Ets2 PlayStation 4

Selam sizce Euro Truck Simulator 2 PlayStation 4 e çıkarmı ya da türevi simülasyon oyunları buna göre konsol alacağım

Pavel son yayında geliştirici sürümü üzerinde denemeler yaptıklarını, oyunu çalıştırdıklarını söylemişti yanlış hatırlamıyorsam, işler yolunda giderse çıkar ama ortada herhangi bir tarih ve kesin çıkacak açıklaması yok.

Kişisel görüşüm/tahminim bir iki yıla çıkarırlar.

O zamana kadar da PlayStation 5 çıkar

PlayStation 5 çıksa da PlayStation 4 sistemi Ets2 yi hatta multiplayer sistemini kaldırabilecek güçte. Bende Pavelin bir röportajda bahsettiğini okumuştum. Umarım Ps4 e çıkan android oyunu görünümlü Truck driver dan bahsetmiyordur. Son zamanlarda Ps4 e çıkan onca simülasyon oyunu sonrasında umarım ets 2 yi de görürüz

PlayStation 4 güzel cihaz Ets 2 yi kaldırır elbette ama belki ETS 2 PS4’e çıkana kadar PS5 çıkarsa fikirlerini değiştirip oyunu PS5’e çıkarabilirler

kaçyıldır firma yoğun çalışıyor. çıkarırlar umarım. eğer çıkmazsa yazık olur.

ETS2 konsola gelirse 15 tuşla nasıl oynayacağız anlayamadım, biri çıkıp bunu sormamış hiç? :smiley:

PC’de klayveyle onlarca tuş ve fare ile oynuyoruz konsolda baya kısıtlanmış olacak.

@Rageon mesela üçgene basarsan oradan ekstra seçenekler çıkar, neden kısıtlansın?

Tuş konfigürasyonunu bir türlü hallederler, grafik optimizasyonu da PS oturtur ama ben asla PC deki (özellikle masaüstü) tadı vereceğini düşünmüyorum.

1 Beğeni

Kamera ve aydınlatma seçenekleri ayarı için üçgen tuşuna üst üste basarak seçebiliriz fakat diğer özellikler zor olacaktır.

Kornasıydı bilmem neyiydi özellikler için 1 tuşa 10 özellik atanması lazım ki pek pratik olmayacaktır. FPS oyunlarında silah değiştirir gibi kolay olmaz.

2 Beğeni

Gamepad tuşlarının yetmesi imkansız. Seçenekle olacak iş de değil, bir sürü kısayol var menüden bakarsanız. Yıllardır gamepad ile oynayan biri olarak söylüyorum :smiley: Aynı şekilde direksiyonlardaki tuşlar da yetersiz kalacaktır. Ya klavye desteği olacak bir şekilde ya da ciddi anlamda kısılacak.

yaw çıksında tuş muş önemli değil herşey tuşta kalsın. :slight_smile:

DirectX11 olmaması engeldi şimdi bu aşıldı. Ama konsol almak için de ETS2 ya da simülasyon oyunlarına bakmak yanlış. Çok daha başka güzel yapımlar varken neden daha duyurulmamış hadi onu geçtim simülasyon oyunları için konsol alma kararı veriyorsun? Çünkü işin sonunda heves biter pişman olur satarsın. Bir sürü yeni simülasyon oyunu konsola geliyor iyi kötü hepsi oynanabilir.

4 Beğeni

Ets2 yi şuan DS3 ile oynuyorum hiç eksik tuş yok ds4 te bunun üstüne bir de touchpad var ki o da kullanılabilir.

Kontrolcü ile oynanabilir fakat ETS2 tuş ayarları bölümünü incelerseniz çoğu işlevin kontrolcüde olmadığınızı görürsünüz.

Truck Driver çıktığında daha iyi fikir verebilir. PC versiyonu konsol versiyonundan daha kapsamlı olacaktır.