ETS2 profil ekranına gelirken yavaş yüklenmesi

Merhaba uzun bir zamandır bu sorunu yaşıyorum detaylı açıklamak gerekirse bir güncelleme aldıktan sonra bu sorun oluşmaya başladı galiba 1.30’dan itibaren diye biliyorum ama sürüm etkiliyor mu bilmiyorum. Oyunu başlattığım zaman profil seçme ekranına gelirken 1 dakika filan bekliyorum bu eskiden saniye sürerdi bunun nedeni nedir acaba?

Genelde kullanılan büyük modlar ve profildeki araç ve garaj sayısı buna neden olur. Ayrıca 1 dakika çok iyi bir süre ben 5 dakikaya yakın bekliyorum :joy:

Profil seçme ekranına gelirken o kadar bekleme normal değil, profile girerkenki süreden bahsetmiyor.

aynı sorun ats’de varmı pekı? veya mpde’mi oluyor yoksa spdemi oluyor egerkı ıkısındede var ise oyunu sılıp sıfırdan ındır oyle dene

sp ve mp aynı durum da pc’yi formatladım yine aynısı. tekrar belirtmek istiyorum oyunu başlattık profil seçme ekranına gelirken…

Evvet biliyorum. Bende oluyor şahsen :sweat_smile:

Oyun o sırada Steam atölye modlarını, envanteri ve profil dosyalarını kontrol ediyor. Bunlardan biriyle ya da birkaçıyla ilgili olabilir. Yani aslında oyunun kendisinden çok profil ve mod gibi harici şeylerden kaynaklı da olabilir.

En azından ets2 de ban derdi yok geç girince :wink::smile:

1 Beğeni

senin pc de sıkıntı var ben hiç beklemiyorum hocam :grinning::grinning:

işletim sisteminiz nedir?

Profil de hiç mod yok sadece steam atolyesi öğeleri var

Hortlatalım.
Aynısını yaşıyorum ETS ve ATS’de.
Normalde Oyun simgesine bastığım an gelen intro neredeyse 40-50 sn sonra geliyor.
Profiller modlu, modsuz olması ile de alakası yok. Modsuz profilde aynı şekilde geç geliyor.
Oyuna girdikten sonra yüklemede vs sorun yok.
Ama fotoğraf çekince yine onu kaydederken 30-40 sn donuyor. Eskiden çok çok nadir olurdu restart atınca düzeliyordu.
Şimdi gün içinde 4-5 defa karşılaşır oldum.
Çözümü bilen varmı?
(Tahminim Steam kaynaklı çünkü oyunları yeniden yükledim denedim olmadı.)

1 Beğeni

Buna bazen sdk pluginleri de sebep olabilir, varsa kaldırıp deneyebilirsiniz çözebilir.

Plugin konumu

“C:\ProgramFiles\Steam\Steamapps\common\Euro Truck Simulator 2\winx86” ve 64 içindeki plugins klasöründe bulabilirsiniz