ETS 2 - 1.40 Güncellemesi [Ana Konu] Yeni Işıklandırma

A new ETS2 build 1.40.0.119 is available for testers in testers branches on Steam.

• 0149933 - Renault T - UK Flag Metallic - Not aligned flag on the front mask and bumper (Sleeper cabin)
  • 0150066 - Renault T - Terra Constructor - Not fitting lines between the front mask and door steps area
  • 0149975 - Renault T - Mascatii - Wrong texture (?) on the paint front bumper (both cabins)
  • 0149974 - Renault T - Heavy Duty Flow - Missing stripes on the paint front bumper
  • 0149972 - Renault T - Clockwork Reindeer - Deformed dot on the paint front bumper (both cabins)
  • 0149967 - Renault T - Pirate Ahoy! - Missing pattern on the paint front bumper (Sleeper cabin)
  • 0149966 - Renault T - Swiss Flag Metallic - Not aligned flag on the paint front bumper
  • 0149965 - Renault T - Spanish Flag Metallic - Missing flag on the paint front bumper
  • 0149964 - Renault T - Space - Not aligned small star on the paint front bumper (both cabins)
  • 0149963 - Renault T - Scottish Flag Metallic - Not fitting flag line on paint front bumper (Sleeper cabin)
  • 0149940 - Renault T - Two-Tailed Lion - Mysterious line on the paint front bumper (Sleeper cabin)
  • 0149935 - Renault T - US Flag Metallic - Not aligned flag on the front mask and bumper (Sleeper cabin)
  • 0149968 - Renault T - Lithuanian Flag Metallic - Flag not aligned with paint front bumper - (High Sleeper)
  • 0149968 - Renault T - Lithuanian Flag Metallic - Flag not aligned with paint front bumper - (High Sleeper)
  • 0149956 - car_transporter_ortiz_combi - straps through wheels

1,5 gb güncelleme geldi oyun zamanında pubg’ye gelen güncellemelere döndü her gün güncelleme :smiley:

1 Beğeni

her şeyi etkileyen bir güncelleme olduğu için daha sürebilir bu durum

Scs Software’yi her zaman savunurum ama artık yeter bende sıkıldım hak veriyorum.Hayır anlamıyorum bir zamanlar hiç çıkmadığım oyuna artık girmek istemiyorum.18 WOS serisiyle başlamıştım çoğu kişi gibi tır simülasyonlarına.Neredeyse tüm oyunlarını oynadım Scs Software’nin.Steam’de 4000 küsüre yakın saatim var.1.40’a kadar ara vermiştim oyuna ama yeni ışıklandırmaya dayanamadım ve tekrar oynamaya başladım.İyi hoş güzel mükemmel olmuş derken 1-2 hafta oynama bahanesi çıkmıştı.Şimdi yine ara verdim,çok büyük değişimler olmadığı sürece bende oynamayacağım.Aynı senin gibi giriyordum öyle değişik değişik şeyler deniyordum zevkli olsun diye birkaç dakika sonra yapıştırıyordum Alt+F4’ü.Bir süre sonra sıkılıyorum artık.Herşey eskisinden daha güzel ama eski havası yok.Scandinavia DLC’nin ilk çıktığı zamanlarda hiç çıkmazdım oyundan :smiley:
Bu yüzden sonuna kadar haklısın :slightly_smiling_face:

6 Beğeni

Son yorumları okudum herkesin ilacı aslında scaina nın bi oyunu vardı adını unuttum zor yollar virajlar vs ets ye öyle bişey şart sürekli dümdüz otobanlar yollar vs sıkıyor

2 Beğeni

Dümdüz otoban sıkmıyor. Farklı yerler, farklı araçlar,farklı özellikler lazım. Bu oyunu ben ilk çıktığında crack olarak başlamıştım -Allah affetsin-. Sonra mp olayı gelince oyunu öyle satın alıp kullanmaya başladım. 2012’den beri 9 yıl geçti ve oyun hala aynı. Modifiye paketleri, dorse paketleri, harita paketleri, yeni araçlar bir yere kadar max 6 ay tutar beni bu oyunda. Özellik lazım mesela nedir. Polis çevirmeleri lazım bildiğin Bulgaristan’a girdiğinde çorba diyecek bir polis lazım :rofl:. Şöförün takosu olması lazım. 4.5 saat 45 dk 4.5 saat meselesi gibi. Aracı yıkatabilmemiz lazım. Biz yıkayamasakta yıkamacı ve avrupa’daki gibi yıkama yerleri olması lazım. Ama bundan önce de kirlenme efekti olması lazım. Bakım servisleri olması lazım. 150.000 veya 100.000’de arac yıllık bakım uyarısı vermesi lazım. Daha çok sayabilirim ama kelime kalabalığı olur. 9 yıldır oyunun temelleri aynı kimse itiraz etmesin. Eğer SCS işin hakkını vermek istiyorsa bize bunlarla gelsin. SCS’yi kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın ama Ben 1.40’ı bu kadar beklediysem biraz daha fazla özelliğin olması ümidiyle bekledim Ama olmadı, bir şey de diyemem. SCS bizi eğer bekletiyorsa buna değer bir şeylerin olmasını isterim, isteriz. Öyle haritalarla araçlarla beni veya sizi anca kısa süreli tutar bu oyunda. Benden söylemesi.

6 Beğeni

“Grafikler kötüyse, oyun da kötüdür” mantığına tamamen aykırı biriyim. Grafikler bana göre gerçekçilikten sonra gelir. Gerçekçi denebilecek özelliklerin eklenmesi gerekiyor “bence”. Ets2&Ats tarafında isimlerinde Simulasyon yazmasına rağmen simule özelliklerin azlığı da aşikar. @kaplanemral size de hak veriyorum hocam, ben de sadece Tır satın alıp, iki fotoğraf çekip, oyunu kapatır oldum. Bir Ets2 tatili yakışır gibi :smiley:

8 Beğeni

Betagamer haklısın oyunda bazı özellikler yok mesela raytracing ışın izleme teknoloji özelliğinin gelmesi gerek çünkü yansıtmalar kötü ve eksik her iki yolla yapılabilir kirlenme yok buda olsun mevsimler grafik geliştirmeleri hızlanmalı pbr araçları harita editörüne gelmeli heryerde normal map görmeliyiz doku kısmında son olarak birdahaki güncellemede ışıklandırma final versiyonu ve yansıtmaları değiştirme güncellemesi olmalı

sener-sen-69877b

8 Beğeni

Ray tracing’e gerek yok ki. Örnek; Steam de açıklanan donanım anketindeki sistemlere bak. Rtx’li sisteme sahip olanlar azınlıkta kalıyor, çünkü halen daha simulasyonlarda 1080Ti ve 1080 gibi kartlar vRam kapasitesi fazlalığıyla yeterli oluyor. Mevsimler bence şart değil, çünkü tüm ağaçların farklı mevsimlerdeki hallerini eklemeleri gerekir. Önemli olan tır ile ilgili özellikler, rampa aşağı 150 ile inip durmak ets2 de mümkünken gerçekte durdur durdurabilirsen o tırı :slight_smile:

Steam in donanım anketi sonuçları 2021

Steam Hardware & Software Survey

4 Beğeni

Valla bu oyunu sabahtan akşama kadar sürekli oynayıp zaten daha anca sıkılmaya başladıysan bu oyun sana oyuncuya verebileceği en iyi performansı vermiş… ara verin. öyle sabahtan akşama kadar da oynamayın.

2 Beğeni

Ne Ray Tracing’i arkadaşlar uçmayın. :slight_smile:

Ya arkadaşlar bazen cidden ara vermek gerekiyor.Aynı oyunu sürekli oynarsanız en sonunda sıkar.Mesela ben 1.40 betasına katılmadım ve yaklaşık 1.5 aydır oyuna girmiyorum.Güncelleme çıktığında oynamaya başlayacağım.Bu zamanda daha önce oynamadığım oyunları oynuyorum.Sabahtan akşama kadar oynarsanız artık eksiklikler gözünüze batıyor ve bıkkınlık veriyor…

7 Beğeni

“Sabah akşam oynama” tanısına nereden varıldığını anlamış değilim, TruckersMP de Duisburg-Calais yolunda yüksüz gezinenlerle herkesi aynı kefeye koymamanızı öneriyorum, çünkü dediğinizi onlar yapıyorlar. Sabah akşam oynayan biri olsam her gün screenshot sayfasında aktif olurdum. :slight_smile: Oyuna veya genel anlamda Scs ye parasını veriyoruz, Eleştirme hakkına da sahip olmamız gerekiyor.(Stüdyo’nun yapabileceklerini göz önüne alarak, Simulasyon olacak oyunu Gta5’e çevirmeden) Bu konunun uzamasını istemiyorum, biz konunun aslına düzeltilen bug’lara geri dönelim. İyi forumlar.

7 Beğeni

Scania Truck Driving Simulator yada Truck and Trailers ikiside çok iyi…

Şahsen ben ets’den sıkılınca ats’ye geçiş yapıyorum. Bir iki ay ats’de takılınca bu sefer ets’yi özlediğimi fark edip ets’ye geçiyorum. Böyle yuvarlanıp gidiyoruz :grin:

2 Beğeni

Çevirmedir, yıkamadır bunlar birkaç saniyelik animasyonla olup bitecek şeyler. Animasyon izlemek oynayışınızı ne kadar zevkli hale getirebilir ki? Zırt pırt polis noktasından geçmek istiyorsanız Türkiye sınırından gir çık yapabilirsiniz bu zaten oyunda mevcut bir özellik :smiley:

Ben de istiyorum ki şu oyuna Türkiye’nin tamamı eklensin. Böylece;
-Suriye sınırına askeri sevkiyat yapalım.
-Hep yük taşıyacağımıza mülteci taşıyalım.
-Adana’da mit tırları meselesini yansıtan bir yol olayı eklensin.
-Yol kenarına çekip sucuklu yumurta yapalım.
-Sosyal medyanın keko kamyoncuları oyuna eklensin yolda birbirimize tampon yapalım.
-Türkiye haritasına özel karşı yönden gelen ai araçlara ‘‘ilerde radar var’’ anlamına gelen selektör yapma özelliği eklensin.

Şaka bir yana keşke oyun Avrupayla sınırlı kalmasaymış da Türkiye’nin tamamı haritaya eklenseymiş. O zaman Sardinya Adası gibi dağlık yollara sahip kocaman bir haritada o yokuş senin bu yokuş benim sürerdik. :smiley:

7 Beğeni

Scs software mevsim olmasın sizde scs istemiyorsa siz olmasın diyorsunuz yansımaları değiştirmeyeceğim diyor siz olmasın değiştirmesin scs kir istemiyorsa siz scs istemiyorsa bizde istemiyoruz diyorsunuz napalım böyle scs software istemiyor diye bizde istemeyelimmi başka özellikler böyle dersek ancak getirecekleri özellikler uzar bizde isteklerimizi scs software söyleyelim organize bir şekilde

Nvidia geforce GTX ekran kartlarında 1060, 1660,1060 ti ,1660 ti daha fazlası geliyor GTX lerede ray tracing ışın izleme güncellemesi geliyor

1 Beğeni

O kartlarla rtx açtığında fps nin yerlerde olduğunu görüp buraya gelip yazarsın artık “Fps çok kötü olmuş” diye. İstekleri scs ye söyleyelim diyorsun, iyi hoş da adamın umrunda olacak mı? Rotasını çizmiş gemiye rota vermeye çalışmak ne kadar doğru?

3 Beğeni

Evet bu kartlara rtx geldi ama bu kartlarda dlss yok.Olmayınca büyük performans düşüşlerine yol açıyor.Ayrıca rtxin gelmesi için daha çok var.Daha doğrusu rtxden önce gelmesi gereken grafik özellikleri var.Scs umarım bu yıl virüsten çok etkilenmez ve grafiklerle ilgili yol haritasını gerçekleştirebilir.

1 Beğeni

Yav arkadaş bende neden cok tırıtıklanma var en yüksek ayarda bile var ölcekleme yüzde 400 birde

2 Beğeni