ETS 2 - Heart of Russia DLC [Ana Konu]

evet Rusya icin dusunulen yaptrimlardan bi haberim, scs umarim birsey yapmaz bu konuda

Kesinlikle katılıyorum.Protesto edecek olan dlcyi almayarak yapsın kişisel protestosunu.Hem görmüş oluruz kitle gerçekten tepki veriyor mu.Sanki bu işler dün başlamış gibi ikiyüzlülüğe gerek yok.

1 Beğeni

Hocam özür dileyerek söylüyorum oyun ile savaşın ne alakası var? Rusya dlc si çıkınca rusya ya maddi bir destek mi olacak sanki? O zaman doğalgaz falan kullanmayalım tepkimizi koyalım rusyaya :slight_smile:

10 Beğeni

Maddi bir destek sağlamayacak ama manevi bir darbe vurmuş olacak. Rusya şu anda Avrupa’da yok hükmünde sayılıyor her alanda. Bir ayağı Avrupa olan bir ülke için dünyadan soyutlanmak bu. Her firma bir şekilde kendi tepkisini koyuyor böyle. Bu sadece oyun ayağı, işin maddi yönü de var. SWIFT sisteminden Rusya’nın çıkarılması gibi. Bu gibi şeylerle Rus halkının üzerinde baskı uygulanıyor ki halk ayağa kalksın ve Putin yönetimine muhalif kişilerin sayısı daha da çok artsın. Bir nevi psikolojik yıpratma savaşı diyelim.

2 Beğeni

yaptırımlar kısa sürede düzelmeyeceği için scs gerçekten olumsuz etkileniyor. çok kötü bir durum.
farming simulator da bir açıklama yapmadı yani destek anlamında ama scs’nin olayı başka maalesef.
:confused: bir de bu gerekçeler gösterilerek bu yıl yapılacak, gelecek olan şeylerin gecikmesini istemem.

1 Beğeni

Bu durumda DLCyi Rusya’da satmak ne kadar mümkün bilmiyorum. Ama dünyayı bu kadar ilgilendiren bi konuda savaş karşıtı bi görüş bildirmek çok zor değildi. Topluluk ne kadar politize bilmiyorum, ama bu DLCyi sadece Rusya için yapmışçasına sessizliğin mutlaka olumsuz etkisi olacaktır.
Gelecek Rus DLCsinde savaş karşıtlığını gösteren bir model yapıp bi ekran görüntüsü paylaşmak çok şık olurdu.

2 Beğeni

dlc’yi yöneten kişi kara kara düşünüyordur.
rus öğrencileri bile avrupa’daki okullardan atmaya yeltendiler olay gerçekten ırkçılığa kadar gider boşuna 2. dünya savaşı çıkmadı.
herhalde 2 haftada gerçekten ciddi ciddi olaylar olsa türkler bile gerekirse tehlikeli hale gelir ve savaşlar başlar. ruslara olanlar küçük bir gösterge :smiley:

bazen koca firmayı böyle dış dünyada olabilecek bir şey bağlamamak gerekir. scs ana gelirlerini haritadan elde etmekle iyi yapmıyordu.
bunun yerine keşke balkanları yapsak diyorlardır bence de ab’yi bitirmeden(yani kontrol altında ülkeler) rusya büyük cesaretti. aslına bakarsanız rusya’nın bu mevzuları biz heart of russia dlc’sini öğrenirken de dillendiriliyordu. körlemesine dalmışlar :smiley:

7 Beğeni

Olaylar tam anlamıyla savaşa evrilirse, savaşa hayır bu güzel topraklarda barış olsun gelin bu güzel toprakların tadını çıkartalım tarzında kampanya yaparsa barış yanlısı olarak dlc satma ihtimali var yoksa işi zor, millet dlc’yi alacak Rusya’ya sövecek sonra iade edecek, şu an sessiz durması en iyisi, oyun dünyasında this war of mine oyunu dışında yapılan bütün Rusya karşıtı eylemler pazarlama hamlesi.

1 ay daha ertelenir.

3 Beğeni

Bu dlc için rusyadan birkaç kişi katılmıştı onlarda baya sıkıntıdadır tabikide onların suçu değil ama olanlardan sonra.:neutral_face:

1 Beğeni

Bence SCS Rusyayı eklesin ama Sınırdan yükle geçemeyelim ambargo var geçemezsin diye uyarı çıksın

2 Beğeni

Yeri burası mı bilemedim. Çok anlamlı ve güzel bir mesaj olmuş.

18 Beğeni

O boya dlc sini getirsinler scs ye söz hemen alacağım. Adamsın Scs :rofl:

7 Beğeni

Avruparada geniş oyuncu kitlesine sahip scs gayet yerinde açıklama yapmış.Ukraynanın yanındayız demek de rus halkına düşman olduklarını göstermez.Kaldı ki rus halkının çoğunluğu da savaşı istemeyen taraf.Heart of Russia bence iyi bir erteleme almıştır.

8 Beğeni

Güzel oldu. :slightly_smiling_face:

c06b129955ddcd3ea7785771899c012cbf207bdc_full :yellow_heart: Flag_of_Ukraine.svg

NOT: Ukrayna’ya özel boya paketi gelecekmiş ve tamamı bağışlanacak. :slightly_smiling_face:

10 Beğeni

belki rusya yayınlandıktan sonra veya yayınlamadan önce ukraynayı çıkarırlar kim bilir :smiley: tabi bunu zaman gösterir ama böyle bir şey yapabilirler. hem dlc parasının bir kısmını ukraynaya bağışlasalar güzel jest olurdu.

3 Beğeni

Rusya halkının bende savaş istemediğini sanıyordum ama olay öyle değil :grinning: bizim medya da Rusya halkı savaş istemiyor diye yansıtılıyor ama asıl gerçek Rusya halkı da Putin’in yanında. Putin’in başta durmasının sebebi Rusya halkinin sergilediği batı düşmanlığıdır.

İşte bu ilginç kapak fotoğrafı eski haline getirilmiş.

2 Beğeni

header1

Sağ tarafta Triumphal Arch of Moscow (Moskova Zafer Takı) vardı.

• Moskova’daki hayatta kalan üçüncü ve en eski Zafer Takı, İmparatorluk Rusya’sının Napolyon’a karşı kazandığı zaferi anmak için Tverskaya Zastava Meydanı’nda Joseph Bové’nin tasarımlarına göre 1829-34’te inşa edildi. 1814’te Napolyon Savaşları gazileri tarafından inşa edilen daha eski bir ahşap yapının yerini aldı.

Bir tür savaş zaferi simgesi olduğu için malum sebeplerden ötürü kaldırılmış olabilir.

2 Beğeni

Haydi scs ruslara inat dlc yi çıkar ve ücretsiz dağıt!

2 Beğeni

Az önce swift yasağı ile ilgili bir şey öğrendim swift yasağından dolayı şahıslar banka kartlarını kullanamama ve internetten alışveriş yapamıyormuş. Sanırım DLC baya ertelenecek.İnternetten alışveriş yapamamaya steam de dahilse sonuç bu olacak gibi.

1 Beğeni