ETS2 1:1 Roads Turkey Map Projesi[WIP]

yks teamın yaptığı haritayı ediylemiştim bi ara samsun felan…ets versiyon atlayınca öle kala kaldım…yaptığım herşey boşa gitti.yaptığımız haritayı nasıl verison atlatıyoruz bu konuda hiç bir fikrim yok.

1 Beğeni

YKS Map zaten bana basit geldi. Promods’un yaptığı gibi detaylı olsa cidden sarardı. Editörden haritaya 25-30 bin nüfuslu ilçeleri çizecektim de biraz detay istiyor o yüzden cesaret edemedim üstelik versiyon convertleme bilmiyorum

Bi zorluğu yok aslında recompute map yaptıktan sonra yeni sürümdeki verdiği konsol hatalarında hangi dosyalar hangi def satırları hata veriyorsa onları yeni sürüme göre ayarlayıp(ekstradan çizilmiş modeliniz yoksa haritada) devam ediyorsunuz bir üst versiyonda ama model varsa önce modeller convertlenmesi gerekir ardından bunların defleri ve en son yeni sürüme oyun alınıp editöre haritaya girip recompute map yapmak lazım

1 Beğeni

Kimsenin emeğini küçük görmeyin…YKS map üzerinde bayağı uğraş verilmiş bir haritadır.O haritanın başlangıç sürümünde etsde fransa dlcsi bile yoktu yani güzel modeller güzel bitki örtüleri va bulunmuyordu ona rağmen güzel işlenmiş bir haritaydı evet modeller belki biraz fazla poly yüklüydü ve bu yüzden şehirlerde fps düşüşü yaşayabiliyorduk ama artık yeni şeyler geldi oyuna ve en önemliside bizim ülkemizi birebir yansıtacak obje ve levhalar black sea dlc si ile geliyor.Benim yaptığım harita profesyonel değil kesinlikle ama basit bir yol için bile çok uğraş verdiğim doğrudur.Çünkü ülkemizin malum bazı bölgeleri garip şekilde yükseltili alçaltılı tarla arazi yapısına sahip bunu oyuna birebir yansıtamıyoruz çok zor elden geldiğince andırmaya çalışıyoruz bazı bölgeleri.Benim haritamda da şehirlere önem vermiyorum öyle ama yksdeki gibi tabiki de çokta küçük tuttuğum söylenemez şimdi…Bir şekilde ilerliyoruz işte bakalım sonunda nasıl malzemeler çıkacak göreceğiz bir kaç sene içinde.Benim haritamın sadece tek bir artısı var ülkemizi yansıtan levhaların ve binaların oluşu artı birde haritanın yollarında gerçek kilometre ölçeği artı kantar mevzusu başka hiçbir espirisi yok

7 Beğeni

Bolunun Gerede ile Yeniçağa arasından otoyoldan görseller ve yol üzeri köy örneklerinden birisi bu köyler sağlı sollu böyla olacak.Karayollarında biraz daha fazla olacak tabikide yer mevkiisine göre içinden geçilen şekilde felanda olacak

12 Beğeni

Çok güzel devam ediyorsun eline sağlık.Tabelalar’da harika ama bi sorum var bu tabelaların köşeleri neden boşluk gibi kalıyor siyah gibi? Tekrardan kolay gelsin. :slight_smile:
Ekran%20Al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1

3 Beğeni

grafik kartı yüksek olmadığından SMAA yı açmayınca öyle oluyor

1 Beğeni

Anladım teşekkür ederim,kolay gelsin :blush:

Her türlü desteği vermeye hazırım. İletişimde kalalım dostum. Kanalın hakkında kısmından e-posta adresime ulaşabilirsin.

2 Beğeni

@FurkanG61 Öncelikle kolay gelsin, bu projeniz hakkında naçizane önerim, Road to the Black Sea DLC’deki Türkiye haritasıyla gelecek bileşenleri kullanmanız olacak, size kolaylık olması bakımından. Yol tabelaları, elektrik hatları, yol desenleri, köprüler, binalar vs. bence tamamen gerçek hayattakilerle birebir yapılmış. Ekran görüntülerinden gördüğüm kadarıyla eski bileşenleri kullanmışsınız.

1 Beğeni

Zaten öyle olacak o şekilde ilerleyecem ama malesef bu durum ankara ve yapılmış bazı bölgeler için çok geç…baştan komple sil tasarla yapamam artık diğer illerde öyle olacak ama

1 Beğeni

sağolasın abi tabikide iletişimde oluruz :slight_smile:

2 Beğeni

Sayın @FurkanG61, projenizde başarılar diliyorum.

Modellemenin zaman ve imkan gerektiren zorlu bir iş olduğu biliniyor. Bu açıdan şehirlerden gerçekçi görüntüler beklemek mantıklı olmayabilir. Dolayısıyla projenizde levhalar gerçekçiliğe büyük katkı sağlayacaktır.

Paylaşımlarınızdan gördüğüm kadarıyla levha işlerinde gerçekçiliğe önem vermişsiniz. SCS’nin Türkiye fontları ve levha modelleri buna katkı sağlamış. Ve gerçekten ortaya güzel görüntüler çıkmış. Önceki Türkiye modlarında ‘bari levhalar doğru olsaymış’ diye düşünmüştüm. Sizin projenizde böyle bir düşüncenin yeri olmayacağı ortaya çıkmıştır. Çalışmalarınızdaki özen için teşekkür ederim. :clap:

Bir font insanı mutlu eder mi? Ediyormuş bunu anladım. :+1:

10 Beğeni

Valla inanırmısınız o font o kadar çok işime yaradı ki levhalardan çok Türkçe latin fontunun gelmesi beni çok mutlu etti ve evet şehirlerden birebir benzerlik zaten önrümüz boyunca yapamayacağımız tek şeydir bu oyunda çünkü hiçbir haritada (sadece bir şehri 1:1 olarak yapan haritalar hariç) ben görmedim şehirlerde benzerlik ha şöyle olur mesela google haritaları açtığımızda bir şehrin anayollarının geçtiği caddeler yapılır benzetilmeye çalışılır odur yani ve benim haritamda yolların ölçeği 1:1 olduğu için ve çok uzun yollar olacağından o yolların üzerinde bulunan ilçeleride ekliyorum ve yapıyorum iki üç tanede şirket koyuyorum ki insanlar sıkılmasın ve böyle ilçe ve köylerden geçerek gözlerine farklı yerleşkeler çarpsın diye düşünerekten bunu yapıyorum ve levhalar olmazsa olmazım benim yani onlara çok çok önem veririm hatta birçoğu buna dikkat etmez ama kavşaklara yaklaşırkenki o yanıp sönen turuncu reflektör lambalarını arkadaşa çizdirdim ve oyunda kullandım o lamba modeli bir promodsta var birde benim haritada başka hiçbir haritada yok görmedim yani o derece yoldaki levha tabela uyarı reflektörleri herşeye çok önem veririm zaten bir tır simulasyonunda şehir merkezleri değil daha çok yollar ve organize sanayiler önemlidir bu yüzdende şehirlere çok fazla özenmiyorum artı her şehrin organize sanayisine özellikle yük alma yerlerini koyuyorum çünkü ülkemizde ben şehir içinden yük alınan bir yer görmedim hiç :slight_smile: Ha karabük demir çelik fabrikası ve hariç oda fabrika gereği zaten…ve artı Gebze limanları felan

9 Beğeni

Gerede-Karabük Bağlantısı daha sonra olacak güzel sürprizler var :wink:

9 Beğeni

Sen ciddi ciddi yapıyorsun ha… Helal olsun levhalar filan çok hoş gözüküyor :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba Furkan’cım, Projeni beğendim fakat şunu belirtmek istiyorum… İnsanlar YKS’yi eleştirdikleri zaman veya Haritayla ilgili bir sorunu belirttikleri zaman, YKS tarafından ya cevap verilmiyordu, yada egoist bir yaklaşımla hakarete uğruyorlardı… Sen şu anda ne kadar haritayı çıkarmamışta olsan, Genel olarak Parkta insanlara yaptığın muamelerden: (harita yapıyorum, sen bunu yapamazsın, anlayamazsınız bu iş çok zor) gibi cevaplar verdiğini görünce yazmak istedim, genel olarak çoğu türk modcularda aynı sorun var, inşaallah kendini bu konuda düzeltirsin, YKS takımı gibi olmaman dileğiyle…

7 Beğeni

Şimdi YKS gibi egoist vs demek yanlış adamlar biryerde haklılar…çünkü bizim insanımıza laf anlatılamıyor malesef anlatılamadığı zaman sert çıkış yapıyorsun ister istemez.Forumda harita hakkında yaptığım savunmalarının hepsininde arkasındayım harita yapımı kolay iş değil boş eleştirenler geçsin pc başına yapsın bakalım diyorum başkada birşey demem.

1 Beğeni

Her defasında aynı tantana olmak zorunda değil. Sürekli bu böyle şu şöyle diye satır satır yazmaya gerek yok. Ve özellikle direkt küfür ile başkalarına hakaret etmek zaten yapan kişiyi güvenilir kılmıyor. Haliyle proje de çoğu kişinin gözünde bitiyor. Hala nasıl iş yapılacağını öğrenemediyseniz yapmayın. Bu ortamlar sizin bildiğiniz gibi ne eski forum siteleri ne de Facebook gruplarına benzer. Ya değişimi anlayıp ayak uydurun ya da yer almayın. Bu kadar basit. Harcadığınız emeği bu kadar kötü bir şekilde tanıtmak zor olsa gerek.

21 Beğeni

Mod işindeki arkadaşlara tavsiyem şu olacaktır: İnsalara karşı takınacağınız tavır büyük firmalar gibi olmalıdır.

Mesela Türk telekom instagram hesabında her hangi bir paylaşımın altına ana avrat küfür ederseniz, Türk teleokom’da kalkıp size ana avrat küfür etmez.

Size, “Değerli müşterimiz sorunlarınız için şu mail adresine şikayet maili atabilirsiniz.” derler.

Profesyonellik budur. siz de böyle olmalısınız. siz kendinize değil yaptığınız işe güvenin.

Şunu çok iyi biliyorum ki, küfür, hakaret ve can yakıcı konuşma yapan hiç kimseyi Hasan burada barındırmayacaktır.

Oyunlar eğlenmemiz için kavga etmemiz için değil.

18 Beğeni