Ets2'de 4gb Ram Vs 8gb Ram Farkı

ddr4 2133 mhz 4gb g.skill ram var şuanda bir tane daha aynisini alsam 8 olsa kac fps etki eder
dual channel.olacak sonucta etkisini gorurmuyum?
oyun suanda 1 yada 1.5 gb ram kullaniyor galiba o yuzden soruyorum tamamimi kullansa derimki biraz etki eder ama ceyregini kullandigi icin soruyorum
kart oem 460 2 gb
full yuksek ayarlarda oymuyorum donma vs kasma var zaten hani bilemedim en fazla.rahatlatirmi
pcde ne etkisi olur bunu biri uzunca detayli anlatabilirmi lutfen

denemek icin

mobilde olcekleme yokki.ahmet glc

Çok bariz bir fps artışı beklemek doğru olmaz. Çünkü sadece ram önemli değil. İşlemci, ekran kartı ve harddiskin önemi oldukça fazla. Varsa imkanın yükselt rami rahatlat sistemini. Belleğin yetmemesi gibi sorun yaşamazsın ilerde. 4 gb yeterli gibi dursada gereksinimler arttıkça daha fazla belleğe ihtiyaç duyuluyor. 8 gb iyidir.

1 Beğeni

RAM in oyunda fps ye etkisi olmaz. sadece islemci ve ekran kartinin vardir ama esas is ekran kartina baglidir. RAM sadece normal kullanimda farkedebilecegin bir hizlanma saglar.

2 Beğeni

evet doğru soyluyon abi ama aklima takilan acikcasi şu
hani ayni ramden aldigimda dual channel.olacak ya ondan diyom hani fps artisi olur belki
bu videoyu bi zahmet izlermisin abi GTX 1060 - 4GB VS 8GB RAM - ETS 2 - YouTube

arkadaş ramla öyle 20 30 fps artısı falan alamazsın 5 10 bile zor o anca oyuna girip cıkarken işlem yaparken kasma olayını biraz rahatlatır… sen ekran kartına yöneleceksin tabi diğer donanımlarında darboğaza düşmeyecek seviyede ekran kartına…

ekran kartini alali 1 hafta oldu
oem 460 2gb ddr5 128 bit
g4400 islemci
4gb ddr4 2133 ram var
benim bildigim rami artirirsam fps cikar cunki 50 tane video izledim…
ama soylede bir sey var sizin dediginiz dogru olabilir cunki oyun fazla ram istemiyor en son baktigimda 1 yada 1.5 gb ram harciyordu bencede ets2 icin rama gerek yok hadi 3 gb 3.5 gb ram kullansa biraz rahatlatur dicem ama bencede fps artisi olmaz boyle dusunursem
peki
samsnung 250 gb 860 evo alirsam droplardan vs kurtulurmuyum
sonucta cogu seylrr yavas yukleniyor ya o yuxden dedim 20 tlm var bisey almak istiyorum pcye aklima ssd geldi

RAM alirsam bilgisayarim ucarmi mantigindan kurtulun artik, yok boyle birsey. bilgisayar bir butundur ve sadece bir parca uzerine yonelip dusunmek yanlis olur. Kaldiki kullandigin RAM en dusuk seviye RAM. CL degerine bile bakmak gerekir yani, ekran kartin 4gblik olsa iyi olurdu, neyse konuyu dagitmayalim fazla. anladin sen nedemek istedigimi. :slight_smile:

1 Beğeni

nedir yani bu gecikme suresi benimki cl15

bana kalırsa ssd al ramin fps arttırmasını istiyorsan yüksek frekanslı kullanman gerekir, izlediğin videolar AMD Ryzen Apu gpular olabilir onlarda çift kanal ve yüksek frekanslı ramlar fps ye etki ediyor.

Kardeşim ram fps e etki eder etmez diyen külliyen yanlış söyler. Ama bariz bi artış bekleme 20 fps alıyorsan o ekran kartı ile sadece oyuna girip çıkarken menüyü açarken rahat açar oyun içinde şuan 20 iken yer yer 22 23 olur cl değeri ne kadar düşük mhz ne kadar yüksek olursa daha iyi olur çünkü ram geçici bellektir belleği kendine alıp çıkarması yani yok etmesi cl değerlerine ve mhz ye bağlıdır senin şuan bakman gereken şey işlemcin ekran kartını %100 yahut %90 civarlarında kullanabiliyor mu kullanıyorsa şu evrede ram almanı tavsiye etmem çünkü ram alcaksın bi farkı olmayacak sistemin verdiği performans o olucak artmayacak ufak bi artış olur 4gb artışı gözle göremezsin. Ama ssd alırsan 20fps alırken örnek olarak diyorum yer yer 15 lere düşen fps düşmemeye başlayacak ya da 18 19 civarına inecek. Yani buda senin faydalı bi yatırımın olacak. Ama tek bir ram hemde 4 gb pek bi fayda etmez tavsiye etmem online oyunlar oynuyorsan drop yemezsin daha aza düşer sadece fps ye etkisi olmaz yani. Umarım faydası olmuştur :slight_smile: