Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

scs bizimle eyleniy

5 Beğeni

belki de bu yüzden yenilediler???

gönderme var!!! :smiley:

9 Beğeni

aha gördüm üçgenli göz var illuminati bu

5 Beğeni

SCS’den komik şakalar.

4 Beğeni

???

5 Beğeni

Scs otobüs için çalışmıyor demeyelim de oyunun diğer eksiklerine odaklanıp küçük ekip veriyor diyelim.

10 Beğeni

bu fotoyu 1.38 tamamen çıkınca gelicek olan blog yazısına atmak lazım sıcağı sıcağına

1.38 beta da yeni kasa volvo’nun Globetrotter modeline spoiler takılıyor mu?

Yeni kasanın sadece yüksek kabinine spoiler ekleniliyor
eski kasada ise hem yüksek hemde orta kabinine ekleniliyor
(Beta sürecinde olduğu için sonrasında eklenebilir belki)

1 Beğeni

Bu FH pack çok eksik gözümde 2 ledle olacak iş değil.

1 Beğeni

normalde havalı korna takmak istediğimizde demirlerdeki slotlara takarız ama burada kabine monte edilmiş kornalar görülüyor scs yine ufak ama kullanışlı bir şeyler getirecek sanırım :thinking:
Buda böyle ufak bir bilgiydi :slight_smile:

8 Beğeni

her çekicinin kornası neredeyse ona göre ayarlamışlar sesler de ona göre uygun bir şekilde seçildi ama şu an betada bize görünmüyor

4 Beğeni

ECS öyle kolay çıkıcak bir oyun değil.

ETS 2’YE DLC olarak çıkması bekleniyor fakat bir tır oyunuyla otobüs oyununun fiziklerini nasıl ayarlayacaklar onu anlamadım.Ama büyük ihtimal fiziklere dokunmadan ekleyeceklerdir.

Fiziklere dokunmadan eklemeleri olanaksız.Tır fiziğiyle otobüs fiziği bir değil ki.Fren davranışları,yol tutuşu,ivmesinin değişmesi gerekli.

önce rijit nakliye kamyonu fiziğini oturtmaları lazım, o olmadan ets2 içinde otobüs simülasyonu beklemeyin arkadaşlar. halen adamın biri tandem araç modu yapıyor mesela, sadece römork yüklü, kamyonun kendi şasisi üzerinde doğrudan yük yok, araç yüksüz halde sadece römorkun yükünü çekiyor, durum böyle olunca 17 tonluk römorku takınca kamyon havaya kalkıyor, benim başıma geldi. bizim istediğimiz, römork olmadan, aracın sadece kendisi yüklenecek, kasasıdır, üstyapısıdır, o üstyapıya yüklenecek yük olayının simülasyona tanıtılması lazım. oyunun zeka motoru halen sadece yarı römork-çekici mantığını biliyor o kadar.

rijit kamyon dinamiği gelsin, o zaman kırkayak da kullanırız gerçek yüküyle, araç taşıyıcı alır, üstüne araç da yükleriz, kamyon onu sırtlanıp gider. onun ardından da eğer adamların planı projesi varsa otobüs de kullanabiliriz ileride. ama şu an, mevcut durumda yükü sırtlanmıyoruz, çekiyoruz, o da yarı ağırlığını şaside beşinci tekerlek üzerinde toplayarak, oyunun mantığı bu.

o kırkayak modları falan nasıl oluyor sanıyorsunuz, yükü yine alıyoruz götürüyoruz sanıyoruz di mi, yine çekici-yarı römork mantığı var, beşinci tekerlek noktasını aracın tamponuna tanımlıyorlar, yük diye de yine dorse çekiyorsun aslında ama o dorsenin görünür bir modeli yok, çekici kamyonun modeliyle çakışmamak üzere yük modeli koyuyorlar kasanın üzerine, al sana kırkayak. gerçekçi değil, ama yapacak bir şey yok. çünkü oyun rijit kamyon nedir bilmiyor.

uzatmayalım, otobüs olayına daha çok var yani. ben beklemiyorum böyle bir şey yapacaklarını.

12 Beğeni

mod desteği vs daha kapsamlı olsa rijit olayı da modla halledilebilir. oyunun kullandığı bullet fizik motoru ile yapılabilir işler.

Gençler ETS 2’de 1.38’den sonra FPS’im yaklaşık 8 düştü, ATS’de de 5 düştü. Sizde de FPS düştü mü? Her iki oyunu da en yüksek ayarlarda 60 FPS sabit oynuyordum. İşlemcim i5-7300HQ, ekran kartım GeForce GTX 1050TI, RAM ise 16 gb.

Oyun zaten bildiğiniz gibi çıktığından beri optimize özürlü bu 1.38 güncellemesinde ise SSAO diye bir gölge özelliği getirdiler o aktiftir getirilen bu özellik büyük oranda fps düşürüyor. SCS birde dalga geçer gibi düşük bir gpu ya sahipseniz özelliği kapatın diyor yahu kardeşim zaten oyunu doğru dürüst oynayamayan bir sürü kişi var milletin kapatması için mi getirdi bu özelliği önce oyunu adam akıllı bir optimize etseler iyi olacak. Ya emin ol GTA 5’i rahat oynadığımız kadar ETS yi oynayamıyoruz doğru dürüst zaten şu DX11 geldiğinden beri oyunda boyuna çökme yaşanıyor sıktı artık insanı he…

3 Beğeni

Hiçbir şey yapmadan (SSAO hariç.) optimizeyi bozan tek yapımcı SCS sanırım. Gören de grafikleri baştan yaptılar sanar.

6 Beğeni