Euro Truck Simulator 2 - Konsol & Config Kodları

1.41’den sonra CTRL+F9 ile ışınlanabiliyorsun.

1 Beğeni

Klavye F9 Tuş sorunu çözümü

Belgeler > Euro Truck Simulator 2 > profiles > profil id > controls.sii dosyasından eski tuşa atayabilirsin. Şahsen ben CTRL+F9 kombinasyonuna alışamadım çok uzak kalıyor eski düzene devam.

Bu işlemleri oyun kapalıyken yapın. controls.sii dosyasında CTRL+F ile aşağıdaki komutları aratın ve yeni komut ile değiştirin.

Bu komutu aratın “mix teleport modifier(ctrl_only, keyboard.f9?0)

Bununla değiştirin “mix teleport keyboard.f9?0

Konvoy Multiplayer ile gelen F9 kombinasyonunu başka tuşa atamak için bunu aratın “mix advpage4 keyboard.f9?0 | semantical.advpage4?0

Bununla değiştirin “mix advpage4 keyboard.f10?0 | semantical.advpage4?0

Varsayılan olarak F10 da fotoğraf çekme tuşu var bu tuşuda kaldırın. Bunu aratın “mix screenshot keyboard.f10?0 | semantical.screenshot?0

Bununla değiştirin “mix screenshot semantical.screenshot?0

control.sii dosyasını kaydedin oyuna girin F9 tuşu ile artık ışınlanacaksınız, ayarlardan tekrar başka bir işlem için tuş atarsanız yukarıdakileri yeniden yapmak zorundasınız.

2 Beğeni

Böyle bir konu lazımdı ama sürekli aktif olması lazım ya :smiley: artık konsol kodları da bizim için önem arz ediyor hele ki son 2 tane koddan sonra :smiley:

bazı arkadaşlar kodları ve ne işe yaradıkları hakkında bu konuda bilgilendirme yapsa da biz de bilgilensek.

mesela ben başlıyorum; g_acc nin ne işe yaradığını hala anlayamadım ama g_emergency_brake nin acil fren olduğunu anladım :smiley: öndeki araca çarpmamak için duruyoruz ama g_acc nin ne işe yaradığını anlayamadım bir türlü

acc '‘adaptive cruise control’'ün kısaltması, yani Türkçe’siyle adaptif seyir kontrolü olarak geçiyor. Örneğin sen otoyolda tırın hızını 100’e sabitledin ama şeridinde ve önünde ona doğru yaklaştığın 90 ile giden bir tır var, adaptif seyir kontrolünün seviyesine göre mesafeyi ayarlayıp yavaşlıyor öndeki tıra göre. Sen o tırı sollamaya kalktığın anda ise önün boş olduğu sürece hızlanmaya başlıyor otomatikman.

2 Beğeni

@Canko Anladım teşekkürler. Bu arada sanırım 1-4 arası değer giriliyor ne işe yarıyor ki bu 1-4 arası değer girince ?

Bu air süspansiyonun sürekli çalışması için gerekli kod neydi bilen var mı ? ben yerlerde gitmek istiyorum :smiley:

Ekleme; buldum sanırım :smiley:

kapatmak için “g_suspension_auto_reset 0” açmak için de “g_suspension_auto_reset 1” yazmak yeterli

3 Beğeni

g_acc için 1-10 arası değer girebilirsin ama 25 değerini girsen de olur, bu sayılar öndeki araçla mesafeni belirtiyor

1 Beğeni

Şimdi şöyle bir şey gördüm ama umarım işe yarar :rofl:

5 Beğeni

Benim merak ettiğim bir şey var ? Mesela Saint Petersburg gibi iki kelimeli şehirlere console’da nasıl goto … yazarak gidebiliriz?

Goto peters bile yazsan götürür oraya.

1 Beğeni

Kelimelerin arasına _ koyarak

1 Beğeni

Ama ats’de courd’de azur a courd diyince göndermiyor

@brhmsrn denedim olmadı

Bir yere ışınlanmak istiyorsan alt çizgi koymana gerek yok. Örnek olarak “goto peter” yazarsan Sen Petersburg’a ışınlanırsın.

2 Beğeni

Arkadaşlar araba modlarında kullanacağımız kodlar var mı ? misal bir yerden sonra arabanın sallanması yoldan çıkması vs. vs.

1 Beğeni

yeni farlarla alakalı kod neydi arkadaşlar?

g_automatic_headlights 1 ve g_automatic_high_beams 1

3 Beğeni

set r_buffer_page_size

şu kod ne işe yarıyor beyler?

biraz araştırdım ve ets2 / ats nin arabellek boyutunu ayarlamaya yarıyormuş.

oyun için de çok fazla yapılaşmanın olduğunu bölgelerde oyunun çökmesini önlemek amacı ile kullanılıyormuş.

console’a r_buffer_page_size
yazdığmız da varsayılan olarak r_buffer_page_size 10 olarak geliyor.

30 - 50 arasında olmalıymış. ( tabii ne kadar doğru bilmiyorum bu videonun açıklama ve yorumların da ki kanal sahibininin yorumlara verdiği cevaplardan anlaşılan )

1 Beğeni