Download’ın %99 da kalması

Merhaba arkadaşlar 1 haftadır bu sorunla uğraşıyorum chrome’dan 100 mb üstü bir dosya indirdiğimde %99 da kalıyor ve bağlantı zaman aşımına uğradı diye hata veriyor. 40-50 mb arası bir dosya indirdiğimde bir sorun olmuyor.
Siz sormadan önce denediğim şeyler:

1- Firefox, edge ve opera ile denedim sonuç aynı
2- Windows defenderi kapattım sonuç aynı
3- Tam Virüs taraması yaptım virüs çıkmadı
4- Asc ve ccleaner ile temizlik yaptım sonuç aynı
5- idm ile denedim ondada %99 da kaldı
Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

3 Beğeni

ınternetten baktıgımda yuzde 80 Win32/Sality.AU ve Win32/Sality.AM virüsünden bahsedıyor

çözüm olarakda sunu gordum

Bazı arkadaşlarda malesef doya indirme sorunu bulunmakta.

Şöyle ki dosya inerken çubuk tam dolacakken (%98-%99 lardayken) birden duruyor ve orada takılı kalıyor. Bu nedenle dosya da inmiyor.

Bunun nedeni Win32/Sality.AU ve Win32/Sality.AM gibi virüslerdir

Bu virüsler kalktığı zaman indirme probleminiz de ortadan kalkacaktır

Çoğu kişi bunun için format gerektiğini söyler ama işi fazla abartmanın anlamı yok bence. Bu virüsleri anti-virüs programları yardımıyla kaldırabilirsiniz.

Hemen hemen herkesin bilgisayarında hali hazırda bulunan bir anti-virüs programı vardır. O anti-virüs programıyla bilgisayarınızı tararsınız ve bilgisayarınız temizlenir.

Haa eğer bilgisayarınızda anti-virüs programı yoksa ? Eyvah !! demeyin sakın
Onun da yolu var. Herhangi bi arkadaşınızın bilgisayarından veya herhangi bi internet cafeden indirirsiniz anti-virüs programını. Sonra da flash belleğe atarsınız ve kendi bilgisayarınıza kurarsınız. Zaten ordan da bilgisayarınızı taratıp o Win32/Sality.AU ve Win32/Sality.AM gibi virüsleri ortadan kaldırdığınız gibi, bilgisayarınıza zarar veren birçok virüsten de kurtulmuş olursunuz

1 Beğeni

Hocam tarama yaptım virüse rastlamadım maalesef emin olmak için 3 kere tam tarama yaptım ama dediğiniz virüsleri vermedi.

1 Beğeni

Farklı anti-virüslerle taramayı dene, demediysen.

1 Beğeni

anladım hocam umarım cozersın bırde su var sılmek ıcın

en altında Diğer bir yöntem var onu da bır dene ıstersen

1 Beğeni

@blackmoon buna bir bakayım.
@CreedTR yok hocam denenedim denerim şimdi.

2 Beğeni

Avg kurdum derin tarama yaptım yok sonuç sıfır.

1 Beğeni

avg den once denılen dosyayı kurdun mu hocam

f4ck_win32.sality.rar dosyası var orda

1 Beğeni

Hocam ona bakamadım maalesef akşama kaldı artık.

2 Beğeni

Yalnız hocam şöyle bir düşüncem var eğer sality virüsü bulaşsaydı internetten hiç bir şey indiremezdim bilgisayar aşırı derecede yavaşlardı antivürüs devre dışı kalırdı bende çok şükür böyle belirtiler olmadı. Benim tek sorunum 100 mb üstü dosyalarda %99 da kalıyor mesela 776 mb lık yks harita modunda.

1 Beğeni

Indirebilenler varmis bazilarinda inmiyormus Belli seyleri varmis herkes de ayni olay olmuyor bazilarinda antivrus devre disi bazilarinda degilmis tabi bizimki de bir on taniydi soylenenlerden yola cikarak :))

1 Beğeni

hocam f4ck_win32.sality.rar bu dosyanın linki silinmiş galiba :slight_smile:

1 Beğeni

Torrent üzerinden mi?

yok normal tarayıcı üzerinden

1 Beğeni

Ben genellikle torrent olarak indirme yaparım. Mesela bende indirmek istediğim 458 MB’lık bir torrent indireceğim ama indirmem ya “Eşlere Bağlanılıyor” diyor, ya da "%0.0"da kalıyor. Hiç bir şekilde indiremiyorum yani.

torrent ıle yasanan eslere bağlanıyorda kalma sorunu trackerların aktıf olmaması guncel trackerları ekleyıp denemenız yararınıza olacaktır ve 458 mb bır dosyayı ınternette bulabılıyorsan ıdm ıle ındırmen daha mantıklı 8 es parcaya bolersın dırek serverdan ındırdıgı ıcın bunlarla ugrasmazsınız…

1 Beğeni