ETS 2 - 1.50 Güncellemesi [Ana Konu]

@Swanky @Mertcan39 Ölçek ve SSAO’yu yüksek yapmanıza gerek yok, bence. Ekran kartınızı fazla zorlamanıza gerek yok. Düşürmeyi deneyin bakalım, sisteminiz ne tepki verecek. V-Sync’da aynı şekilde kapalı ayarında kartınızı zorlar. Sürekli ayarları değiştirerek optimumu bulmaya çalışın.

2 Beğeni

cevabınız için teşekkür ederim. ben kasma donma takılma hiçbir sorun yaşamıyorum.

1 Beğeni

tamam sorunu çözdüm o f9 daki sohbet penceresi ile ilgiliymiş. navigasyon ekranına da yansımış

İstanbul’da bulunan garajda, eski kasa Man TGX Euro 6 çekicim vardı. Çekicilerim listesinden üstüne tıkladığımda oyundan atıyor, 1.49’da böyle bir sorun yaşamamıştım aynı araç yine vardı. 1.50’ye güncelledim oyunu garaja gidip aracı seçtiğimde oyun kapanıyor. Normal sürüşte vs. konsolda hata vb. bir sorun yaşamıyorum oyun içindeyken de. Sadece bu İstanbul’da garajda bulunan diğer aracımı seçtiğimde bu tarz bir sorun yaşıyorum. Aracın üzerinde eski sürümden veya yeni sürümde onu etkileyebilecek mod vs. hiç bir şey yoktu. (Stok halinde satın alıp, oyunun kendi jantları ile lastikleri değiştirip başka üzerine parça bile eklememiştim.)
Game log dosyasında hatanın sebebi bu;

00:01:51.834 : [resource_task] Can not open ‘/font/license_plate/turkey_narrow.font’
00:01:51.835 : [fs] Failed to open file ‘/font/license_plate/turkey_narrow.font’ in the read_only mode.
00:01:51.835 : [font parse] can’t open /font/license_plate/turkey_narrow.font

@SiSL Abi, hatanın 1.50 güncellemesinden kaynaklı unutulan veya bu yazan şeyin ne olduğunu da anlamadım scs’den kaynaklı olma ihtimali var mı?

Modlarla alakalı olabileceğini düşünmüyorum çünkü iki modu kapatıp tekrar girdiğimde de aynı şekilde oyundan atıyor, kullandığım bu iki mod var, biri Sound Fixes Pack ve Tiger’ın fizik modu. Modlu ve modsuz şekilde de oyun kapanıyor.

2 Beğeni

1.50 sürümü scs extractor çalışmıyor def dosyasını açamadım. Açabilen ya da bu sorunun çözümünü bilen yardımcı olursa sevinirim.

Edit: Oyunun kurulu olduğu dizinde çalıştırınca çalıştı daha öncesinde .scs uzantılı dosyayı kopyalayıp başka klasörde açabiliyordum şuan olmuyor anladığım kadarıyla.

Eski extractor 1.50 de çalışmıyor yenisi indirebilirsin Documentation/Tools/Game Archive Extractor - SCS Modding Wiki

Bununla denemiştim fakat yine de çalışmıyor.

Edit: Oyunun kurulu olduğu dizinde çalıştırınca çalıştı daha öncesinde .scs uzantılı dosyayı kopyalayıp başka klasörde açabiliyordum şuan olmuyor anladığım kadarıyla.

Bende de aynısı oldu ama bende otobüs modu kuruluydu öncesinde.Kaldırmadan güncelleme yapıp oyuna girince ve listeden seçince(scaniada yapıyor sadece) atıyor oyundan,başka bir tır seçip şimdilik oynuyorum sıkıntı çıkarmadı.

Bizde öyle bir font kullanılmıyor ya… modlardan biri sanıyorum.

2 Beğeni

Bu yolda tabelalar havada duruyor 80 Tabelası ve soldaki 80 tabelası yolda duruyor biraz :slight_smile:

2 Beğeni

Anladım abi sağol, aracı baya önceki sürümlerde almıştım hala duruyordu belki de çok öncesinde kullandığım herhangi bir mod etki etti.

@cihan Doğrudur ama bende güncelleme öncesinde yine aynı 2 mod vardı, 1.50’ye güncelledim aynı şekilde kullanmaya devam ediyorum sadece fizik modu 1.50 sürümü çıktı onu değiştirmiştim, Sound Fixes zaten atölye modu otomatik güncellendi. Bunu yaşayan başka birini daha buldum araştırıp sanırım önceden kullandığım promods modu aktifken almışım sanırım bu aracı, promods’da aracın plakasına da etki ettiği için o zamandan kaldı sanırım. 1.49’da problem çıkarmadı ama 1.50’ye geçişte bütün metaryeller tekrar baştan elden geçince sanırım problemi şimdi çıkardı. :smiley: Neyse garajda ömürlük kalacak, ne şöförüne dokunabiliyorum ne araca :smiley: basınca atıyor oyundan normal sürüşte konsolda hata da mevcut değil ondan dolayı araçla şöför sonsuza dek bana kaldı. :smiley:

https://twitter.com/ladasamara1500/status/1790784584772153401?t=dW2c6BlnaNAOJ0vRDhF3sw&s=19
Nerde o günler… Driving school bile yalan oldu.

1 Beğeni

Bunu yazmak için foruma girdim başka sorun yaşayan var mıdır diye. Aynı sorun bende de mevcut. Bende İstanbul dışında Tekirdağ’da da yapıyor aynı sorunu. Şahsıma ait tüm araç filosu Türkiye’de. Ne kendimi farklı bir araca gönderebiliyorum ne de araçları farklı bir şehre(İstanbul ve Tekirdağ için yazıyorum).

Mod konusunda da herhangi bir modum bulunmuyor. Oyunu ilk yüklediğimdeki gibi tertemiz bir mod klasörü bulunmakta.

1 Beğeni

Az önce bir Volvo FH’ı İstanbul’dan Filibe’ye gönderdim. Hiçbir sorun olmadı. Kullandığım araçta İstanbul garajına aittir.

Eğer profili internetten indirdiyseniz daha önce mod kullanıp kaldırmış olabilirler.

1 Beğeni

barbaros, herhangi bir ses modu, ya da şanzıman modu? çünkü araca dokunur dokunmaz oyundan attıran en önemli iki mod bunlar. daha önce çok kişi bu şekilde oyundan attı ve bende de olmuştu. hangi ses veya easton fuller gibi benzer bir mod daha önce o araca takılı ise onu bulup entegre ettikten sonra mod yöneticisinde, oyundan atma çözüldü. veya başka bi şekilde game.sii dosyasını açıp aracı bulup oradan çıkararak tekrar satın alarak da çözebilirsin. farklı yolları mevcut

1 Beğeni

@erkancalik @TurkTrucker54 Sorun sanırım Promods aktif iken herhangi bir çekici aldıysanız promods aracın plaka fontunu ve tipini değiştirdiği için ondan kaynaklanıyor. Bende hatırlamıyorum tabi epey zaman geçti promods aktif iken araç satın almışım, onu da İstanbul garajına yollayınca kalmıştı orda, ara sıra kullanıyordum değiştirip. Ses veya şanzıman moduyla alakası yokmuş. Promods’un 1.50 uyumlu versiyonu çıktığında indirip aktif ettikten sonra plakadaki font promods fontuna döndüğünde sanırım aracı satma ekranında oyundan atmaz ve şöförü de işten çıkar yaptığımda sanırım sorun çözülecek. Çözülmeme ihtimali de var gibi görünüyor. Olay tamamen eski sürümde herhangi bir zamanda promods kullanma ile ilgili, promods’un araçların plaka fontunu değiştirmesinden kaynaklıymış.

1 Beğeni

Profil tamamen kendime ait. Açıkçası internettekilerde virüslü olma ihtimalinden ötürü güvenemiyorum ama sıkıntımı buldum ve şuan o kadar sinirliyim ve üzgünüm ki anlatamam. Ben işteyken, benden izin alarak sadece 1 kişi oynadı ve o da benim profilimdeki oyuna mod atmış benden izinsiz. Oyunu oynayıp işi bitince modları kaldırmış ama çocuk yaşta olunca mod klasöründeki dosyaların hiç birini silmemiş. Şuan ne yapacağım nasıl bir çözüm bulacağım bilemiyorum. Alternatif bir şeyler denedim ama olmadı. :frowning:

Detaylarını bir önceki mesajda da belirttiğim gibi benden habersiz ProMods haritası ile oyun oynanmış araçlar benim o kara günden öncede garajda mevcuttu. Edirne’de 1 aracım vardı onda herhangi bir sıkıntı yok etkilenmemiş… İstanbul’da 5 aracım vardı araç yöneticisinde hiç biri açılmıyor. Garaj yön.de de hiç açılmıyor. Tekirdağ’da da 3 aracım vardı, Garaj yöneticisinde Tekirdağ açılmıyor ama araç yöneticisinde 2 Volvo FH geldiğimde satım işlemi yapabiliyorum ama Renault T’ye geldiğimde oyundan atıyor. Sanırım bu 6 araçla oynamış. Tahminimce, İstanbul’daki araçlar MirrorCam’li olduğu için oynayamamış ve en son Renault T’yi oynamış.

Şuan aynı araç filosunu satın alım yaparak İskoçya’ya ekledim. ProMods’un yeni sürümü çıkına kadar bu şekilde idare edeceğim artık. Şehirlerde sürebiliyorum, garaja girip çıkabiliyorum sadece araçları kullanamıyorum ama sanki yılların emeği çöp olmuş gibi hissettiriyor.

1 Beğeni

Bern şehrinde RTlog şirketinin orada gizli yol var. çok güzel ara sokaklar var bilmeyenler orayı gezebilir

2 Beğeni

Arkadaşlar ets 2 1.50 bende çalıştı girdim ama profil çöktü bellek hatası verdi ats 1.50 sistemde çalıştı oynadım artık 1.50’den sonra güncellemem çünkü 1.51’de ağırlaşabilir tekstürler değişebilir 4K olabilir aynı skybox tekstüründe olduğu gibi 1.50 hoş bir güncelleme olmuş