ETS 2 - 1.40 Güncellemesi [Ana Konu] Yeni Işıklandırma

Bunun çözümü Nvidia Denetim Masası>Düşey Senkronizasyon ‘Kapalı’ işaretlenecek. Aynı sorunu yaşadım Vsync açık sabit fps ile drop hissetmeden map yüklenirken özellikle, oynuyorum. Olur mu kesin bilemem ancak bu şekilde çözdüm ben. Bu ayar ekran kartı güncellemesi geldiğinde her defasında sıfırlanıyor onu tekrar ayarlaman gerekecek güncelleme sonrası. Bu 30 fps’e düşme sebebi de ekran kartı kullanımını sınırlandırması 50-55 arasında. Bu durumu ortadan kaldıracak dediğim ayar mutlaka dene derim.

3 Beğeni

buna benzer bir şey diyecektim,

ekran kartın yüke girmiyor ki ondan drop yiyor. bende %98’lerde sürekli.

bir de her windows update’i sonrasında nvidia driverlarını da yenilemek en iyisi. bazı şeyleri ciddi farkettiriyor.

Windows update’im kapalı, sürücüler de en güncel olanı. Vsync açınca yüke girmemesine sebep olanı bulmam gerekiyor. Şimdilik 300 ölçekle devam edeceğim. Şimdi farkettim attığınız resimler 1600x900. Sanırım çözünürlükle de alakası var, benim ayarım 1080p de.

2 Beğeni

Kardeşi dikey etkilesimi kapalı yapınca dalgalanma cözülür dediler hala aynı sorun var

1920x1080’de oynuyorum, hq’de çektiğim için her fotoğraf 29–30mb oluyor. boyutu küçültürken büyüklüğünü de değiştirdim :slight_smile:

1 Beğeni

@SiSL tünelin içindeyken dorsenin üzerinde gökyüzünün yansıması gözüküyor, veya başka bir şey mi?

2 Beğeni

1.5 Gb güncelleme geldi

2 Beğeni

Mac ve linux için hatalı satır çözülmüş

A new ETS2 build 1.40.0.93 is available in public_beta on Steam.

Linux and Mac executable file update.
0144750 - France - A63 - Sharp transition of textures
0144751 - France - A62 - Holes
0144752 - France - A63 - Hole
0144754 - France - A63 - Sharp transition of textures
0144757 - France - A62 - Tree in fence
0144758 - France - A62 - Hole
0145682 - France - A63 - Guardrail
0145746 - France - A63 - Fence
0146139 - France - A63 - Crash barrier too low
0146140 - France - A63 - Crash barrier above ground
0146146 - France - A63 - crash barrier above ground
0144749 - France - A63 - Road lamp in road
0144756 - France - A62 - Sign in crash barrier
0145046 - France - Corsica - T20 - City name on sign

macbook pro vs msi performans/grafik karşılaştırması yapma fikri çık aklımdan :smiley:

hiç denemedim ama macte vasat ötesi olur tahminim

hiçbir mod yok sayın Selçuk hocam

2019 13.3 macbook pro ile denedim. 1400x900 çözünürlükte çok zorda kalınca oynanılabilir. ölçeklendirme 100’deydi aynalar gölgeler vs en düşükteydi. default ayarlarla oynadım gerçi sadece bir kaç ayarı düşürdüm. ara ara drop giriyor ama yine de oynanır. :laughing:

1 Beğeni

Hocalarım, yağmur yağarken sis felan da çöküyorya hani, yani görüş mesafesi düşüyor diyelim. Fakat tünellerde de ayni durum var ve bu durum düzeltilir mi. Yani dışarıdaki hava olaylari tüneller fazla yansıtılmamalı diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Arkadaşlar sorunu başka yaşayan var mı?

Texture dokusundan kaynaklıda olabilir. Işık yansıması sonucu orijinalinde böyledir belki.
Gece şartlarında nasıl görünüyor?

images - 2021-02-12T173220.039

Usta, evet giris cikislarda öyle olabilir ama tünelde yok gercekte öyle birsey. Ömrümün yarisi yollarda gecti biliyoeuz birseyler :slight_smile:

1 Beğeni

Şu oyundaki en büyük hayalim coop multiplayer çift şoför. Tırı arkadaşa versem sağ koltuğa geçip şöyle ayakları uzatıp gece yolculuğunun tadını çıkarsam…

2 Beğeni

Steam Remote Play bu işlevi görmüyor mu?

Yüksek çözünürlüklü video izlerken bile ısınıyor bendeki :smiley: yanar bozulur bi de elimde kalır hiç gerek yok

e yok artık bu kadarda nasıl detaylı düşünüyorsunuz hocam ya :laughing:

1 Beğeni