ETS 2 - 1.47 Güncellemesi [Ana Konu]

oyunda eski ana haritada emniyet şeridi terk uyarı titreşimi vardı.

Hocam o dediğiniz şey emniyet şeridi çizgisine degdiniz Zaman gelen titreşim ve ses, bu bi özellik değil ki, lastiklerin çıkardığı ses altı üstü :smiley:, araçlardaki yapay zeka ile alakası yok. Aynı iberia daki gişelere yada kavşaklara yaklaşırken yerdeki çizgilerin çıkardığı sesle aynı mantık

1 Beğeni

Hayır fiziki bir ses değil.Hatta şerit uyarı sesini kapat dersen o ses çıkmıyor.İberia daki çizgi değil ufak çıkıntı yapılmış gerçek hayattaki gibi.ATs de de var

1 Beğeni

hocam bende onu diyorum işte oradaki çeviri öyle olmuş emniyet şeride geçerken yerdeki şeritlerin üzerinden geçtiğiniz için titriyor ve ses çıkarıyor gerçek hayatta olan bişey zaten şerit uyarı sesi dediği şeyde o zaten aynı şeyden bashediyoruz :smiley:?

5 Beğeni

https://www.simulasyonturk.com/ets-2-ats-1-47-guncellemesi-gaz-tankerleri/

kanadım olsa da başka bir ets2’ye uçsam

11 Beğeni
5 Beğeni

Zamanında rebuilt yapmayan developırlar

Şimdi yavrum tırmalar…

3 Beğeni

Almanya’ya başladıkları kaç sene olacak…

Bi bitmedi ya ne Almanyası artık hadi daa :man_facepalming: şu going easti aradan söküp atasım geliyor artık şu dlc yenilensin…balkan dlc gelecek o hala arada tarihi eser kaldı

5 Beğeni

Erfurt falan diyorlar hala.Zaten yenilenmedi mi orasi. Kassel falan yenilenmisti.
Biz Benelux diyoruz SCS Almanya diyor.
Hic yükte cikmiyor Almanya sehirlerinin icine bende dogru duzgun.Benim algoritma mı sacma bilmiyorum ama rank 52 de mesela Romanyada Timisoara dan aldigim yuku Ispanya Zaragoza ya birakiyorum.Biraktigim yerden en yuksek gelir getiren yuku secerim.Onu sectigimde de Bulgaristan Montana diyor.Bu ornekti ama bunun gibi cok belli rotalar uzerinden goturuyor oyun beni.Ya Iskandinavya yada Balkanlar oluyor Ispanya kalkisli seferler.Almanyayi transit geciyorum.
Belki farkedilmistir ama yillardir oynarim oyun belli rotalar uzerinden belli sehirlere gore is veriyor.

1 Beğeni

Almanya’yı hala yenilemelerinin nedeni birinci yenileyişlerinde aslında Almanya’yı yenilememiş olmamaları. Mandelsoft’un anlattığına göre sadece bir iki üç falan kişi sadece birkaç ayda Almanya’nın ilk kısmını yenilemişler sonraki 2 Almanya rework’u de öyle olmuş. Hatta Bundesautobahn 7’nin tamamını bile eklemeyeceklermiş Mandelsoft önerene kadar. Sonuçta adı üstünde “Rework”, “Rebuild” değil. Anca daha yeni önem vermeye başladılar Almanya’ya. ETS 1’deki şehirlerden farkı olmayan ve GTS’den beri sadece texture yenilemesi almış şehirler anca daha yeni düzeltiliyor. Saçma oldu ama Almanya’nın yeniden yapılışı daha bitmedi.

Yol olayına gelirsek de tabii İspanya - İskandinavya - Balkanlar arası sürersin. Sonuçta en fazla parayı oyun en uzun yollara veriyor. Bazen bilinçli olarak kısa yol seçmek lazım. Ha çok istiyorsan ayarlardan önerilen iş mesafesini kısalt. Ben ara sıra yapıyorum. Uzun yol sürünce de genellikle en kısa yollar belli arterler üzerinden oluyor. Mesela West Balkans çıkınca neredeyse istisnasız İstanbul’dan Orta Avrupa/İspanya,İtalya/Batı Avrupa/Kuzey Avrupa’ya çıkan tüm yolculuklar Sırbistan E-75 ve Belgrad üzerinden geçecek. Onun da çözümü ya bilinçli daha uzun başka gidiş yolu seçmek ya da daha kısa mesafe iş yapmak.

5 Beğeni

Almanya yenilendi bir tık ikinci seviye yenilemeye geçtiler galiba ama sıkıntı şu anda şu going east ve isviçre bütün reworklerden önce…çünkü balkanlarda çıkacak şimdi ve going east cidden Allaha emanet kalacak ortada…ya öyle birşey ki almanya güzel çıkıyorum blacksea ye geçecem going east bölgesine bi giriyorum 2. dünya savaşından çıkmış gibi böyle nalet bi yer yok ya…tamam Almanyayı daha da güzelleştirmek ya da ikinci seviye reworke taşımak istiyorlar ama şu going easti harbiden bi elleyin kardeşim ya harbiden bi dokunun az da olsa şöyle :man_facepalming:

1 Beğeni

Promodsla oynanınca aslinda Çekya fena degil ama Slovakya ve Macaristan gercekten kötü.Promods harici Polonya sıkıcı. Promods+Polandrebuilding ile oynanirsa cogu yeri duzeliyor ama DLC kalitesinde degil.
İskandinavyada Danimarkanin da yenilenmesi lazim bence.İsveç ve Norveç o kadar kotu degil ama Danimarka duz olmasindan midir pek begenmiyorum yollarini.

Uzun yol olayina gelince ben genelde thermoking dorse ile oynuyorum.Ayni yukler genelde ayni yere teslim oluyor ben oynarken.Üstteki yorumumda belirttigim gibi hep belli rotalar belli yük belli firma cikiyor mudahale etmezsem.
Zaragozadan bahsetmisim yukarida.Zaragoza da bir yere 4-5 defa geldim oynarken oyun algoritmasi kendiliginden cesitlilik sunmuyor.
Ayarlarim navigasyonun en kisa yolu secmesi uzerine ama map i acinca cogunlukla yolu ben kisaltiriyorum.Yani verdigi yol en kisa yol olmamiş oluyor.
Oyunun bu tür icerigine hic dokunmadi SCS.Ekonomi yonetimi berbat mesela oyunda.

1 Beğeni
10 Beğeni

Bu ilk olacak. SCS daha önce aynı güncellemeyle ikiden farklı dorse getirmemişlerdi 1.47 güncellemesiyle hem canlı hayvan taşıyıcısı hemde gaz dorsesi gelecek. Acaba başka hangi özellikler olacak.

SCS ileride gaz tankeri ve canlı hayvan taşıyıcı dorselerin lisansı getirirmi ? Ayrıca nooteboom lisansınıda bekliyorum. SCS duyurmadı ama inşallah oda eklenir.

Scs ilk önce duyurduklarını bir getirsin de.

Mart ayına gireceğiz, MAN hala gelmedi. Ayrıca yılbaşı yayınında dahi gösterilmemişti geleceğine kesin gözle bakıldığı için.

1 Beğeni

Gelir mrk etme. MANda şasi ile ilgili hata çıkmıştı sanırım. O yüzden geçikmişti. Yapımcılar MAN ile iligli teselli için yeni özellik gelecek demişti sanki ama emin değilim.