Euro Truck Simulator 2 - 1.35 Güncellemesi [Ana Konu]

arkadaşlar benim bir sorum olacak size ben i9 9900k işlemci rtx 2080 ti 2560x1080 çözünürlükte kullanıyorum ama yinede şehirlerde fps düşmesi yaşıyorum sorun oyunun işlemcinin tek çekirdeğini kullanmasından ötürü oluyor. bunu 16 çekirdeğe nasıl bölüştürebilrim oyunum orjinal steam başlatma seçeneklerinden threads 16 kodunu kullandığım halde sonuç aynı hiçbir değişiklik yok yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

DX11 zaten çok çekirdekli sistemi kullanmayı sağlıyor. Dönüşümlü olarak GPU ve CPU arasında veri alışverişi gerçekleşiyor. DX12’de ise bu aynı anda oluyor. Yarın videoda izleyebileceksin.
Ama o sistemde şehirlerde nasıl bir FPS düşüşü yaşıyorsun anlayamadım? Yani kaça düşüyor?

1 Beğeni

40 45 deli olcam cpu çekirdek kullanımını görüyorum sadece 2 çekirdeği %90 95 te kullanıyor

diğer çekirdekler %0

Steam komutunda r_device değil rdevice yazılması gerekiyor. Bir de açarken DirectX’i değil direk oyna seçeneğini seçmek lazım.

1 Beğeni

2 Beğeni

@theamagchannel16 Varsayılan değer 9 diyor ama oyun şuan 11 kullanıyor yani, sorun yok.

2 Beğeni

bunun ne olduğunu bilen,duyan ve gören varmı

Ekran%20G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC%20(8)

bir şey merak ettim bu sesli navigasyon özelliği tam olarak ne zaman gelir 1.36 da falan mı?

@alicem Scs tarafından sesli navigasyon hakkında bilgi paylaşılmadığı müddetçe biz ne desek boş olur şu durumda. Tahminle de olacak iş değil, bekleyip göreceğiz.

4 Beğeni

Anladım o zaman biz de söylediğin gibi bekleyip görelim

Beta: new cvar “g_cabin_suspension_stiffness” has been added.

This should now allow keyboard and wheel users to have separate settings for the cabin suspension. As usual, the default value of 1.0 is recommended for keyboard users, and 0.0 is recommended for wheel/gamepad/brave keyboard users seeking maximum realism.

We hope to include a more user-friendly way to adjust this soon.

böyle efsane oluyor :smiley: yapın görün 4 nokta kabin süspansiyonu tam olarak bu dx11 videosundan sonra buna geçiyoruz :smiley:

4 Beğeni

ATS’de olmayan bir özellik değil mi bu, yanlış bilmiyorum. Acaba ileride gelecek mi yoksa araçlar farklı olduğu için böyle mi bırakacaklar? Ya da bambaşka bir şey? Kafamda deli sorular :smiley:

1 Beğeni

ben test ediyorum şu an fark var :smiley: yani o anlamsız devrilmeler vs. burada işte süspansiyon emiyor atsde yok böyle süspansiyon o yüzden getirmediler denildi her neyse özetle bu

dx11 videosunu iftardan sonra yayınlıcam

2 Beğeni

Bu mod mu yoksa kendiliğinde varmı videosunu cekcekmisin başkan

Mod değil 1.35 güncellemesi ile 4 noktadan kabin süspansiyonu ekleniyor ETS 2’ye

2 Beğeni

Denedim. Dönüşlerde yattığını daha çok hissediyorsunuz. Onun dışında pek fark yok, zaten ne olabilir ki daha o da var. :joy:

1 Beğeni

Kaç yapın diyor anlamadım ki :smiley:

1 Beğeni

Varsayılan değer 1. Gerçekçilik için 0 yapın diyor.

1 Beğeni

Gerçekçi olmasını istiyorsan özellikle direksiyon ile oynuyorsan değeri 0 yap. Gerçekçi olmasın, kolay sürüş olsun, klavyede oynuyorum, viraja hızlı giriyorum devrilmeyeyim diyorsan 1 yap.
Tabii ara değerleri de verebilirsin, kafana göre :smiley:

1 Beğeni