ETS 2 - 1.40 Güncellemesi [Ana Konu] Yeni Işıklandırma

anonimler birbirini kolluyor :smiley: ahahahah eğer iyi bir teknik ile bitki örtüsü ve arazi kaplamalarını daha iyi göstermeyi bulmazsan modla birisi gelip değiştirse de scs için önemi yoktur ya da herhangi bir developer için sen gidip sordun mu? böyle böyle bir şey eksik bunu geliştirmeyi düşünüyor musun diye geliştiriciye? ya da seni muhatap alıp cevap veren oldu mu? hayır çünkü neyi ne zaman yapacaklarını kimse bilmiyor
sıradan bir süreç ama sen anlamak istemiyorsun ve çok kafaya takıyorsun :smiley: karın ağrısı olan bunları yazar var demek ki

insanların size anlatmak istediği scsnin bir modcu gibi davranmak istememesi ama siz sürekli modcu scs olsun istiyorsunuz babama da öğretsen aynı kaplamayı değiştirir rengi ile oynar
ne zaman scs kendi sistemi ile o şeyi iyileştirir o zaman daha iyi görünür
yapmaması onların tercihi burada lagu lugasını yapıp hiçbir şey kazanmayacaksınız :smiley: sadece gülerler

6 Beğeni

Anonim hesap kalıcı olarak kapatıldığında kullanılır ama anonim olarak takılmak yasak burası Twitter değil :smiley:

1 Beğeni

Freesync var, Gsync kullanabiliyorum, kapattığımda düşüşleri hissediyorum, açtığımda ise çok çok az hissediyorum yani çalışıyor. (Ne kadar düzgün çalışıyor, elimde Gsync ekran olmadığından o kadarını bilemem tabii, ciddi bir sorun yok.) Ancak muhtemelen bu sorun sıradan bir fps düşüşü değil, oyun ara sıra yüklemelerde zorlanıyor ve tekliyor. Bu yüzden de Freesync de etkisiz kalıyor diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Kullandığın mod 1.40 ile uyumsuz olduğu için mesela eğer o kollar koyuysa senin etrafını daha aydınlık görmene neden oluyor, az da olsa bu da bir etki

1 Beğeni

Çok iyi yaa :grinning:

1 Beğeni

donanımdan anlamam ama biz radeoncular durumu böyle çözdük geforce programında bu ayarın karşılığı var biraz kurcalaman lazım.

1 Beğeni

Beta sürümden tam sürüme mi geçiş yaptınız? (1.40 dan 1.39’a)

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.

3 Beğeni

Beta sürümlerinde fark edilmemiş birçok hata olduğu için profil dosyalarında bozulma meydana gelmiş olabilir.

1.40 İle Vram kullanımları da artmış, En full ayarlarda denedim. Öncesinde 3500mb civarında kullanılırdı ProMods varken, Şimdi 5200-5500mb arası gözüküyor. 4gb Gddr5 kartların halini çok merak ediyorum.

6 Beğeni

Doğru diyorsun ama fps artışı var ets2 de ssao yüksek ayarda önceden gittiğin yolda 47 48 fpslere düşerdi şimdi min. 60 fps

4 Beğeni

bu sorun bende de var 7700 hq 1050 ti ile oynuyorum sabit 60 fps alırken 3 5 dk da bir bi an oyun 1 saniyeliğine takılıyor sonra geri 60 fps oluyor anlam veremiyorum bu oyundan çok daha iyi oyunları oynuyorum sorun yok tomb raider 2015 gta v fs 19 gibi sorun yok şu sorun yüzünden oyunu bıraktım çözemiyorum tek bir mod bile kullanmıyorum

2 Beğeni

Benimde full ayarlada min 60 fps ama dikey eşitlemeyi kapatınca 100’ü görüyorum ama tam olarak ne işe yarıyor bilmiyorum

1 Beğeni

Buradaki arkadaşların yorumlarının gazıyla pek istemesemde beta sürecine bende dahil oldum.(beta’ya gir çık işlemleri beni geriyor tek sebebi bu.)

Eğer şu an oynadığım oyunu 2012 yılında deneyimleme fırsatım olsaydı direkt olarak Euro Truck Simulator 3 derdim. Lakin günümüzde 1.39’dan 1.40 a geçişte hiçte ETS 3’e geçmiş gibi bir hissiyat yok öncelikle bunu belirtmek isterim.

Beta sürecinde olduğu için takılmalar ve fps düşüşü yoğun.GTX 1650 karta sahibim bariz bir performans düşüşü yaşadım. Aksine performansı artanlar varmış şaşırmakla birlikte tebrik ediyorum. Özellikle tünellerden geçerken o ışıkların FPS nin canına okuduğunu hissede hissede geçiyorsunuz tüneli.

Oyunun bir çok ülkesine ve çekicisine bir göz attım. Her noktada ufacık bir nokta bile olsa bir dokunulmuşluk ve güncelleme var. Çok açık. Daha önceden önümüzdeki cam varmı yokmu belli değildi. Artık bir camımız var. Gece sürüşüne doyamadım. İşim gereği sürekli seyehat eden biriyim. Gerçek deneyime iyice yaklaşmış. Tabi abartı noktalar abartı parlamalar özellikle (stop ışıklarında) aşırıya kaçılmış yerler var. Özetle ince ayar isteyen %85i tamamlanmış bir update.

Yüklememiş olanlara betaya geçmelerini tavsiye etmem. Tam sürümü bekleyiniz. Saygılarımla

7 Beğeni

Betada ikinci gün notlarım:

• Sanırım artık oyunun uyuma özelliğini çok az kullanıcam. Gece sürüşleri çok hoşuma gitmeye başladı. Özellikle karşı yol boşken uzunları yakarak gitmek daha anlamlı hale geldi :smiley:
  • FPS konusunda bana da iyileştirilmiş gibi geldi şehirlere girerken birkaç fps düşüşü olurdu hiç yaşamadım. Şimdilik İtalya ve Fransa şehirlerinde gezdim ve 60 fps sabit kaldı. Reflection scaling 200’deyken 100’e göre GPU 3-4 derece daha çok ısınıyor ama fps düşüşü yapmadı.
  • İtalya’da güneş batarken girdiğim bir tünelde anlamsız şekilde güneşin yansıması araca vuruyordu.

Bu arada öğle saatlerinden akşam 21.00’a kadar havanın parlaklığı içerden ve dışardan farklı görünüyor. Bu normal mi? Çektiğim saatler sırasıyla: 14:00 - 19:41 - 21:10 (Hiçbir mod yok)

6 Beğeni

Ben beta kurdum ve hiç de fps düşüşü olmadı. Yağ gibi akıyo. Hatta eskisinden daha iyi performans alıyorum. Sendeki sorun ekran kartının kapasitesiyle alakalı bence

ekran kartı driverın güncel mi ondan da oluyor olabilir.

Sisli yağmur diye bir şey yok tabii :smiley:

10 Beğeni

CreedTR arkadaşımız paylaşmış güneş Bulut’un içinde bu bir hata güneş buluta girdiği an parıltısı kalıyor sadece bu bir bug

1 Beğeni

Bulutlu kaplama gibi koydu sis dumanı yok Üstü Daireli Bulutlu görüyor musun? Bak Bulutlu sorunu yakandım :smiley:

1 Beğeni