test 1- yazdım), report seçeneğini tıklayın.

4- Bu dizine gidin:

Belgeler>Euro Truck Simulator 2>bugs.txt

bugs.txt’yi açtıktan sonra karşınıza böyle bir satır gelecek:

Gördüğünüz gibi az önce rapor ettiğimiz test 1- başlıklı kordinat buraya geldi, bize sadece kordinatlar lazım olduğu için, kırmızı kutunun içindeki kordinatları Ctrl+C yardımıyla kopyalıyoruz.

5- ETS’ye geri dönüyoruz ve 2. aracı alıyoruz. Konsolu açıyoruz ve şu şekilde yazıyoruz:

goto 25471.7;21.9874;57624.4;1.58984;0.00270224 (Ctrl+V yardımıyla kordinatı yapıştırın)

6- Gördüğünüz gibi bu kod sayesinde, 1. araçla çektiğimiz pozisyona geri döndük. Şimdi 2. aracı karenin içine getirip SS alıyoruz ve ETS ile işimiz bitiyor…

7- Herhangi bir edit programı ile bu iki resimi birleştiriyoruz. Ben Photoshop cc 2019 kullanıyorum. Birinci aracı dörtgen işaretleme aracı ile kopyalıyıp, ikinci aracın üzerine yapıştırıyoruz.

Bütün işlemler bu kadar arkadaşlar, gerisi sizin yaratıcılığınıza ve yeteneğinize kalmış :slight_smile:

Kolay Gelsin

27 Beğeni

kolaysa yan yana dibine sokarak alalım :slight_smile: aaa dur mp yoktu :laughing:

neyse güzel ve yararlı bir konu ellerine sağlık

@HetriX de videoda nasıl iki tane f-max yürüttüğünü açıklar herhalde :slight_smile:

15 Beğeni

Çok ufak bir tavsiyede ben vereyim izninizle.
2 fotoğrafında saat ve bulut ayarları (g_set_skybox) aynı olursa, gölge ve bulutlarda farklılık olmaz birleştiriken daha iyi sonuç alınabilir.

6 Beğeni

Gerçek fotoları screenshot sayfalarında atıp atıp sonra photoshop, config falan yol yapma :sweat_smile:

Taaam taaam inandık taam
images (4)

9 Beğeni