Euro Truck Simulator 2 - Tavsiye Modlar

Scania STAX’ı 1.35 sürümünde oynamak mümkün mü acaba? Çünkü sadece 1.31 için var.

Video sahibinin kulandığı modlar videonun açıklama kısmında yer alıyor, oradan bulabilirsin :slight_smile:

Şöyle birkaç parça bir şey topladım

Sound Fixes Pack v19.16

SiSL’s FlatUI

No trailer symbols (find your trailer extra)

Realistic Rain Mod

Real Traffic Density and Ratio

Next Generation Scania Improvements and Rework

No DeadEnds
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1467788097

Project Next-Gen Graphic Mod byDamianSVW
https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?t=247693

Krone Mega/Coil Liner by Sogard3
https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?t=260235

Low deck chassis addon for Scania S, R & P Nextgen by Sogard3
https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?t=254948

Animated gates in companies
https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?t=226011

FRKN64 MODDING Graphics Mods

Real Tyres Mod

Real Tyres Mod Trailers Edition

New Summer Graphics/Weather

10 Beğeni

Bir kac sey mi?
Modlarin hepsini toplamissin :smile:

Zaman önemli bir kavram, benim çok vaktimi aldı başkasının almasın :smile:

1 Beğeni

Uzun süredir takip ettiğim NaturaLux grafik modu, beta olarak çıktı. Diğer grafik modlarının hepsini unutun, 8 ve 16K gökyüzü kaplamalarına sahip, 250’den fazla dokuyu bulunduran bu muhteşem modda, gözlerinizi gökyüzünden ayıramayacaksınız!

Sistem Gereksinimleri

Minimum Requirements

CPU: Dual Core 2.4 Ghz

RAM: 4 GB

GPU: 2 GB VRAM

ROM: At least 20 GB available hard drive space on a HDD

Recommended Requirements

CPU: Quad Core 3.0 Ghz

RAM: 12+ GB*

GPU: 4+ GB VRAM*

ROM: 30+ GB* available hard drive space on SSD

İndirmek için NaturaLux
Yükleme talimatları Read Me

Çekmiş olduğum bazı SS’ler

SS

12 Beğeni

Sistem gereksinimi isteyen modu ilk defa duyuyorum :smile:

Peki FPS’yi ne kadar etkiliyor?

1 Beğeni

Profilime tıklarsanız, sistem özelliklerimi görebilirsiniz, %400 ölçek + Full ayarlarda 55-50 arası gidip geliyor. Yani 5-10 fps arası oynuyor.

1 Beğeni

Herkese merhaba. Ets2 lt gibi sitelerde ya da w.o.t. gibi sitelerde birçok mod bulunuyor. Ancak daha önce yükleyip fps kaybı yaşatıyor diye kaldırdığım modşar birçok save dosyamı bozdu. Onlarca prpfilim mod işi yüzünden gitti. Yaklaşık 2 senedir falan sadece sisl mega pack modunu kullanıyorum. Ama neredeyse herkes modlu oynuyor ets’yi. Bunun sırrı nedir birisi bana da anlatsın. Mesela oyun 1.36 ya yükseldi diyelim modlar 1.36 da çalışmadı nasıl yapıyorsunuz ? Ya da beğenmediğiniz modu sildiğinizde save dosyanız zarar görmüyor mu ?

Açık konuşayım çoğu modun sürümüne göre kullanıyorum. Sisl in modları,araç modları,Promods ve ufak tefek modlar. Bunların hepsini versiyonu gelince indirip kuruyorum. kısacası modun versiyonunu bekleyip kuruyorum. yeni sürümler betadan çıkıyor modlar da uyarlanıyor öyle indiriyorum

1 Beğeni

Profilime yabancı mod kurarken ya da ara ara yedekliyorum sorun olursa diye. Modları genelde oyun yeni sürüme geçip betadan çıkıp modlarda güncellenince oyun sürümünü yükseltip kuruyorum. Bazı modları problem çıkarır diye kurmadığım oluyor. Oyundan atma falan olursa mod yöneticisinde sıralama ile düzeliyor genelde. Böyle böyle aynı profili yıllardır kullanıyorum bir sorun olmadı profil bozulacak kadar

1 Beğeni

Peki modun güncellendiğini yine aynı siteden mi takip ediyorsunuz ? Bir de güncel halini indirdiğinizde mod klasöründen eski modu silip yenisini mi yapıştırıyorsunuz eski hali de kalıyor mu ?

aynı siteden takip ediyorum eskisini silip yenisini ekliyorum yoksa kabul etmiyor bazen. çoğunlukla promods haricinde diğer modlar uyumsuzluk yaşamadım

1 Beğeni

Genellikle aynı siteden takip ediyorum. En güncel halini indirdiğimde eski hali hala duruyor oluyor ne olur ne olmaz diye önce yeni modu deniyorum sorun çıkarırsa eskisine geri dönüyorum direkt olarak silmem. Oyun modlar güncellendikten sonrada sorun çıkarmıyorsa öyle siliyorum her şeyden. Harita modlarının özellikle bir önceki sürümü falan duruyor hep ne olur ne olmaz diye yani oyun 1.35 ama ben 1.34-1.35 modları olarak saklıyorum sorun çıkarırsa eski sürüme dönüşe kadar gittiğim oldu. Aslında hep 1 güncelleme geriden geliyor gibiyim biraz

1 Beğeni

Ya şimdi adama bak ets’ye mod yüklemeyi bile bilmiyor diyebilirsiniz :slight_smile: hakikaten bu mod işinden ciddi sıkıntılar yaşadığım için yoğurdu üfleyerek yiyorum :slight_smile: oyunun kendi araçlarıyla bir yere kadar sıkılıyor insan. Mesela eski bir scania veya eski bir volvo sürmek istiyorum. Bakalım olmadı save dosyasının yedeğini alırım teşekkürler cevaplarınız için arkadaşlar varolun !

1 Beğeni

@ridvan Şöyle söyliyeyim, bende 3 tane profil var, birincisi ana profil, mod kullanmadığım eski profilim. İkincisi Multiplayer girdiğim profil. Üçüncüsü ise sadece mod kullandığım profil, Bence ana profile yani 1-2 senelik profile mod yüklemek mantıklı değil, modlar için ayrı bir profil açmak daha mantıklı.

2 Beğeni

Evet o da mantıklı gayet. Hem modlarda bir problem yaşarsam ana profil etkilenmemiş olur ordan devam ederim. Teşekkür ederim ben direk bunu deniyim en mantıklı çözüm bu risksiz en sevdiğimden :slight_smile:

1 Beğeni

Arkadaşlar, önerebileceğiniz en iyi trafik modu var mı? Cipinho’nun Real Traffic Density and Ratio modu bende çalışmadı (oyunum güncel olmasına rağmen). Yoğun olan ve kavşaklarda biriken arabaların olduğu bir mod önerebilir misiniz? 1.35 için olacak.

Eskiden modlar yüzünden az save yakmadım neyse ki şimdilerde öyle değil. Herhangi modu devredışı bıraksak profile girişte oyun uyarıyor X mod eksik ne yapalım diye, yine de onaylarsan güvenle giriş yapıyor. Bence bunun etkisi var.

Yine de Harita modlarının save’i bozma ihtimali var sonuçta keşfedilmiş şehirler, rotalar var satın alınmış garajlar olabiliyor şimdi bu harita modunu iptal edip girmeye çalışınca sorun çıkma ihtimali yüksek. Yerine yüklenen güncel harita modunun da %100 uyumlu olacağının garantisi yok çünkü yeni modda yeni düzenlemeler yapılıyor ve bu kayıtlarımızdaki ile uyumsuz çıkabiliyor.

Çekici vs modu kurduğumda, modu devredışı bırakacaksam önce bu satın aldığım çekiciyi falan satıp elden çıkarıyorum böylece bir bağ kalmıyor o zaman devredışı bırakınca sorun olmuyor. Eski çekici yüklemek istiyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz @ridvan

1 Beğeni

O modu bende denedim, farkını görmemiştim. Yoğun araçlar olması için config dosyasında değerleri değiştirebiliyorduk hangisiydi unuttum şimdi.

1 Beğeni