ETS 2 Gerçekçi Yol Doku Ve Fizik Çalışması

Hava kalitesini en yükseğe alınca yerden bir miktar birikinti gibi değilde yansıma gibi oluyordu ama belli saatlerde belli skyboxlarda daha belli oluyordu.

2 Beğeni

20 Beğeni

hocam ellerine sağlık gerçekten çok güzel olmuş. umarım yağmur yağdığında da iyi görüntüler elde edebilirsin heyecanla takip ediyoruz seni :smiley:

1 Beğeni

şunları gördükten sonra yanarım ah yanarım scs nin şu kirlenmeyi hala getirmemesine :smiley: :yawning_face:

3 Beğeni

Scs Anca Boya Dlc si Getirir

2 Beğeni

SCS anca bunu yapar diyerek konuyu kapatayım :grin: Daha yazacak olan varsa ets2 ana konusuna yazsın burayı onlarla doldurmayalım.

4 Beğeni

umutcan son paylaştığın resimler harika ama çamurlu yollar için kenarlarıda düzenlemelisin
çünkü bir yanı çamurlu bir yanı kuru bir görüntü çamurlu olan yolu biraz daha genişlet kenarlara aynı uyarla görüntü iyi olsun

1 Beğeni

scs software uyuyor geri kalanını modçular yapıyor adamlar sadece aydınlatma güncellemesiyle övünüyorlar bitmedeki başlangıc ama böyle giderse scs batar sadece harita,araç politikası olmamalı
ya daha grafikler iyi duruma gelmemiş scs software eksiklikleri var

oyunda grafiksel eksiklikler;
1.gece oyunda gezerken lamba ışığın altından geçerken gölge olmuyor bu bir eksiklik
devredışı ,düşük,orta ,yüksek olsun herkes görsün bunu yok yapmıyorlar?

2.daha yansıtmaları bile yapmadılar directx11/directx12 yansıtmalar gelsin en azından kötü görününen kısımlar iyi duruma gelir euro truck,german truck, 18 wos hailun gibi yansıtma eski değişmesi gerekir ama bunuda düşünmüyorlar?

3.daha skybox çeşitliliği az şimşek efekti yok görüntüsü yok ama sesi var bu durum sinir bozucu
ay’ı eklemiyorlar scs software sen ne yapıyorsun araç ,harita okadar başka hiç birşey yok?

4.kirlenme ve mevsimler nerede yok? pbr nerde yok? scs software daha ortalıkta hiç birşey yok oyunu bıktırdılar sadece araç, harita ile ilerlememeli bıktırıyor hep aynı şeyler?

5.dinamik aydınlatma güncellemesi ikinci part gelmeli karanlık olan yerler açık olmalı özellikle tünel çıkışı aydınlık parıldama gibi

6.yağmur damlalarına çözüm bulmalılar yerde sadece çiliyor izi yok su birikintisi görmek isteriz
oda yok napıcan işte yazıyorum bunların kafasındada yok aynı kafadalar scs software
bu yazdıklarım gelse oyuna efsane ötesi olur eksikler tamamlanmış olur

3 Beğeni

umutcan bende böyle bir proje yapıyorum ama normal uygulamaya kalktığımda bu görüntü oluştu prefabda yol kısmında american truck simualtor’da

böyle proje yapıyorum normal map uygulaması doku kısmında oldu prefabın yol kısmında sorun çıkardı american truck simulator’da nasıl düzeltebilirim bu sorunu umutcan belki bilgin vardır mat kısmında vardı yaptım sorun oldu prefabların yol kısımların

birkaç kesit projelerim

bunu mat dosyalrının içinde normal map dokusu ile birlikte yaptım road yazıyor yaptım kaydettim sorun klasör oluşturup koydum sonra prefablar sorun çıkardı bu sorunun kaynağı ne acaba ilk attığım fotoda umutcan

1 Beğeni

bununla ilgili pek fikrim yok , sadece vis e edit yapmayı dene , prefablar ile birşeyler yapmak çok ugraştırıcı geliyor bana biraz zorluyor.

umutcan öyle değil olay american truck smulator metarial/road/road-template/ashalpt_us2.mat dosyasını normal maplı bir mat dosyası oda road klasörünün içinde ama yaptım kaydettim prefab2ta saçma sapan görüntü oluştu altta nasıl düzeltebilirim prefablarıdamı düzenlemem gerekiyor ondan bilirsin diye attım umutcan
72fc059e7e0ff4faa81d96b69b2efec76b7c4070_2_690x388

başka bir prefab da denemeyi denedin mi bazı prefablar var ama kullanılmıyor böyle bozuk gibi ler .

scs bu olayı getirdiğine göre bu çalışmaya son verme vakti geldi :smiley:

4 Beğeni

Bence bu kadar ugraşmısken devam et paylaş modunu

1 Beğeni

umutcan bence devam etmelisin yol texturları harika görünüyor sade fizik kısmını kaldır bence
proje devam etsin kalkmasını istemem

1 Beğeni

Evet dogru ets ye gelmis bu özellik ama bana sorarsan senin yaptigin mod cok daha iyi videoyu izledim yol düz ama araç bozuk yolda gidiyomus gbi sacma bisey yapılmış ama senin modun da hem yol bozuk görüntu olarak hem arac sallaniyo felan bence birakma bu modu cikarmalisin heycanla bekledim

4 Beğeni

bence de o kadar uğraşmışken çıkarmalısın. Senin yolda dokular mevcut.

1 Beğeni