Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Iveco, İngiltere konusunda katılıyorum.

Aideki en büyük sorun bence şu,Yapay zekalar anayol,tali yol ayrımını bilmiyor.yani olay şu,benzinlikten çıkıp yeniden otobana bağlanacaksınız.Normalde otobanda giden arabaların size yol vermemesi gerekir,Ama bazen otobanda durup size yol veriyorlar ve gerçekçiliği öldürüyorlar.Yol hakkının kendilerinde olduğu yerde duruyorum ona yol veriyorum.Ai durup bana yol veriyor ne bu.:smiley:
Ha aksine geçersek bazende direk önünüze atlıyorlar.Otobanda gidiyorum ilerde ai otobana katılacak.Tam yanından geçerken 10iqsu ile yola katılıyor ve bana çarpıyor.Buda tezatı.
Çözümü basit olmalı sadece kodda yolları geçiş üstünlüğüne göre ikiye ayırıp aiın bu yollara göre behaveini farklılaştırmak.

13 Beğeni

Snozing olayını ben hiç açmıyorum zaten. Ama PC başında uyuya kalıp kaza yaptığım da olmuyor değil :smiley:

1 Beğeni

Tam olarak şu. :smiley:
Artık anlıyorum ama gene de frene atladıktan sonra basıyorum maksat sövmeye bahane çıksın. :smiley:

5 Beğeni
3 Beğeni

Şükürler olsun güncellendi.

17 Beğeni

Önerilen sistemden fazlası olmasına rağmen ana haritada (özellikle rework edilen yerlerde) fps 55 leri görüyor. Umarım oyun motorunun güncellemesi ile birlikte sağlam bir optimizasyon yaparlar. :face_with_monocle:

3 Beğeni

Oyun motoru değişirse Vram da değişiklik olur mu ciddi derecede ?

Vram’in hepsinde 2 olması ilginç

Yanlış anlamadıysam recommended specs 1080p’de Medium ayarlarda 30 FPS için

Sanmıyorum, GTX 980 + i7 6700 ile 1080p yüksek ayarlar %400 ölçekleme ile 55 fps alabiliyorum. Bir tek ayna v.b bir tık kısıkta o da mesela çözünürlüğü %200’e düşürünce 80-90 FPS oluyor.

SCS: hem ETS2 hem de ATS için en yeni ve yakında yayınlanacak içeriğimizdeki gelişmeler nedeniyle, sistem gereksinimlerimizi güncelleme zamanının geldiğine inanıyoruz. Gelecek 1.48.5 bakım güncellemesinin yayınlanmasıyla alakalı hale gelecektir.
ME: Geliyor gelmekte olan :slight_smile: Umarım bizi tatmin eder…

4 Beğeni

Ya ben güncelleme gelince bitmemiş teslimatımızı iptal etmesine gıcık oluyorum. Bunu önlemenin yolu yok mu?
Geçen 1200 millik bir teslimatım vardı, 200 mil kala yoruldum bıraktım, sonraki gün bir girdim “Teslimatınız cezaya sebep olmadan iptal edildi” E aga bizim 1000 millik yolu yalan ettin? :cry:

1 Beğeni

Wotr teslimatı alırsanız yarım bıraksanız dahi güncellemeden sonra kaldığınız noktadan devam edebilirsiniz. Serbest piyasada yük iptal olur

1 Beğeni
1 Beğeni

VRAM gereksinimi bayağı saçma olmuş. Yüksek ayarlarda 2 GB yetmiyor. Ayrıca istediği kart en düşük 6 GB VRAM’e sahip.

6 yazsa biz 6lık bir şey yapmıyoruz olacak. garip ama motor güncellemesi de durumu değiştirmeyecek ya da yine o sürekli çok düşündükleri kitlenin gözünü korkutmak istemiyorlar. yoksa 2 gb ne ya 2023 yılından ne olursa olsun böyle bir oyunda bari 4gb ram yapın da doğru olsun.

Bkaakco vram çok yüksek mi olsun 12 GB ve 8 GB vram olsun mu istiyorsun bu sefer daha kötü optimizasyon olur kimse kasan donan ortamda oyun oynamak istemez scs software eski oyuncularını üzmek istememiş işlemci ve RAM değiştirmek konusunda değiştirmek istemiş o kadar

hocam tavsiye ettikleri ekran kartı 6gb vram’e sahip?? :grinning: :grinning: bir saçmalık var yani bu işte, ayrıca maalesef 2024 yılına giriyoruz 6gb vram giriş ekran kartı oluyor bu yıllarda artık, yakında göreceğimiz oyunlar yavaştan minimum 6 gb vram istemeye başlarlar

Ets 2 tüm güncellemelerinde 1.40 hariçi oyunu lezzetlendiren bir güncelleme yapmadı 1.37 fmod diyoruz e idare eder ama tam değil 2023 yılını bitiricez 2024 de mevsimlerin gelmesi şart artık yani biraz politik olabilir ama değişim şart :slight_smile:

2 Beğeni