[ETS2] Ortalama Yakıt Tüketimi - Yarışma [AÇIKLANDI]

Merhaba SimülasyonPark üyeleri;

ETS2 için bir yarışma düzenlemek istedik . Fazla uzatmadan yarışmadan bahsedeyim.

Sizden çok zor bir şey istemiyoruz , sadece ETS2’de kullandığınız araçlardan birinin ortalama yakıt tüketiminin ekran görüntüsünü konu altında paylaşmanızı istiyoruz. Bu yarışma sadece eğlence amaçlı olup hiçbir amaca hizmet etmemektedir!

Önemli:

• Konu altında birden fazla görsel paylaşanlar yarışmadan diskalifiye olacaktırlar.
  • Ekran görüntüsü paylaşılan aracın oyun içi şoförlerin kullanmadıklarına emin olunuz. (Amaç eğlenmek…)
  • Kazanan kişi küçük bir hediye ile ödüllendirilecektir. ( Kazanan kişi steam üzerinden bana ulaşacak.) Steam adresim
  • Görsellerinizi mümkünse oyun için kabin yaklaştırma özelliğini kullanarak paylaşınız. (Kabin içi yaklaştırma Ayarlar>Tuş ve düğmeler>Kamera Kontrolleri kısmından bulabilirsiniz.
  • Katılımcılar attıkları görsel yerine yarışma süreleri içerisinde mesajını düzenleyerek ( eski görsel yerine) yeni görselini koyabilir.
  • Gerçekçi yakıt tüketimi açık/kapalı fark etmez.Amaç topluluk üyelerinin şu anki verilerini görmek, Kim ne nasıl kullanıyor fikir alışverişinde bulunmak , yani tamamen eğlenme amaçlı

Yarışmamız 11.04.2018 00:01’de başlamış olup 04.05.2018 23:59’da bitecektir.

Örnek Görsel(Yanıltmaması açısından kapattım Ortalama Yakıt Tüketimini :slight_smile: )

2 Beğeni

1 Beğeni

Unutmayalım ki beygir gücü ne kadar az olursa araç o kadar az yakar bu yüzden Türkiye deki araçlar az beygirlidir SCANIA R420

beygir güçü az olan az yakar diye bir dünya yok.
en basitinden örnek 1-atla 100kg cekmekle 2- atla 100kg cekme arasındaki verimlilik.
kamyonlarda önemli olan tork.

1 Beğeni

Gerçekçi yakıt tüketimi açık/kapalı fark eder mi?

Hiç farketmez amaç topluluk üyelerinin şu anki verilerini görmek, Kim ne nasıl kullanıyor fikir alışverişinde bulunmak , yani tamamen eğlenme amaçlı :slight_smile:

2 Beğeni

Galiba rekor bende olacak, acımıyor yakıyoruz :joy:

1 Aralık 2017 tarihinde aldım, o zamandan beridir sadece ben kullanıyorum. İşlerin çoğunluğu online iş ve ağır nakliye olmuştur. Sakin sakin değil de biraz hareketli kullandığım doğrudur…

Çekici : Scania S High Roof
Motor : 730 Beygir 3.500 nM Tork 1.000-1.400 devir
Şasi : 4x2
Şanzıman : 12+2 Retarder

:white_check_mark: Gerçek otomatik
:white_check_mark: Yüksek güç modu
:white_check_mark: Gerçekçi yakıt tüketimi

Az yakmışsın benim volvo 72 'de , En iyisi iveco oda yukarıda ama kapattım :smile:

En ideal budur daha fazlasını düşüremedim. Gücüne değil torkuna bakıcaksın. bu bir ikinci ne kadar perdeli veya soğutucu dorse taşırsan o kadar az yakıt yakar. Başka bir araçla görüşmek üzere

1 Beğeni

Çok yakıyo benimki 80 i de geçmiyom ama ayağı gazdan çekmek lazım :slight_smile:

1 Beğeni

gerçekçi tüketim açık, otomatik vites ve gaza hiç tam basmıyorum.

mazot aldığımda sıfırladım ibreyi.

hadi eyv.

Mouse ile nasıl ayarliyorsun o gaz miktarını? :confused:

evet maalesef :slight_smile:

Volvo FH 500 kullanıyorum genelde 20-25 ton arası yükler çekiyorum şirket tırı bomboş zaten 80-100 arası giderim genelde 100 e yük acilse çıkıyorum onun dışında acelem yoksa 80 80 ceza yemeden giderim

750 lik volvo var special transport ve ağır yükler için onunda tüketimi 36-38 arasında değişir sürekli

1 Beğeni

kusura bakmayın beyler ama en az ben yaktırmışım :smile:

En az sen mi yaktırmıssın ? 26,9 ne ara 30,6 dan yüksek :smiley: 42,3 olan anlık tüketim

Ben 480 BG kullanıyorum ama singleplayer’da pek oynamadığım için arada hızlı gidebiliyoruz :slight_smile:

Edit: Daha yavaş kullanmaya başlayınca 39.7 lere kadar geriledi hedefimiz daha da düşürmek

tamam baba niye kızıyorsun görmemişim :smile: :smile:

https://www.worldoftruckstr.com/ets2-test-haritasi-d-test-map-v2/ Şöyle bırakayım ben…

1 Beğeni

Araçları Sınıflandırman lazımdı V8 ile Daf 'ı ve İveco 'yu bir tutamazsın tüm araçlara ayrı ayrı ortalam verseydin daha iyi olurdu.