ErenDPT'nin Harita Geliştirme Konusu - Türkiye Haritası [ETS2]

Kafa yapmıyor mu ? :smile: “ulan bu köprü yamuk ?!”

Portekiz La Coruna Havalimanına Giden Köprü Burası Sanırsam

Kayseri - Niğde Otoyolu / Nevşehir Kavşağından sonrası

4 Beğeni

Krdşm daha kaç kere diyeceğim benim yaptıklarımı benden izinsiz paylaşma diye?

krşm bu yol istanbul’a mı geliyor? bir çay kaç para?

Ayni görsellerden sıkıldık yav , simsiyah geliyor bunlar artık…

1 Beğeni

Hırsız var !!! Alın bunu içeri :stuck_out_tongue: Benden çalarak kendininmiş gibi gösteriyor birde ayol !

Kamyoncular Durağında çay ucuzdur büyük ihtimal abi :smile:
Tab2 , hatta atletli sürücüler sürecek tırları :truck: Gişelerden kaçmak da cabası…

Canım anadolu <3 Neyse @BerkeCHLN Karadeniz’i yapınca azıcık yeşillenirsin :evergreen_tree:

2 Beğeni

Artık Chelen’de bir karartıdan ibaret boşverin. Zaten karadeniz de karaydı ama siz bilirsiniz

Şimdi proje ne olacak? Tam olarak açıklar mısınız? Yani ciddi bir şeyler yapılıp çıkarılacaksa başka şeyler yapalım. Sonuçta Trakya kısmı resmi olarak geliyor. Bundan sonra işler her anlamda Türk modlama topluluğu için değişecek. En ufak modlar bile farklı çıkmaya başlayacak.

Farklı bir ölçekte, başlangıcı İç Anadolu ve Karadeniz olan standalone bir harita. SCS’den bağımsız bir haritayız şimdilik.

1 Beğeni

Çalışmalarınıza saygı duymakla beraber,

:arrow_right: Ets2 harita ölçeklerine sadık kalınmış,
:arrow_right: Ana haritayla bütünleşik yapıda olan,
:arrow_right: Trakya’yadan başlamak üzere aşamalar halinde genişletilecek bir harita modunun,
başta SimülasyonTürk ailesi olmak üzere SCS takipçileri açısından daha ilgi gösterilecek nitelikte olacağını düşünüyorum.

Aşama meselesini şöyle örneklendireyim:

İlk etapta Trakya DLC’sinde çıkarılmayacak olan Gelibolu Yarımadasının yapılması. Eceabat feribot iskelesi ile Çanakkale’ye geçiş. Diğer tarafta İstanbul’da köprü ile karşıya geçiş, Kocaeli ve Sakarya’nın yapılması. Bursa üzerinden Çanakkale ile bağlantının kurulması ile bir anlamda Güney Marmara DLC’sinin (South Marmara :wink:) oluşturulması ve daha sonra peyderpey diğer bölgelerin yapılması. (SCS’nin DLC üretim stratejisi gibi.)

Hiç şüphesiz ki Road to The Black Sea DLC’sinin çıkması, Türkiye yapılarının bulunması açısından mod yapımcılarının işini biraz olsun kolaylaştıracak ve onlara yol gösterir nitelikte olacaktır. Böylece yukarıda belirttiğim hususlar da daha bir anlam kazanacaktır.

Çalışmalarınızda sabır ve kolaylıklar dilerim.

3 Beğeni

Proje yarım kalan Alaturkey haritasını devam ettirmek ve İç Anadolu’yu ETS2’ye üst düzeyde aktarmak.

Projeyi yürüten ben olduğum için fos çıkmayacağı garantisini verebilirim. Ki Alaturkey bunun en güzel örneğiydi.

Kayseriden başlamak üzere Nevşehir - Niğde - Mersin bağlantısını yapmaya başladım. Toroslarda tünellerin ve bayırların bol olduğu , kavşakların çoğunun 1:1 yapıldığı , Mersinin genişleyeceği , arada yol üzerinde ilçelerin olduğu bir harita olacak .

@BerkeCHLN her ne kadar yukarda haritanın ayrı olduğunu söylese de yapımı bittikten sonra Alaturkey + Yukarda yazdığım bağıntı + Avrupa Haritası BİRLEŞECEK !
Sebebi ise en başta editöre yeni bir ölçek ayarlamış olmam. Diğer sebep ise editörün daha hızlı çalışması. En son 3 harita nasolsa birleşecek.

Yanlız modelciye ihtiyacımız var. Onun haricinde @BerkeCHLN Samsun’u benim için aktaracak. Herşey düzgün gidiyor :smile:

Alt Edit : Çoğu şey yollarda gördüğünüzle aynı olacak. Baştan savma bir harita yapmam ben. Yoksa bu güzergahı yapmam 1 günümü alır. Ve cidden yollarda boş boş gidersiniz :stuck_out_tongue_closed_eyes:

3 Beğeni

Ama bence öyle deme. Yapılan bişeyi abartman lazım :joy: babacanlar biz sadece bunla mı uğraşıyoruz işimiz var gücümüz var diyecen :joy:

2 Beğeni

Bu proje yaşıyor mu?

2 Beğeni

Proje öldü , aynı bizler gibi… :smile:

2 Beğeni

Birileri demiş öldü , şimdi yazsınlar. Eren tekrar öldü :smile:
ne günlerdi bee

5 Beğeni