Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

çok gözel bre… seneye? ihtimal?

7 Beğeni

Ets`ye her şey gelebilir ama hiç bir zaman ne zaman geleceği belli olmaz o yüzden kendim beklentiye girmiyorum ne zaman gelirse oynarım diyorum çünkü Scs her zaman bu şekilde ilerledi.

Bir sorum olacak bu sadece bende mi öyle bilmiyorum ama Ats Ets ye göre daha iyi fps ve performans veriyor bu sadece bende mi öyle yoksa genel bir durummu? Sanırım artık ats ci oluyorum

1 Beğeni

Bu durum yıllardır böyle , yeni bir şey değil yani.

2 Beğeni

Herkese iyi forumlar arkadaşlar

Bilgisayar değiştirme düşüncem var fakat çok güçlü ve pahalı bir pc almayı düşünmüyorum arada bir direksiyon setini kurup ets&ats oynuyorum. Bir tane güzel monitör buldum 2K 27inch alacağım pcde ortalama 4060 4060ti ayarında bir pc olacak. Ets2 de full grafiklerde 2K da bu tarz bi pc ile modlu bir şekilde kasmadan (klasik etsnin arada bir fps dropları hariç) akıcı bir oyun oynar mıyım yoksa bu ekran kartlarıyla 1080pden devam mı etmeliyim. Yorumlarınızı bekliyorum.

4060 8 gb ekran kartı ile full grafik ayarları ile 1080p de 70 60 fps alıyorum , tabi konvoy modunda ve 16 kişilik odalar da single da ise balkanlar hariç 80 fps aşağısını nadir görüyorum.

1 Beğeni

Hocam 2k optimize ve rafine bir performans istiyorsanız 4070 altına düşmeyin derim en kötü 4060ti 16gb modelini düşünebilirsiniz ama 2k performansı ne kadar stabil olur pek bir fikrim yok açıkçası

1 Beğeni

https://x.com/webtekno/status/1819711931751489653?t=stOcPcT6y98UZVgcuFvKXg&s=19
Sonunda bir haftada Türkiye’de en çok oynanan oyunlar listesinde ETS 2 var. Zirvede olmasının sebebi schmitz dlc sinin çıkması olabilir mi ?

2 Beğeni

Sanmıyorum, bence son zamanlarda tır-kamyon mizahı o kadar arttı ki memlekette herkes ets 2’ye sardı :rofl:

Yapay zekada bizdenmiş.:smiley:

1 Beğeni

herkese merhabalar, ets 2’de fotoğraf modundan her çıktığımda ekranda yeşil kırmızı mavi pikseller beliriyor. bunlar ekranın hemen hemen yarısında ortaya çıkıyor ve dalgalanmaya başlıyorlar. ana menüde ya da rocket league, cs2, minecraft, gta 5, forza gibi diğer oyunlarda hiçbir sorun yok. ets2’de de sadece fotoğraf çekip oyuna döndüğümde oluyor ve oyundan çıkmadan düzelmiyor. ekran kartından olsa başka yerlerde de bu sorun olurdu diye düşünüyorum. kablodan olsa yine aynı şekilde. oyunu dx11 başlattığım için ya da amd güncellemelerinden dolayı olabilir diye düşünüyorum. aynı sorunu yaşayan var mı ve bunu nasıl düzeltebilirim?

edit: amd ekran kartı sürücülerimi 1 aydır güncellemiyordum. reddit’te aynı sorunu yaşayan birkaç kişi daha varmış ve amd sürücüleriyle alakalı bir şeyden bahsedince kafama dank etti ve sürücüleri güncelledim ve adrenalin edition’a yükselttim. adrenalin edition’a geçtiğim için değil ama muhtemelen en güncel driverları kurduğum için sorun çözüldü. aynı sorunu yaşayan varsa bilgilendirmek istedim.

ilgili reddit başlığı: https://www.reddit.com/r/trucksim/comments/1d3hlqv/photo_mode_issue/

Bende farklı bir durumdan bahsetmek istiyorum. Steam’e her gün giriş yaptığımda Ets2 dosya indirimi yapıyor 3MB ile 5MB arasında değişen ve bunu sadece Ets2’de yapıyor diğer yüklü oyunlarda böyle bir durum yok. Bunun neden kaynaklandığını çözemedim. Mod kullanmıyorum, atölyede mod aboneliğim de yok. Bulut sistemine bağlı profil kullanmıyorum. Kontrol ettiğimde eksik dlc de yok, dosya bütünlüğü doğruladım, oyunu silip yeniden kurdum belgeleri de temizledim ayrıca fakat değişen bir şey olmadı. Her gün Steam açtığımda indirme yapıyor. Daha önce karşılaşan oldu mu?

1 Beğeni

Bende de oluyor arada sırada küçük 3-5 MB arası indirmeler yapıyor, nedenini bilmiyorum.

atölye modlarınız varsa onların güncellemesi olabilir

:cry:

8 Beğeni

Türkiye,irlanda ve savaş olmasa belarusla ukrayna bas bas bağırıyor.:smiley:

5 Beğeni

Çok garip bir durum var oyun sorunsuz çalışıyor ama aradan 10 15 dakika geçince aniden hata vermeden donup kapanıyor log kısmına baktığımda şöyle bir şey bulabildim (The log file exceeded its limit size, truncated.) yardımcı olur musunuz ?

Günlük dosyası sınır boyutunu aştı, kesildi.

Log dosyasını silin. Oyun otomatik olarak tekrar oluşturacaktır.

https://promods.net/viewtopic.php?t=23322

Burada yazan öneriyi uyguladım, bakalım işe yarayacak mı ?