Dünya'dan Güncel ve Nostaljik Ulaşım Fotoğrafları 📸

Merhaba arkadaşlar.
:white_small_square:Bu konuyu hem kendimizin çekmiş olduğu, hem de başkası tarafından çekilmiş olan, ulaşım ile ilgili her türlü aracın fotoğraflarını paylaşırız diye açmak istedim.
:white_small_square:Sadece Türkiye değil bütün Dünyadaki Ulaşım ve Taşımacılık sektörü hakkında bilgi ve fikir sahibi olabiliriz.

Daha önce böyle bi konu açılmış ama, konu sahibi sadece kendi çektiği fotoğrafları paylaştığı için orayı da bölmek istemedim.

İlk fotoğraflar İskandinavya’nın tandemlerinden gelsin;
https://www.flickr.com/photos/andis_kreps/37218113785/in/pool-2167983@N21/
Imgur

27 Beğeni

Ellerinize sağlık. Aramızda kamyon ve tır spotterlığı yapan arkadaşlarımız var. Onlarda kendi fotoğraflarını paylaşırlarsa güzel olur.

2 Beğeni

Konunun açılması güzel olmuş buradan eski Mercedes Arşivini paylaşalım

Bu işin duayenlerinden @Barbaros_Yanik Hocamdan da bekliyoruz

23 Beğeni

O zaman filonun gözbebeğiyle yerimizi alalım;

14 Beğeni

Maşallah :pray:

2 Beğeni

Bu aralar Vizelerden dolayı ne kadar yoğun olsamda müsait oldukça paylaşmaya çalışırım. :slight_smile:

2 Beğeni

Kolay gelsin Hocam :hugs:

2 Beğeni

Çok teşekkürler :blush:

2 Beğeni

Şöyle bir Keskin Kartal’ın çekicisi ile konuya giriş yapayım :sunglasses:

14 Beğeni

Herkesin emeğine sağlık :+1:t3::+1:t3:

1 Beğeni

Ford Trucks ağır nakliye için Cargo 3548T LR serisini tanıttı.Şasi 6x4.Fmax ne zamandır 4x2.Onun için ne planları var bilmiyorum.

https://instagram.fist6-2.fna.fbcdn.net/v/t51.2885-15/fr/e15/s1080x1080/125472127_792208334691073_2337469756779753464_n.jpg?_nc_ht=instagram.fist6-2.fna.fbcdn.net&_nc_cat=101&_nc_ohc=2X1B9iI0FzoAX-FUcoV&_nc_tp=25&oh=7678c8074f424e926a2c67c3954d8f07&oe=5FDF5507
https://www.fordtrucks.com.tr/cekici/3548t-lr

5 Beğeni

74 Model Efsane V8
O zamanlar Türkiye’de otobüs Mercedes’tir deniliyordu…

15 Beğeni

Çin için üretilen modelin 6x4 ü var o kasayada yakışmış. Tr için yeni motor vs geliştiriliyor olabilir 6x4 için.

9 Beğeni

Yerli şanzıman geldiğinde Türkiye pazarına sunulacak diye duymuştum

Olabilir.Artık Fmaxe farklı kabin ve şasiler gelmeli.Cargo serisinin yüzü eskidi.

1 Beğeni

Ankara’nın en güzel otobüsleri bunlardı :smiley: Hacettepelilere selam :wave:

resim

17 Beğeni

En son otobüs paylaşılmışken bende İngiltere (Ayna detaylı :smiley: ) ihracatı yeni kasa Tourismo ile devam edeyim.

13 Beğeni

2012-2013 yıllarından amatör çekimlerim.
Setra benim için çok başkaydı. Beyazdan başka bi renk görmek her zaman nasip olmuyordu :smiley:

13 Beğeni

Güzel fotoğraflar için teşekkürler…
Bu araç Türkiye’deki özel araçlardan bir tanesi… 2011 model İzmir Fuar aracı. Ayrıca o zamanlar Setranın Türkiye distribütörü (Varan) Varsan Otomotivdi.
Bu güzel araç ne yazık ki Türkiye’ye gelen son 417 olup birden fazla plaka değiştirmiş, İlk EfeTur firmasına kendi kuşaklarıyla çalışırken Varan Turizme geçince özel kuşakları sökülmüş ve daha sonrasında sırasıyla Ulusoy, Fındıkkale, KamilKoç gibi firmalarda uzun yıllar çalışıp son olarak Pamukkale’de sezonluk araç olarak çalışıp emekliye ayrılmıştır…

2.Fotoğraf Magazin Ulaşım Sitesinden Alınmıştır.

12 Beğeni

Bir Setra griside benden gelsin :slight_smile: Eski yıllara gidiyor insan fotoğrafa bakınca artık kalmadı böyle fuar araçları vs. hepsi el değişe değişe ya turizmde ya da şahıs olarak yatarda…

11 Beğeni