Ets2 Retarder Yapımı

Öncelikle herkese merhaba. Günlerdir uğraştığım fakat bir türlü çözüme ulaşamadığım bir konuyu yardım alabilmek umuduyla sizlerle paylaşmak istedim. G27 Direksiyon sistemime zamanında aldığım zero delay usb encoderlarla sırasıyla buton box, aktarmalı vites topuzu ve mercedes axor sinyal kolu yaptım. Son olarak geçen hagta internetten aldığım 5 kademe retarderi montajını yaptığımda canımı sıkan birşey oldu. Retarderde 1. 2. 3. 4. 5. kademeye doğru çubuğu ittiğimde, ayrı ayrı bu 5 kademede sırasıyla birlikte aktif oldu. Yani 1.kademedeyken 1, 2. kademedeyken 1ve2, 3.kademedeyken 1,2ve3 şeklinde. Malesef oyunda retardere atanan tuştan elinizi çekmeden başka bir tuşla retardarı aktif edemiyorsunuz. dolayısıyla ben 2. kademeye geldiğimde 1. kademe hala aktif olduğu için retardarın kalan 2 3 4 5. kademeleri işlevsiz kalıyor. Joytokey programıylada denesemde bir sonuca varamadım. Bu problemi çözebilmeme yardımcı olursanız gerçekten minnettar kalırım. Belki daha sonra bu projeleri benim gibi yapıcak olan arkadaşlarada yol gösterici olur. Biraz uzattım ama net anlaşılması içindi. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

aldiginiz urunun linkini yada marka model gibi detaylarini yazarmisiniz.

1 Beğeni

https://www.n11.com/urun/retarder-kolu-5-kademeli-8997692?magaza=parcasanayi

Aldığım ürün bu. Marka model olarak üzerinde sadece Nurel 2016/12 yazıyor.