ETS 2 Onal Map Turkiye [Ana Konu]

Ücretli olması mantıksız, kendi ülkemizin haritasını neden paralı oynayalım?

Ücretli olsa nolacak, kim alır la :joy: manyak mısınız :joy::joy: F. Max ücretsiz verildi buna mı para verecek oyuncular :joy:

2 Beğeni

Ne alaka şimdi F-MAX’in ücretsiz verilmesi. Fmax zaten gönüllü yapımcıların emeği ve başta söylendi ücretsiz verileceği ama bu adam başta öyle birşey demedi diye biliyorum.

4 Beğeni

Ben kişilerin söylediklerine ilişkin bir yorum yapmadım.!!! ‘‘F-MAX gibi bir yapım dahi ücretsiz verildi! Bu yapım ücretli olursa kaybedere.’’ diyorum dostum.Sadece kendi ön görüşümü belirttim. Bunda bu kadar taraf alınıp üzerine düşülmesi gerektiğini de ayrıca düşünmüyorum. Normal senin sıradan olduğun gibi sıradan biri olarak yazdım. Ücretli olması bu mod için iyi olmayacağını belirttim kendi tarzımla. Ücretli olması için Fred’in Scania sı kadar kaliteli olması gerekir. Bence tabi ki buna kimsenin katılmasına gerek yok. Kendi özgür iradem kendime öz düşüncem.!

1 Beğeni

isterse kalitesiz olsun yine de mod yapımcısı emek verdiğini düşünüyorsa ücretli satar buna karışamayız. isteyen alır isteyen almaz. ortada sonuçta bir emek var. fred’in modu ücretsiz olsaydı keşke ücretli olsun diyebilecek miydik? yanlış anlaşılmasın bu da benim öz düşüncem.

6 Beğeni

Öz düşüncenize sonuna kadar katılıyorum.

1 Beğeni

Ben Fred’in modunun ücretsiz olmasını tavsiye etmiyorum. Hatta fiyatının o denli olması bile normal karşılıyorum. Çünkü her önüne gelen dallama alıp sonrasında modu heryere yükleyecekse bi anlamı olmazdı. Tabi ki ücretli yapmak isterse kesinlikle kendine ait emeği olan bir ürün buna kimse karışamaz ben de sen de öbürü de yani bu böyledir. Ama eleştirmek yorum yapmak da bizim işimiz.

1 Beğeni

Orada şöyle bir şey de var. Özenip abuk sabuk para etmeyecek modları parayla satmaya kalkışanlar oldu. Böyle şeyler topluluğun kalitesini düşürüyor. Normalde bağışla kazanabilecekleri ufak tefek miktarları bu şekilde yapmaya çalışıyorlar hata oluyor. Hem daha fazla insan oynayamıyor hem de tepki görüyor. Ama bizde bağış gönderme olayı doğru kişilere gitmediğinden öyle bir davranış oluşamadı. Nasılsa kolay beleş indiriliyor yapımcısını da takan yok iplenmiyor tabii bağış göndermez. Ekonomik koşulları hiç bahsetmeyelim bile :smiley:
Aslında bütün mesele biraz da ödeme yöntemlerinin zorluğu diyelim. Bence artık buna el atmak gerek.

2 Beğeni

aynı şekilde fikirlerinizde haklısınız fakat türkiye içinde yapımcıya bağış atacak insanlar bir elin parmağını geçmez yapımcı bunu düşünerek mi paralı satacak bilemiyorum fakat yine de ortada bir emek var saygı duymak gerekir. duyarlı insanların haricinde bağış atanlar fazla olmaz belki bağış atan hiç kimse olmaz. insanlardaki beleşçilik ve sömürme duygusuna dayanarak fred örneğini verdim yanlış anlaşılmasın. frede her zaman saygım var keza işini kaliteli yapan diğer modculara da.

1 Beğeni

Ağa tamam ben kavşakları da kendim yaparım yapmasına.
Sınır yok bir sürü prefab zaten mevcut fakat anlamadığınız birşey hesaba katmadığınız şeyler var :slight_smile:
Ben şehir içlerine prefabları eski tip kullanmak zorundayım zaten bir sürü model mevcut oraya el emeğiyle kavşak yapmak demek bilgisayarı kötü olan arkadaşların fps düşüşü yaşaması demek.
Sizin bilgisayarlarınız iyi olabilir ben kendim için yapsam bu haritayı ben de istediğim gibi kavşaklar yaparak kullanırım fakat bu harita sadece bilgisayarı güzel olanlara özel bir harita değil. Lütfen bunları da göz önünde bulunduralım. Ki zaten eski kavşak prefablarında bile değişiklikler yapıyorum bariyerler ekliyorum yön tabelaları vs. vs.
Ki zaten eski kavşaklar sadece modellerin çok olduğu bölgelerde kullanıldı,şehir merkezleri vs vs. Diğer yol üzeri kavşaklar tamamen kendim tarafımdan yapıldı. Youtubeden takip ediyorsanız görmüşsünüzdür köprülü kavşakları.
İyi forumlar :slight_smile:

1 Beğeni

O zaman yks ye devam sen :joy:

1 Beğeni

Vermeyen oynamaz kanki çokta kasmaya gerek yok. Ücretli sürüm böyle olmayacak yalnız onu bi söyliyim ücretli sürümde şu an oynadığınız alanlar bile baştan yapılacak. Tamamen yeniden düzenlenecek map ve tüm Türkiye detaylı olacak. Bu kadar emeğe çokta bir para istemiyoruz zaten. İsteyen yine yks mapda oynayabilir ben ücretli satıyorsam ve telif sahibi bensem kimseye laf düşmez kardeşlerim.
İsteyen alır istemeyen yks de oynar sanki ücretsiz Türkiye haritası yokmuş gibi ‘kendi ülkemde ücretli mi oynayacağım’ gibi eleştiriler gereksiz kalıyor
İyi forumlar bu arada buraya fazla uğrayamıyorum herkese cevap veremiyorum kusura bakmayın beyler

3 Beğeni

Yok canım ne kasacam :joy: ha olmuş ha olmamış benim için ets bittiği için, şuan tecrübelerimi aktarıyorum ben. Red Dead Redemption 2 gibi bir yapım var elimde, Ets ye ats ye ya da (emeğine zerrece lafım yok) ücretsiz olsun da oynayım diyerek haritana bakmam yani. Çünkü diğer oyunların yanında cidden artık boş kalıyor. Snowrunner çıkınca, bilmiyorum, trol kısım bu oyunu oynayacaktır. Benimkisi sadece tecrübeden kaynaklı bi yorum. Kimsenin emeğine laf ettiğim es geçtiğim yok, ama kardeşim sen emeğini topluma paylaşıyorsan, o emeğe herkesin laf söyleme hakkı var.

peki güzel kardesim. yks’yi 3 senedir oynamıyorum

1 Beğeni

Laf söyleme derken kasıtın nedir?
Mantıklı eleştirmek ve gereksiz saçmalamak ayrı şeylerdir
Senin için demiyorum. Simulasyon sisteminde tüm mod yapımcılarının uğraştığı tiplerdir bunlar.
Fakat ben uğraşmıyorum. Şahsen kendim de ücretsiz haritaları oynarım fakat ücretli haritalara daha fazla emek ve kalite aktarıldığını da bilirim.
Satın alamayacak kadar durumu olmayan kimse yoktur zaten bu oyunu oynamak için gerekli sistem gereksinimlerine sahip herkes satın alabilir.
Ki alamayacak olanlar için ben bir sürü ücretsiz sürüm yayınlıyorum zaten
Dileyen satın alıp tadını çıkaracak.
Dileyen satın almadan tadını çıkaracak.
Tabi ikisinin arasında büyük bir keyif alma farkı illaki olacak. Durumum yok diye ısrar edenler varsa da
YKS map orda işte oynanabilir

O zaman ücretsiz sürümü senin için işte. Ne diyelim onunla vakit geçirebilirsin😂

@M.ON4L Öncelikle Merhabalar. Yaklaşık 4 - 5 yıldır hayalini kurduğum Dereköy - Tekirdağ Saray arası yolun bir kısmını haritanızda yer verdiğinizi gördüm ve çok sevindim. Tekirdağ Saray ilçesinde yaşıyorum. Bulgaristan göçmeniyim ve 2010 yılından beri senede en az 7 - 8 kere Dereköy sınırdan Bulgaristan’a geçiyorum. 10 sene içinde gidişimde çektiğim elimde onlarca fotoğraf ve video var.
Bir videonuzda bahsettiğiniz Kırklareli - Dereköy arası virajlı yolun başından sonuna kadar (40km) araç kamerası ile çektiğim videosu bulunmakta. Belki Kırklareli tarafları yapılmış ama Tekirdağ Saray - Çerkezköy - Vize tarafları bulunmuyor ve burada onlarca sanayi bölgesi var. Ben bahsettiğim bölgelerin gelişmesi için elimden gelen yardımı yapabilirim. Saray ilçesinde yaşıyorum bu ilçeyi ve dış yollarını detaylı fotoğraflandırabilirim.Çerkezköy ilçesinde belkide Trakyanın en büyük sanayi sitesi var ve gitmek için Saray ilçesinden geçmeniz gerekiyor. Tekirdağ bölgesi ile her türlü yardımda bulunabilirim. Coronavirus olayları olmasa Saray - Dereköy arası bütün yolu size yardımcı olması için kayıt altına bile alabilirdim maalesef evden çıkamıyorum. Teşekkür Ediyorum.

10 Beğeni

Öncelikle desteklerin için teşekkür ederim.
Ama maalesef kırklareli istanbul arasına o yolu yapmayı düşünsem bile şartlar el vermedi. 3. Köprü yolu zaten kırklareliye yakın kalıyor ve kırklareli kavşağından eski İstanbul yolunu yapmama engel oluyor. Yapsam bile en fazla 30 km sığdırabilirim bu da haritanın kalitesini düşürür…
İlerde yollarda düzenleme yapılabilir eğer düzenlemeler olursa dediğiniz güzergah zaten aklımda editöre aktarabilirim
Teşekkürler

4 Beğeni

Dereköy sınır kapısından Bulgaristan’a giden yol müthiş ötesi. Kırklareli’nin inişli çıkışlı geniş yolları da muhteşem

Biraz üzülerek söylemek istiyorum ki trakyayı trakya yapan ne çorlu ne de çerkezköy gibi dış göçe mağruz kalmış sanayi bölgeleri değildir ne varsa trakyanın kuzey, kuzey batısında var.

2 Beğeni

@Javerno kesinlikle haklısın. 2010-2016 arası Çerkezköy ilçesinin en güzel yıllarıydı , hep yaşamak istediğim yer diye düşünürdüm. 2016 yılından sonra çok büyük dış göç yaşandığında 2019 yılında Çerkezköy’e gittim. Trafik bozulmuştu her taraf çok kalabalıktı kısacası Trakyalıktan çıkmıştı. Kesinlikle ne varsa Trakyanın kuzey batısında var.

@M.ON4L Ayrıca haritanın V1.1 sürümüne ne zaman erişebileceğiz ? Sabırsızlanıyorum…

3 Beğeni