ETS 2 - Güney Marmara Map | 1:3 [Ana Konu]

Güzel Çalışma

5 Beğeni

Herkese tekrardan merhabalar, hayırlı Ramazanlar.
Harita projem Kartal-Gebze-Yalova olarak devam ediyordu. Ben bunu biraz daha genişletip Güney Marmara Haritası olarak devam ettirme kararı aldım. Yani Bursa, Balıkesir, Çanakkale gibi Güney Marmara’da bulunan önemli şehirleri de ekleyeceğiz. Ekleyeceğiz dedim çünkü projeye @The.Yigido68’de dahil oldu. Harita ne kadar büyürse o kadar zorlu olacaktı. Ben de 1:2 olan ölçeklemeyi 1:3’e düşürdüm ve öyle devam edeceğiz. Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.

Kendimize bir konsept haritası hazırladık. Ambarlı, Keşan, Gelibolu ve güneyine doğru giden kısım 1:19 ölçeğinde olacak.Listedeki her il tabiki de tek seferde olmayacak. Sürümler halinde çıkarmayı planlıyoruz.

YAPMAYI HEDEFLEDİĞİMİZ YERLER:
İSTANBUL
-Kartal-
-Pendik-

KOCAELİ
-Çayırova-
-Şekerpınar-
-Gebze-
-Gölcük-
-İzmit-

YALOVA
-Yalova-
-Taşköprü-
-Altınova-

BURSA
-Orhangazi-
-Gemlik-
-Mudanya-
-Yenişehir-
-Osmangazi-
-Karacabey-
-Mustafakemalpaşa-
-Keles-
-İnegöl-
-İznik-

BALIKESİR
-Bandırma-
-Gönen-

ÇANAKKALE
-Biga-
-Gelibolu-
-Lapseki-
-Eceabat-
-Çanakkale-

FERİBOT ROTALARI:
-Ambarlı/Topçular-
-Eskihisar/Topçular-
-Pendik/Yalova-
-Gelibolu/Lapseki-
-Tekirdağ/Bandırma-

KÖPRÜ:
-Osmangazi Köprüsü-

24 Beğeni

Bursa - Tavşanlı yolu Orhaneli’den geçiyor Keles’ten değil. 2005’te Fethiye-Bursa yolunu Tavas- Denizli-Çivril-Uşak-Simav-Tavşanlı-Orhaneli olacak şekilde gitmiştik

2 Beğeni

Hocam bahsettiğiniz Tavşanlı-Bursa yolunda Keles-Orhaneli sapağı var.

2 Beğeni

eline sağlık güzel oluyor taşköprü yalova gölcük varda karamürsel yokmu :smiley:

4 Beğeni

Aktif şehir olması biraz zor ama D-130’dan geçerken detaylı görünecek.Haritada yol üstünde pas geçeceğimiz köy, ilçe yok. Aktif olmayacaklar sadece o kadar.

2 Beğeni

Keles yolunu merak edenler izleyebilir. Bence haritanın en güzel yolu olacak.
Dar ve virajlı yol isteyen arkadaşlar bu haritayı bekleyin :wink:

5 Beğeni

Yalova’dan merhabalar…
Yeni gelişmeler:
Hava durumundaki yoğun sis sorunu çözüldü,
O-5 otoyolu kabataslak inşa edildi.
Yeni gelişmeler için takipte kalın.

YouTube kanalını da açtık. Editör ve tanıtım videoları bu kanalda paylaşılacak.
https://www.youtube.com/channel/UCpgnPd5BZf5eWU6iXdgrCFw/featured?disable_polymer=true
Imgur
Imgur

11 Beğeni

Imgur
Gerçek Konum

Imgur
Gerçek Konum

Haritadaki Konum

13 Beğeni

Yalovayı yaparken ufak bir video hazırladım. Video kalitesi düşmüş ancak linki aşağıya bırakıyorum. ETS 2 ¦ Güney Marmara Map: Batı Yalova Timelapse#1 Yapım Süreci - YouTube

11 Beğeni

link geliyorm zaman açik mi ? sen çok eline sağlik güzel inşallah karadeşim abi Reis

3 Beğeni

Umarız biraz da olsa harita ölçeklenmesi sığar… takipteyiz.

4 Beğeni

@Kursat_Muharrem_Daka Haritanın yapımı devam ediyor. Bitince paylaşılacak.
@KeremGzm Kullandığımız ölçekte heryer sığıyor. Gerçekle birebir olacak diyebiliriz. Videoya göz atanlar detaylı çalışmayı fark etmiştir. Teşekkürler.

5 Beğeni

Videoya bakacağım Kolay gelsin :slight_smile:

3 Beğeni

başarli inşallah teşekkür ederim kardeşim Allah Razi OLSUN

2 Beğeni

Çok güzel gözüküyor ellerinize sağlık.Paylaştığınız şemaya göre harita ne aşamada bilgilendirirseniz güzel olur. :+1:

3 Beğeni

@Nielle teşekkür ederiz. Çalıştığımız proje 1:3 ölçeğinde ilerlediğinden bizi oldukça zorluyor. Şu anda Kartal ve Pendik’i tamamladık. Yalova ve Orhangazi taraflarında çalışıyoruz. :wave:

8 Beğeni

Arka plan haritasını sizlermi çiziceksiniz yoksa scs’nin çizdiği yerlerden mi devam edilicek ? Umarım doğru şekilde anlatmışımdır

3 Beğeni

Ölçek farkından arka plan kafaları çok karıştırabilir bu yüzden büyük ihtimalle değişmeyecek. İleride tekrar düşünülür.

5 Beğeni

Tamamdır kolay gelsin.

4 Beğeni