Euro Truck Simulator 2 - 1.35 Güncellemesi [Ana Konu]

Farketmez bana :smiley: ben hassas sürüyorum zaten :smiley: yavas

1 Beğeni

Bu süspansiyon meselesi,daha doğrusu gerçekçi olan süspansiyon değerleri ile oynamak tamamen aracín kontrolü yani direksiyon ile alakalı,direksiyon ile paralel bir mesele.
Şayet bir direksiyon setiniz varsa süspansiyon ayarını gerçekçi değerlere çekip oynayabilirsiniz.
Fakat klavye veya mouse ile gerçekçi değerlerde oynamak mümkün değil.
İşte bu sebebden ötúrü ben, “Ets 2 nasıl gerçekçi oynanır” başlığı altında gerekçesiyle beraber mouse ve klavye kullanıcılara yönelik hem 1800 derece direksiyon(yani gerçekte olduğu gibi)ayarını göstereceğim,hem de gerçek H-Shifter(H-vites) setinin klavyeye uyarlanmış versiyonunu göstereceğim .Daha doğrusu yazacağım.
Yani biraz tekrara düşmüş gibi olacağım ama bu direksiyon meselesi ve direksiyon ayarının dakikliği çok önemli…
Klavyeye uyarladığım gerçekçi H-Shifter de %90 oranında çalışıyor.%10’luk kusuru ise oyuncunun alışma ve meleke(otomatlaşma) kazanması ile hiç bir problem
oluşturmayacak,teferruat seviyesinde bir problem
İnşallah mause-klavye kullanıcısı da bu sayede hem gayet dakik ve gerçekçi direksiyon ayarı ile oynarken;klavyeye uyarlanmış direksiyon seti ile otomatik sürüşün sebeb olduğu monotonluktan da kurtulacak
Malum YSK daha seçimi yenilemedeki gerekçeli kararını henüz yayımlamadı.Yani bu gerekçeli işler tafsilatlı,ayrıntılı ve uzun uzadıya belirtilmesi gereken işler
Kısmet olursa yakın zamanda belirttim başlığın altında belki birkaç kısım olarak yazacağım

8 Beğeni

Aslnda son iyileştirmeler ile her şey 0 değerde oynarken 1800derece eksiliği daha çok hissediliyor direksiyonda…
Araç 900derece daha hızlı anlamsız tepki veriyor daha fazla derece bunu anlamlo kılabilir de daha neler değişecek bilmiyoruz

2 Beğeni

Aynen öyle ya en çok istediğim şeylerin başında bu 1800 derece var.

Şimdi ben mouse ile oynarken yani 1800 derecede(veya ben öyle düşünüyorum ) bir fazlalık oluşuyor.
Malum oyundaki direksiyonun animasyonu 900 derece dönüyor.İşte o mousemdeki fazlalık her ne kadar animasyonda göstermese de;aracın kontrölünde kendini gösteriyor.
Yani direksiyon seti ile oynamasam da; ne demek isteğinizi anlıyorum ve evet işte direksiyon setinde olmayan ve aranan,aracı da rahatlatacak olan o fazlalık benim mousemde mevcud
Hatta şöyle bir örnek vereyim zira mesele sadece süspansiyon ile alakalı da değil
Mesela ben takip kamerasına alarak aracı üstelikte şeritten bile taşımadan saatlerce kullanabilirim
Belki 'saatlerce’derken abartarak konuşuyorum ama neticede bu iş bırak mause kullanıcısını;direksiyon seti kullanıcısının bile pek yapabileceği bir iş değil.O fazlalık olmadığı müddetçe direksiyon seti ile de oynansa takip kamaresında 900 derecede aracı şerit tutmak mümkün değil
İnşallah bir gün oyuna 1800 derece hakkıyla ve istenen düzeyde gelirse ve oyuncu 900 derece ile 1800 derece arasındaki farkı gördüğünde ne demek istediğim anlaşılır

1 Beğeni

A new ETS2 build 1.35.0.77 is available open beta on Steam.

fixed AI vehicles ignoring gravity when driving uphill
fixed special transport trigger visible and not working properly (0083984)

0084789 - France - A83 - tree through the bridge
0084785 - France - A630 - the lower part of the wall
0084915 - France - A10 - sign covered by tree
0084880 - France - La Rochelle - Disappearing objects
0084877 - France - La Rochelle - Disappearing objects
0084876 - France - La Rochelle - Disappearing objects
0084874 - France - near Nantes - Disappearing objects
0084790 - France - near Nantes - land render too late
0084673 - Denmark - E20 - grass through the bridge
0075956 - Denmark - Kobenhavn - Hole
0084759 - France - near Montpellier - tree through the house
0085048 - France - A6 - bad texture
0085047 - France - A6 - tree through road
0085045 - France - Lyon - bad texture
0084919 - France - A6 - bad texture
0084918 - France - A6 - hay in the ground
0084207 - Germany - near Kiel - Cutplane
0084668 - Germany - Frankfurt am Main - Tree in the fence
0085008 - Germany - Near Nurnberg - Gap between trains
0084941 - Germany - gaps in background / treeline in air
0084881 - Germany - near Nürnberg - Wrong exit number
0081400 - Germany - A38 - AI traffic stopped without any reason
0084315 - Italy - Sardinia - Country road - Sign above ground
0084322 - Italy - Sardinia - Country road - Holes in map
0084297 - Italy - Sardinia - near Sassari - Broken electric lines
0084761 - Italy - near Genoa - fences through the stone
0084749 - Italy - A4 - flying tree
0084720 - Italy - near Bologna - Road lamps in the crash barrier
0084984 - Italy - near Milano - Texture not loading in the distance
0084672 - Sweden - near Malmö - bad texture
0084960 - Sweden - E4 - tree on the highway + Sharp transition of texture
0084962 - Sweden - E4 - tree on the fence
0084908 - Sweden - Stockholm - Non-existent roadsigns
0084906 - Sweden - Near Gothenburg - Non-existent roadsign
0084895 - Sweden - Stockholm - Non-existent roadsigns
0084886 - Sweden - Kapellskär - Missing priority sign
0084884 - Sweden - Kapellskär - Sharp transition of texture
0084985 - Switzerland - Zürich - Texture not loading in the distance
0084873 - /prefab2/supermarket/supermarket_01_fr.ppd - Visible LOD change
0083505 - LANG-LKW Banner - Wrong picture
1 Beğeni

Oscar; If you want to change that, it’s “cabin_suspension_travel” in physics.sii. The value is only for compression. +/-50mm → 0.05m compression travel in physics.sii.

compression sıkıştırma demek bunu değiştirebiliyorsunuz henüz denemedim fizik dosyasında yapılıyor zaten

3 Beğeni

1.35 ilk çıktığında DirectX 11 kullanarak oynayabiliyordum ama artık oyunu DirectX 11 kullanarak açmaya çalışırken hata veriyor. Oyun içerisindeki konsolu kullanarak r_device dx11 komutunu uygulayınca hata vermiyor. Ekran kartım DirectX 11’i destekliyor ama oyunu DirectX 11 ile başlatırken hata veriyor nasıl çözebilirim?

1 Beğeni

near Nantes - land render too late

Geçen gün Fransa’da bu civarda giderken baktım aniden yol kayboldu, bir an tırstım frenledim de tabii duramadım. Ama aslında sorun geç yüklenmeden kaynaklıymış. Kazasız atlattık :joy:

Bunu yapınca neler değişiyor tam anlamadım

Fotoğraftaki yeşil süspansiyonlar 4 noktadan oyuna aktarıldı ya onların dikey yönde esnemesini ayarlıyorsun o değer ile yanlış anlamadıysam.

6 Beğeni

şu an 0 değerde çok sapıtıyor önümüzdeki dönem çıkacak olan araç modlarında bakalım uğraşmak isteyenler ne gibi farklılıklar yaratacak hani fizikleri iyi dediğimiz otobüsler, arabalar, çekiciler vardı onlar için önemli
görsel güzelmiş bunu videoda kullanırım :d

Ben henüz denemedim bakalım bu gece girip bakacağım. Konsoldan salınım sertliğini ayarlıyorsun. physics.sii’den sanırım sertlik dışında totalde ne kadar yukarı aşağı hareket ettiğini vs. ayarlayabiliyormuşsun. ETS2 için yapılan bir özellik onda bile sapıtıyorsa ATS’yi düşünemiyorum :smiley:

1 Beğeni

Arkadaşlar selam. Ya bu mercedes tuning paketi hakkında hiçbir gelişme yok mu? Mesela daf tuning paketini heavy cargo fragmanında görmüştük. Acaba mercedesi nasil tanıtacaklar?

Malesef ,hali hazırda bi’ haber yok. Araç revizyon isin içinde ise biraz zaman alabilir bu olay.

1 Beğeni

2019-05-19%2016_33_59-euro%20truck%20simulator%202%20-%20yeni%20girilenler%20-%20ek%C5%9Fi%20s%C3%B6zl%C3%BCk

Biri ekşiye böyle birşey yazmış bugün, betada şuan durum böyle mi yoksa arkadaşın oyununda bir sıkıntı mı var?

Tam sürümü beklemekte fayda var , ayrıca oyunu orjinal ise ekran kartı güncellemesini tekrar yüklemek faydalı olabilir.

1 Beğeni

1.35 adı üstünde beta yani test için. Mor renk test için kullanılıyor. Bir kere sürüm notlarında görmüştüm.

2 Beğeni

Bence yanlış bişeye katılmış gibi

1 Beğeni

Bayağıdır bakıyorum denemedim ancak sorum olacak win7de problem varmı dx11 için ?