ETS2 Ses Problemi

Oyuna girdiğimde çıt çıt sesler gelmeye başlıyor.Bu da oyun zevkimi bitiriyor.Format attım ,oyunu tekrar yükledim ama hala aynı.Nasıl çözebilirim oyunu oynayamıyorum artık takıntı oldu.

Ses kartını tekrar kurabilir misin?

1 Beğeni

Kurdum ama sorun hala devam ediyor.Kafayı sıyırmamak elde değil.

Çıt çıt ses derken tam olarak nasıl bir sorun yaşıyorsun. O sesler hoparlörden mi geliyor veya kullanıyorsan kulaklıktan mı geliyor? Ayrıca diğer oyunlarda bu durum var mı?

Kulaklıktanda , pcnin kendi hoparlörlerinden de geliyor. Ets 2 ve ats den başka hiçbir oyunda olmuyor.

Sadece Ets 2 ve Ats’de olması tuhaf. Ses kartının sürücüsünü aygıt yöneticisinden veya kendi sitesinden bir güncelle bakalım. Hem Ets 2 hemde Ats için profil dosyalarının yedeğini al, belgelerimde bulunan oyun klasörlerini sil ve oyuna gir. Directx ile oyunları aç.

Ses kartının güncel sürümü yüklüydü zaten pcnin sitesinden eski bir sürümünü indirdim hala aynı.Belgelerdeki klasörü silince düzeliyordu artık o da olmuyor ama bir daha deniyeceğim.
Silip denedim ama hala aynı.

Sorun hala devam etmekte.Scs forumda ve youtube birkaç araştırma yaptım.Birisi 1.30 sürümünde de aynı sorunu yaşıyormuş çözüm olarakda ats deki swopenal32.dll dosyasını ets 2 deki ile değiştirmesini söylemiş bunu uyguladıktan sonra sorunu çözülmüş. bende atsye sahibim ama bende yüklü değil.
ATSye sahip olan bir arkadaşım şu konumdaki “C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\American Truck Simulator\bin\win_x64” klasörünün içindeki
“swopenal32.dll” dosyasını bir yere upload edebilirmi?
Şimdiden teşekkürler.

Buradan indirebilirsin.

Bunu denemiştim ama düzelmedi yinede teşekkür ederim.

İyi günler. Kendi dll dosyamı upload ettim istersen bunu bir dene

swopenal32.dll dosyasını indir - download

Ancak bunu oraya atıp eski save’inle deneme yoksa gene bozulabilir büyük bi ihtimal save’lerinden kaynaklı bir sorundan dolayı belgelerimdeki ETS klasörünü komple silip ardından dll yi atıp öyle dene yinede olmuyorsa yazılımsal bir sıkıntı değilde daha çok anakartının seskartı bölgesinde meydana gelmiş bir sorundan dolayı bunu yaşıyorsun demektir her oyunda olmaz her zaman olmaz ama ordaki sorunun şekline ve boyutuna bağlı ilerde tüm oyunlarındada olabilir öylede kalabilir biraz şans meselesi umarım bu yolla çözülür.

Teşekkür ederim hemen deneyeceğim.Belgelerdeki klasörü sildiğimde 2. 3. seviyelere gelene kadar geçen sürede sıkıntı olmuyor ama ondan sonra yapmaya başlıyor.Her iki oyunda da.

Kullandığın modlarda sorun yaratıyor olabilir çok düşük bi ihtimal ama mümkün ya da Multiplayerda falan ses modu gibi şeyler denediysen onlarda oyunun dosyalarını bozmuş olabilir oyun dosya bütünlüğünü doğrulayıp da deneyebilirsin