ETS 2 Screenshots (Hikayeli)

@22sercan doğrudur. Allianz Arena / Münih (Promods v2.41)

3 Beğeni

@22sercan @ONURKULL sağolun abiler bende promods yok ama yine de güzel :+1:

3 Beğeni

dostlarla ağır yük yaptık;

7 Beğeni

Bu aralar kuzeyde takılıyorduk ve burada bir iş bağladık.Polaris Lines firmasıyla Norveç adalarına ve Kuzey Norveç ve çevresindeki ülkelerin limana yakın bölgelerine taşıma yapacağız.Bir araçta frigo,soğutmalı dorseli isteniyor.Filomuzun yaş ortalaması düşük,ancak buradaki araçlar fazla uzun kilometre çalışmayacağından daha çok yolculuk gemi üstünde geçeceğinden ötürü yeni araçlarımızı burada koşturmaktan kaçındık.Filomuzun dedesi diyebileceğimiz Scania 113M ile bu işi görürüz diye düşündük.Diğer araçta muhtemelen filomuzun bir başka dedesi Iveco Turbostar olacak.Şimdilik 2’si de dorseli 1’i soğutmalı olmak kaydıyla iki araç konusunda anlaştık.İşler olumlu giderse daha uzun mesafeler içinde görüşeceğiz.Şimdilik buradaki araçlarımızı eski,araçlar da eski olduğu için firma sıkıntı çıkarabilir gibime geliyor,baktık bir süre sonra sıkıntı çıkarıyorlar uzun mesafe konusunu öne çekip yeni araçlar veya yatırımlarla bu bölgede çalışmaya devam ederiz gibime geliyor.Trafik derdi yok bir şey yok en azından… :wink:

12 Beğeni

Navigasyon yanlış yola soktu,Rampada çok kötü kaldım.

9 Beğeni

Araçların yaşı çok sorun olmaz da, Euro 4’ten aşağısı Avrupa’da sıkıntı yaşatıyor diye biliyorum hocam.

2 Beğeni

13 Beğeni

Rampada saatlerce uğraştıktan sonra vinç yardımı ile aracı kurtardık,Dorse yan kapakları,dorse arka tampon,dorse sinyal lambaları,çekici sinyal lambaları hasar gördü ve servise gönderdim.
İzinde olan arkadaşın boşta olan aracını aldım. 1-2 hafta bu aracı kullanacağım.

Petersburgdan süt tozu yükledim, İstikamet Tartu

7 Beğeni

Doğduğu topraklara gitmek isteyince kıramadık,getirdik

4 Beğeni

Filomuzun bir başka dedesi Iveco Turbostar’ı da Kuzey Norveç’e getirdik.Firma Iveco konusunda sıkıntı çıkardı.Scania’ya onay verdiler,ama Iveco olmaz dediler.Araç birde ilk sevkiyatında da sıkıntı çıkardı ve bu da bizim için kötü oldu.Bu durumdan sonra firma ile Scania 113M ve Iveco Turbostar konusunda liman içinde taşıma yapmaları konusunda anlaşma sağladık.Böylece sevkiyat aracı olarak düşündğümüz bu iki aracı limana bağlayınca işler değişti.Hızlı bir şekilde Krone soğutucu dorseli Man TGA’yı buraya çektik ve peşinde Renault Range T’miz de yola çıktı.Bu araçlar şuan bu bölgede çalışacak ve bunun dışında firma Ada içindeki sevkiyatlar ve sahil bölgesindeki sevkiyatlar için 2 adetde frigo kamyon istedi ve bu konuda da anlaşma sağladık.Filomuzda frigo kamyon yok.2.el bir kaç adet Daf CF baktık.Muhtemelen Daf veya Volvo 2 adette frigo araç katacağız bu bölgeye ve araçlar tamamlandıktan sonra ben şoförlere teslim edip buradan ayrılacağım.Bu arada Turbostar satılık. :slight_smile:

24 Beğeni

İyi Akşamlar Dede lazımsa bizde çok gönderebiliriz :smiley: :smiley: Maalesef nemli Aydın havasında dayanamıyorlar :confused:

13 Beğeni

Dede lazımsa bizde yermizi alalım :joy:

9 Beğeni

Aydın-İzmir-Ancona-Toulouse-Sheffield Gidiş-Geliş = 7716 KM :wink:
İzmir ;

Ancona ;

Toulouse ; (2.Memleketim Oldu Olacak :smiley: )

İtalya-Fransa Sınırı ;

Sheffield ;

Uzun Oldu Ama Değdi Tavsiyemdir Rota Efsane …

11 Beğeni

5-6 saat sürmüştür

2 Beğeni

Gece Saat 01.30 gibi başladım saat 5.45 gibi bitti bende bittim :smile:

1 Beğeni

Yeni projemiz ‘‘650’’ için ilk durağımız Special Interior firması…

16 Beğeni

Scania ile işler yoluna girmişti. Araba yarı parasını amorti etmişti ki çok kârlı bir iş fırsatı denk geldi. Frigo çalışılacak, büyük bir gross marketin bölge merkezlerine soğuk zincir mallar çekeceğiz. Dediler ki frigo araban varsa gel gir bu işe. Frigo araba yoktu, Scania’yı da bağlı olduğu işten alamazdım, sözleşme yaptık. Bu işi de kaçırmak istemiyordum, ufak bir hesap yaptım, kredi çeksem, ucuzundan bir Premium alsam araç bir ayda 5 taksit ödeme yapabiliyordu, kısa sürede öderdim. Scania’yı teminat göstererek kredi çekip bir Premium aldım ve işe koyuldum. Scania’ya da iyi bir şoför buldum. Şimdilik yuvarlanıp gidiyoruz bakalım.

12 Beğeni

Şirketten @ysftna ile beraber Vyborg’a Motorsiklet taşıyoruz.

Motorsikletleri teslim ettikten sonra Yusuf abiyle beraber garajdaki Daf euro 6 araçlarımızı aldık, bakalım sonraki durak neresi olacak…

17 Beğeni

Man Tga’mız Kuzey Norveç’e ulaştı ve bir kaç sevkiyatta yaptı.Renault Range T’mizde ulaştı.Daha sonraki mesajımızda onuda paylaşacağız.Frigo kamyon konusunda düşündüğümüz Daf CF’yi aldık,ancak Volvo’yu kaçırdık.Galeri Volvo’yu satmış.Zaten bizde fiyatından dolayı Volvo’ya sıcak bakmamıştık.Biraz hor kullanılmış bir arabaydı.2.Frigo kamyon yine Daf CF alacağız.Frigo dışında da yükler var.İlk Scania ile işe başladığımızda bu bölgeye getirdiğimiz perdeli dorse ve Turbostar ile getirdiğimiz frigo dorse de şuanda bu bölgede.Scania ve Iveco limanda dorsesiz çalıştığı için dorseleri şuanda limanda bir kenara bıraktık.Man Tga ve Renault Range T’yide buraya yakın bölgelere Almanya’dan sevkiyatla getirdik.Arabalar boş gelmiş olmasın diye.Perdeli dorseye bir araç yatırımımız olacak.Ayrıca 2.frigo kamyonu almadığımız içinde Daf 95 Ati kamyonumuz ile kuru yük veya soğutmalı olmayan ürünleri bununla taşıyacağız.Bu iki araç soğutmalı olmayan yükleri taşıyacak.Iveco’yla gelen frigo dorsemizde şuan beklemede kalacak.Buranın nüfusu çok yoğun olmadığı için iş durumlarıda yüksek değil.Gündelik veya belirli standart sevkiyatlar mevcut.Firma biraz daha uzağa Rusya’nın Norveç’e yakın kısımları ve genel olarak bu bölgede yayılmamış olsa zaten bu işte yüksek bir karlılık yok.Bakalım firmanın stratejisine göre araç yatırımlarımız devam edecek. :wink:

(Bu arada bu vesileyle mod araçlarıda denemiş oluyor,burada sizlerle görsellerini paylaşıyorum. :wink: )

8 Beğeni

bir dede paylaşımı da benden gelsin.

5 Beğeni