ETS 2 - 1.50 Güncellemesi [Ana Konu]

Hala elektrikli bir tıra hazır değilim şahsen. Benim gibi dizel versiyonunu isteyen çok kişi çıkacaktır. O motorun sesini duymak ayrı bir zevk bir kesim için.

3 Beğeni

Kanada’yı ETS2 içinde kurabiliyor muyuz? Kazakistan-Özbekistan’dan Kanada’ya yük taşımak baya keyifli olurdu.

kanada eklentisi sadece ATS için

1 Beğeni

Teşekkürler keşke ETS2’yi de kapsasaydı. Zaten harita İzlanda’ya kadar gidiyormuş. Oradan da Kanada’ya geçilirdi(Kanada’nın doğusu varsa tabi). Asya’dan Amerika’ya yük taşımak keyifli olurdu. Umarım günün birinde ProMods aracılığıyla ya da SCS’nin 2 oyunu birleştirmesiyle bu hayalim/hayalimiz gerçekleşir.

1 Beğeni

Kanada da amerikan tırları var dostum ets ile ne alaka?

Elektrikli tırlar ETS’ye gelince scs’nin fmod ses sorunları da çözülmüş olacak. :grinning:

4 Beğeni

Beyler, bu oyunu başlatma seçeneklerinde “-rdevice dx12” gibi başka hangi kodları yazabiliyoruz? Konsolu açmak veya geliştirici modunu etkinleştirmek için başlatma seçeneklerinde başka kodlar kullanmak mümkün müdür? Malum, GeForce Now ile oynadığım için config dosyasına erişim mümkün değil.
@SiSL abi yardımcı olursan sevinirim.

Öyle ama sonuçta Avrupa menşeili tırlarla Amerika’ya gidilmez diye bir kural yoktur herhalde. Maksat uzun yol yapıp gezmek. :slightly_smiling_face:

https://www.enginevoicerecords.com/en/

artık Handmade Place ile anlaşma yapılmış.
tüm dünyadan ödeme kabul ediliyor. bilginize :wink:

3 Beğeni

Dün akşam MP4 ve MAN TGX modunu aldım ve MP4’ü deneyebildim sadece. Şu anda 3 tane büyük sorunu var. Motor çalıştırma sesi 10 saniye filan. Yani oyunda motor çalışıyor fakat gaza bassan bile ses duymuyon çünkü startup sesi halen devam ettiği için ve 7 saniyesi filan da ses yok. Turbo sesi yaklaşık 2 - 3 saniye geç geliyor ve sinyal sesi komple sol kulağa panlanmış. MP4’ü tavsiye etmem Max2712’ninki çok daha iyi. Ve tekerlek sesleri için bir tane daha .scs uzantılı dosya indirtiyorlar. İlk defa en iyi ses modçusunun, Zeemods ve Max2712’den daha kötü olduğunu gördüm.

Evet az önce MAN’ı da test ettim ve rezalet, motor çalışma sesi 10 saniye olur mu arkadaş? Turbo sesi hem gecikmeli, hem de sesi rahatsız edici düzeyde kalitesiz. Ve kabin sallantı sesi ilk oyun açıldığında loop’a giriyor ve o ses full sağ tarafa pan’lanmış. İade de edemiyorum gece gece 300 kazıklandım iki moda. Max2712 bile sapladı geçti onun da MAN modunu kaçak bulup test ettiydim adeta bayılmıştım on numaraydı. Hatta EVR’nin teker sesi o kadar kötü ki Zeemods’un tekerlek sesi modunu indirip kurtuldum.

truck noises eklentisi harika bir şey. EVR bu konuda çok başarılı. eğer başka ses modları varsa o dediklerini duyamıyor olabilirsin. ben tüm ses modlarına (eski Range T vs dahil) sahibim ve motor çalıştırma sesi 45 saniyelerde. gaza basıp ses duymama sanırım sizlik. youtubedaki yeni EVRli videolara bakarsanız dediğimi anlarsın dostum. evet Zee ve Max her update’i yakından takip ediyor. Valery uzun yıllar savaş gibi sebeplerden uzak kaldı ama bu onun namını bir gün geri almayacağını göstermiyor;) örneğin geçmişte r410, r440 gibi inanılmaz sesleri vardı.

örneğin bu ses. dediğine göre şu an güncellenenler arasında. bu varken zee max gibilerinin esamesi okunmuyordu. yine de rekabet her zaman iyidir. mesela Slav Jerry var ücretsiz çıkarır o da başarılıdır ama EVR’nin geri dönmesi, sevabıyla günahıyla özellikle ETS tayfası için umut verici :dizzy:

3 Beğeni

Ses konusunda EVR zaten en iyilerden ama şu 3 tane sorunu düzeltseler paraya tam değicek ama Max2712 ve Zeemods’ta şu an bayrak. Ve dün gece EVR ile mail’den yazıştık bu sorunlar hakkında ve yapacak birşeyi olmadığını söyledi, halbuki yapacağı şey startup ve turbo sesini kısaltmak sadece. Zeemods’un şu an her bir modu 230 lira, iki tane Scania modlarını aldım geçenlerde ve parası çok olmasına rağmen dibine kadar değmişti. Satın aldıktan 1 gün sonra bir gördüm ki Zeemods ve Max2712’nin neredeyse bütün modlarını millet kaçak ücretsiz yayıyor fakat EVR’nin kimse yaymadığı için dün gece EVR’nin 2 tane modunu aldım ama sonuç hüsran oldu. Şu an Max2712 ile EVR’nin fiyatı neredeyse aynı. Max2712’ninkileri kaçak kullanıyorum fakat EVR’ye 300 lira verdiğim hâlde ne yazık ki kaçak bulduğum modla yola devam edeceğim.

Arkadaşlar save düzenlemeyi bilen var mı? Şuan save’de güncellemeye tam erişemiyorum. Arayüz filan güncellendi ama harita kısmında ne Alpler ne Scania ne Almanya filan haritada hiçbir güncelleme gelmiyor. Ama farklı save’e girince geliyor hepsi. Save ile harita arasında sorun var ama nasıl çözücem bilgim yok. Yeni save’e geçmek istemiyorum, bir sürü emek var çünkü save’de. Nasıl çözebilirim?

1 Beğeni

Neyse, siz cevap verene kadar kendim çözdüm; autosave dosyalarından “autosave_drive_1” klasörünü kopyalayıp “autosave” ve “autosave_drive” klasörleriyle değiştirdim. Ve çözmüş oldum.
Anlamış oldum ki bu forum bitmiş artık. Hiç eskisi gibi değil.

Ayrıca neden öğeyi denetleden, anasayfada çıkan “preloader-image”" resim class’ını silerek girmek gerekiyor onu da anlamış değilim. Bilmeyen sayfaya girmesin diye filan mı?

2 Beğeni

Millet bilmediği şeyin çözümünü sana boş yaparak mı anlatsın? Bilen yoksa cevaplamaz kendi kendine niye tribe girdin onu da anlamadım… (eskisi gibi değil diyip 10 ay sonra mesaj yazıyor olman da zaten.)

2 Beğeni

Ben kendim çok şey bildiğimi savunmamakla birlikte, demek ki buradakilerin çoğunun oyun hakkında w tuşuna basmaktan başka bir şey bilmediğini düşünmeye başladım.

2 Beğeni

images

3 Beğeni

Hocam arkadaş bir nevi haklı ama. Bende veyahut başka biri yardım postu açtığı zaman kimse doğru dürüst yardım etmiyor. Artık bilmiyorum ya bilmediklerinden yada üşengeçliğinden. Eskiden yardım postu açıldığı zaman hemen cevap geliyordu şimdi gelmiyor artık burası sadece fotoğraf atma yerine döndü genellikle…

1 Beğeni