Elite: Dangerous

2 Nisan 2015 yılında çıkmış uzay simülasyonu, oyunun en önemli özelliği galaksilerin hepsi mümkün olduğunca bire bir var, örnek vermek gerekirse 5 Eylül 1977 yılında fırlatılan Voyager 1 uzay aracı şu an gerçekte süzüldüğü konumda ilerliyor, yanına gittiğinizde meşhur altın plağı ve görebilir ve mesajları dinleyebilirsiniz.

Oyunda ufak bir uzay gemisiyle başlıyoruz amacımız yük/yolcu/turist taşıyarak, keşif, madencilik, kaçakçılık,korsanlık veya kelle avcılığı yaparak para kazanıp gemimizi geliştirmek, isterseniz galaksinin çekirdeğine kadar gidebilirsiniz oyun size bu açıdan özgürlük sunuyor isterseniz sadece boş boş dolaşırsınız ancak uzak noktalara gidebilmek için daha uzağa ışık hızıyla atlama yapabilen gemiler lazım.

Oyun hakkında çok aşırı bilgim yok ama simülasyon platformunda bu oyun eksik olduğu için konusunu açıyorum.

Klavye fare ikilisiyle rahatça oynayabilirsiniz, sistem gereksinimi çok değil.

Oyundan çektiğim bazı fotoğraflar.

Turkish Elite Force adlı oluşumun keşfederek "NEW TURKEY adını verdiği dünyaya benzer atmosferli gezegen ve ATATÜRK istasyonu.

Her yeni oyuncunun “ne güzel yıldız yaklaşıp fotoğraf çekeyim” dedikten sonra kütle çekimine kapılarak patlamasına neden olan nötron yıldızları.

Güneş sistemimize giriş ve dünyamız.

Uzayda bilinmezliğe doğru savrulan Voyeger 1 uzay aracı.

Tasarımı çok hoşuma giden Dolpin isimli uzay otobüsüm

İniş yaptğım bazı gezegenler(DLC gerektiriyor)

Uzayda bile trafik var.

3 Beğeni

Wow harika görünüyor Türkçe seçeneği de olsaymış keşke. İstek listeme ekledim yakında indirime girer inş.

4 yıldır bu oyun bende de var fakat şöyle ağız tadıyla sağlam bir bilgisayarda oynamak nasip olmadı. Gerçekten ilgi çekici bir ortamı var. DLC’yi de alıp tekrar oynamayı deneyeceğim.

beraber konvoy yaparız. :grin:

Çok oynadım da, bir süre sonra iyice ETS’ye bağlıyor. Oradan yük al oraya taşı, oradan maden bul kas git sat.
Sıktı beni, belki de tek oynadığım içindir. :slight_smile:

İndirime girmiş dilek hakkını boşa harcadın, yalnız %78 indirime girdiği zaman alman daha mantıklı.

Dün oyuna gelen güncelleme ile artık gezegenlere inerken ve “docking” yaparken asistan açabiliyoruz, oyunun en zevkli olayı istasyona ve gezegene inmek bunun otomatik olması yeni oyuncuları memnun edecektir ancak eski oyuncular 10 dakikada öğrenebilecek bir şeyin otomatik yapılmasının kaliteyi düşürdüğünü söylüyor ki haksız değiller.

eskiden oynadığım oyun gayet başarılı bir oyun lakin satın alırken yaşadığım bir saçmalık horizons season pass direk alsaydım oyuna tek sefer para vermemin mümkün olması ama ben ayrı ayrı aldım :frowning:

Bir efsane nasıl öldürülür isimli çalışma.

site bile konuyu canladırmak ister misin diye sordu.

oyuna beta olarak fleet carrier getirdiler, üstünde 16 tane orta veya uzun gemi peronu var, bunu alınca gerçek veya yapay zeka gemilere hizmet veriliyor, uzun yol tesisi gibi düşünün, galaksi merkezine gidene kadar ihtiyaç noktası sadece 1 tane olduğundan o rotada iyi iş yapar, bu gemiyi almak 5 milyar cr, tek seferde 500 ışık yılı gidiyor ve bunun yakıtı ayrı bir şey fakir olduğum için tam olarak ne istediğini bilmiyorum.

oyunu her akşam oynayan 10bin kişi kemik kitlesi var ki bunlar hep sci-fi uzay tutkunları bunun haricinde yeni oyuncu yok, oyunda her şeyi çözünce yapacak bir şey yok.

Gezegenlere iniş yaptığımız horizons ek paketi ana oyuna dahil edilerek bedava oldu, daha önce satın alanlara boya verdiler, oyun şu an indirimde 18.74lira, gayet uygun.

Gemiyi kullanmayı öğrenene kadar aşağıdaki gibiydim :smiley: İlk görevi yaptım bakalım gerisinde nasıl açılacak oyun?

uçuş asistanı mutlaka açık olsun yoksa yer çekimi yüzünden istasyonlara iniş yapamazsın, fuel scoop almayı unutma, yıldızlara yaklaşarak yakıt dolduruyorsun, iniş yapma asistanı var istersen ondan al iniş yaparken piste inen uçak gibi in alışınca kolay ets’de tırı park etmek daha zor :joy:, bedava anaconda için 2 saat mesafedeki istasyona gitmen gerekiyor diyen olursa inanma trollük yapıyorlar.

1 Beğeni

O oto ayarlar zaten açık geldi hiç ellemedim onu ama combat sırasında illallah ettirdi :smiley: Fuel scoop ne onu hiç bilmiyorum bakacağım ona, diğer taktik için de teşekkürler.

combat zamanı yanlış hatırlamıyorsam “x” ile kapanıyor ama basılı tutman gerekiyor ayarlardan basılı tutmayı normal olarak değiştirsen aç kapa yaparsın.

Conflict zone high olan bir yer görürsen oraya git savaştan uzak bir şekilde biraz bekleyince babalar geliyor.

zıplama mesafesi daha fazla bir gemi alıp atlas sistemine gidip komşu sistemlere bir müddet git gel yaparsan…

bunların videolarına bakma kendin tecrübe et.

canım çekti yükleyesim geldi.

İnternetin iyiyse geforce now üzerinden girebilirsin ben zaten oradan oynuyorum pc de yer yok :smiley: Şuanda sıra vardır ama gündüz vakti rahat oluyor.

1 Beğeni

para uğruna efsane olacakken kestane oldu, topluluk space walk istiyor diye dlc çıkardılar, alfa sürümüne erken erişim için daha fazla para aldılar millet destekledi şu an çıkan dlc halen alfa, ışık güncellemesinde çuvalladılar, üstüne pek bir şey eklemediler zula’dan hallice bir çatışma mekaniği var, gezgin mekaniği ise srv araç ile aynı tek fark yürüyoruz ve silah animasyonu var oyun değişecek dediler bir gram ilerleme olmadı 2 saat görev yapıyorsun görevi teslim etmek için istasyona gidince oyun hata verip başa sarıyor, menüde bile bug var.

David Braben gaz bulutu içinde yeni dünyalar keşfedeceğiz diye sallıyordu star citizen bile bundan daha tutarlı.

ilk alpha videolarında bile olayın full buglı ve bitmemiş olduğu belliydi key geldi ama aktifleştirip oyunu tekrar indirmedim zaten oynamıyorduk atılan adımlar iyi bu konseptin oturması zaman alacaktır ölü gibi takılan oyunu tekrar canlandırmaya çalışmak zor
biraz da tren kaçmış gibi duruyor