Euro Truck 2 & American Truck Simulator'da Kişisel Dorse Sahipliği Nasıl Çalışacak?

1.32 güncellemesinde American Truck Simulator ve Euro Truck Simulator 2 için kişisel dorse sahipliği geleceği resmi olarak açıklanmıştı. Şimdi bilinenler üzerinden tahminlerle kapsamlı şekilde nasıl çalışacağını anlatalım.

-Oyunda bulunan tüm dorse modelleri ve türleri satın alınabilecek. Şirketinize ekleyebileceksiniz.
-Kamyon Galerisi gibi Römork Galerisi haritaya geliyor. Ana menüden otomatik olarak erişiyorsunuz. Bulunduğu şehirler farklılık gösterebilir.
-Artık çekici almakla kalmayıp isterseniz dorse de alabileceksiniz. İşçiler için çekici alıyorduk bununla beraber eğer belli işlere odaklanmalarını ve bizim dorselerimizle çalışmalarını istiyorsak onlara birer tane römork almalıyız.
-Dorse/römork özelleştirme; tıpkı çekici gibi dorseleri özelleştirebileceğimiz bir ekran var. Lastikleri, jantları değiştireceğiz. Ama başka neler değişecek şimdilik bilinmiyor? Soğutucu kısmı? Plaka? Uyarı levhaları olabilir. Skin yani kaplama yapımında ne gibi faydaları olacak göreceğiz.
-Dorse seçim ekranı, dorselerin türleri, yük türleri gibi şeyler filtrelenmişti.
-Lowbed dorse satın alırsanız çekicinize bağlayıp serbestçe dolabilirsiniz. Ama iş almaya gelince şirketlerde sadece o çekiciye uygun yükler çıkacaktır. Zaten artık kargo ve dorse ayrılıyor. Kendi dorseniz bağlı olduğunda cargo job -yük piyasasından iş alacaksınız. Örnek Digger 1000 kepçeyi o dorseye alabiliriz. Aynı mantık çalışanlara da uygulanacak.
-Dorsemizin hasarı bize ait olabilir. Çekicide olduğu gibi hasar aldıkça onaracağız. Hasar alma olayı yine çekicide olduğu lastikler, gövde, perdeleri belki? ayrılabilir. Hoş olur SCS’den böyle şeyleri bekliyoruz.
-Çekici sayısından fazla dorse alınabilir elbette ihtiyacınız olduğunuzda lowbed, konteyner römorku, soğutuculu dorse, perdeli dorse, tanker, silobas vb. römorkları bağlayarak işinizi görebilirsiniz.
-Ekonomiyi değiştirecektir. Kişisel dorse sahipliği aslında her şeyi değiştiriyor. Ekonomik anlamda alacağınız dorse ile kimi zaman az kimi zaman çok para kazanabilirsiniz. Seferi bitirince geri dönerken iş bulmanız lazım ee kendi dorsenize uygunu lazım tabii…
-Modlamada yine olaylar bunlara uygun olarak ilerleyecek mod yapımcılarının sorumluluğu daha da artacak.
-Kendi dorsenize uygun skinler yapabileceksiniz. Hep skinli dorseyi çekeceksiniz. Örnek perdeli dorse aldınız kuru yük vb. şeyler yüklüyorsunuz adı MU Lojistik diyelim sizin profiliniz de öyle zaten haliyle aldığınız her yük MU Lojistik kaplamalı dorseye yüklenecek.
-Gerçekçi firma işletme vb. olaylar diyebiliriz.
-Yük yükleme nasıl olacak? Forkliftlerin gelip yüklemesini bekliyoruz tabii işimizi onay penceresinden aldıktan sonra dorsemizi uygun pozisyona getirip T ya da Enter gibi bir şeye basıp otomatik yüklenmesine tanık olacağız. Belki bir süre geçer örnek yükün boyutuna miktarına göre 2-5 saat gibi…
-Parça parça yük alma olacak mı? Bu çok isteniyor ama BDF Tandem mevzusuna gelebilir.
-Çift dorselerde nasıl olacak? Uygun tonajda yük bulup alırız ama iki dorseye ayrı ayrı farklı yükler de eklenebilir belki? İlk dorsedekini Göteborg ikinci römork yükü ise Oslo’ya gidebilir. Göteborg’da yükü boşaltıp o tarafa giderken yine yük alabiliriz? Yükleme olayı yine dediğim dorse sökme takma ile olmaz bir süre geçer yüklenir.
-Ağır nakliyeler??? Şimdi her şeyin satın alınacağını bilmiyoruz ama lisanssız Goldhofer ağır nakliye römorklarını aldık diyelim ona uygun iş bulmak çok zorrrrrr mali açıdan zorlar… her zaman taşınacak lokomotif bulmak zor! Ama bunu genele yorarsak her zaman kazançlı dorseler ile belli zamanlarda çok kazandıran dorseler ayrılacaktır.
-Sınıflandırma! Malum bir sürü dorse türü var bunları galeride sınıflandıracaklardır. Farklı lastikler olacak mı göreceğiz.
-Örnek verelim soğutuculu dorsenin makinesi bozuldu ya da hasar aldı işi alamayabiliriz??? Yani çok şey var ama her şey bir anda gelmez sadece tahminlerimi yazıyorum.

KONU GÜNCELLENECEKTİR…

15 Beğeni

Hacı nye actinki kaynar burasi simdi

Sen uçmuşsun oğlum sen uçmuşsu…

allahtan revamı bu ha askere gidiyorum istediğim özellik yeni geliyo

Mesela kişisel dorse özelliği geliyor tamam. Peki bu ağır nakliye dorsesi nasıl olcak ?

yazdım yukarıda

Kişisel dorsenin ne kadar detaylı olacağı çok önemli ne kadar derinlere inerse olay güzel detaylar düşünürlerse çok iyi yüzeysel olursa yaptıkları şey topluluğun tepkisini çeker bu yüzden ellerinden geldiğince kaliteli ve güzel bir içerik yapacaklardır

Zaten böyle olacak! Yok, başka çıkarı yok. Belki UI değişebilir ama yok yani çok bariz bir şekilde bilinecek şey bu! Sokaktaki rastgele birine sorsan bile bilir, tamamen gereksiz bir mesaj bu. Şu ““DLC ÇOKOCOK WHOOOOOO”” diye dolaşanlar da 5 IQ örneği.

HIDED DETAIL

Wikizero - <span class="mw-page-title-main">Beyin</span>

Aylaaaaaar önce aynı görselle aynı muhabbet dönüyordu :smiley:

Onca açıklama yap yaz çiz sonra special trailer dlc’yi kişisel dorse sana birinin paylaşımını tekrar gör ne diyim yıllardır yazıyorum aynı terane…

Tahminlerinde inşallah yanılmassın da dediklerin çıkar Lakin MP gelmesi Uzun sürebilir.
Ha bu arada Yeni çekici Gelmez Sadece Herhangi bir çekiciye modifiye DLC gelebilir.

Bakın yanlış anlamayın beni ama tamam ben bunu aylar önce paylaştım. Ama o zaman kişisel dorse diye birşey yoktu. Sadece bir iddia vardı. Ama şuanda bi netlik var. Bunu tekrar paylaştım çünkü bunun üzerinden bir tahminler çıkarmak istedim. Düşüncelerinizi merak ettim. Bunu paylaşınca ıq 5 mi oldu @TheMumja sorarım sana . @HasanOfke bak yukarıda paylaştıklarını okudum. Ama aklımda bir soru vardı ve bunu paylaşmak istedim sıkıntı ne? ne diye postum siliniyor? Yanlış birşey mi paylaştım? Bu kadar tepkiyi hakkettiğimi zannetmiyorum.

Selamünaleyküm özel nakliyedeki o 10 dingilli uzun dorse olmaz bence refaketçi gerekmiyormu ona

Dorse hasarı - cekiçi hasarı - yük hasarı olmalı

ATS de bu üçlü ve büyük ikili dorseler çok az çıkıyor ve mesafeleri kısa oluyor, ağırlıklarıda en fazla 55.000 lb (27 ton) oluyor bunu SCS bence düzeltmesi lazım ETS2 de 36 ton yük oluyor çift dorselerde mesafeside uzun ama sadece kayar perdeli türü var çift dorsenin ETS2 de

O söz sana değil ki bir daha oku.

Ve bazen gönderi atmadan önce bi’ güzel araştır; parkta arama yapmak, Google’da arama yapmak ücretsiz.

Dorse, çekici ve yük hasarı olacak, kapalı beta videolarında görebilirsin.