ETS 2 [1.31] - Yeni ayna sistemi için konsol komutu

1.31 güncellemesi ile gelen ama performans nedeniyle devre dışı bırakılan aynaları aktifleştirmek için konsola
g_phys_mirrors yazıp basın. 0 olduğunu göreceksiniz aktif etmek için sonuna 1 ekleyin

Aktifleştirdikten sonra araç değişimi yapıp tekrar geri gelin ya da oyunu yeniden başlatın değiştiğini fark edeceksiniz.

Ne işe yarıyor?
FOV ayarınıza göre aynalar kavisli oluyor. İnce ayar yapmanız gerekebilir.

9 Beğeni

Bugün,İtalya’dan Baltığa doğru "Uhuletle ve suhuletle"ilerlerken,'Ulan acaba’dedim…dediğim gibi çıktı.
Evet cidden performans sorununa yol açıyor,pek ve hatta hiç kullanan da yok gibi.Ben de birkaç defa denedim;lakin bu yeni ayna görüntüsüyle her ne kadar gerçekçi olsa da;araç kullanılacak gibi değil.Diğer taraftan eski ayna görüntüsü de gerçeklikten uzak,adeta insanı oyundan soğutan leş gibi bir görüntüye sahip.
"Ulan bu da mı"diyeceksin…Evet! bu performans sorunun da sebebi,bana göre oyunda 1800 derecelik direksiyonun olmaması ve 900 derecelik direksiyonla tır kullanmak zorunda oluşumuz.
Tabii oyundaki direksiyon 1800 derece dönmüyor.Bu problemi aşmanın şimdilik yolu direksiyon hassasiyetini ilk çeyrekte tutup,direksiyon doğrusalsızlığını da en sağa çekmek,bu sayede her ne kadar direksiyon 900 derece dönse dahi mouse de 1800 derecenin etkisi iyi-kötü kendini hissettiriyor.Bu şekilde yeni ayna görüntüsünün yol açtığı performans sorunu,aracın kullanımında sebeb olduğu dengesizlik gayet de tatmin edici bir şekilde bertaraf edilebilir.

1 Beğeni