Cities skylines eğitimsiz işçim yok

Arkadaşlar sanayide eğitimsiz işçi sıkıntısı var bunu nasıl çözerim 15 eğitimsiz işçi arıyor şirket ama sadece 3 çalışan var ve eğitimli çalışanda fazla diyor.

ben okul olmayan küçük bir mahalle kuruyorum; oraya da bir otobüs hattı yerleştiriyorum. bilmiyorum başka bir çözümü var mı :smiley:

okul yapmazsan eğitimsiz oluyorlar başka çaren yok hayatın gerçeklerini burada da görüyoruz :smiley: fabrikada çalıştırmak için böyle yapmak gerekiyor

1 Beğeni

Bunlarla olmaz ama ilerde de eğitimli işçi olmayacak sıkıntı olacak gene :slight_smile:

Edit: Arkadaşlar binaların seviyesi artınca eğitimli işçi arıyomuş galiba bu yüzden arsa değerini artırmam lazım arsa değerini artırmak için ne yapabilirim?
2. soru stadyum inşa ettim şu an 2022 deyim en erken maç 2023 te neden?
3. soru sanayi bölgesindeki hava kirliliğini vs nasıl azaltırım?

Oyunu oynamadım fakat 3. sorunuz için şunu söyleyebilirim. Oyunda fabrikaları geliştirmek, çevre dostu vs. yapmak için örneğin bacalara filtre takılır en basitinden aklıma gelen. Oyundada bunlar varsa büyük ihtimal sorunu çözersiniz.

aslında tüm sorularının cevapları oyunda var ama ingilizce gerek düzgün türkçe yamada yok biliyorum
arsa değeri arttırmak için poliçeleri ayarlayabilirsin
2. sorun da bir kaç senede bir maç olur ve kazanırsan paranı alırsın
3. sorunun cevabıda green cities dlc’si ile çözebilirsin

1 Beğeni

@onurornek1225 Filtre varsa da ben bulamadım galiba :slight_smile:

@akif Poliçeler derken tam olarak neyi kast ettiniz?
Anladım zaten çok az maç oluyo galiba.
Dlc varmış nasıl bir şey yapabilir orda ki kirli hava için?

işte o dlc ile birlikte yeni poliçeler gelir, poliçeleri sağ tık ile bulabilirsin şimdi tam hatırlayamıcam
ordan sana uygun poliçeyi aktif edersin

1 Beğeni

Arsa değerini arttırmak için yerleşim yerlerine park hastane polis merkezi itfaye merkezi ve en önemliside metro ile otobüs ulaşımı yapmanı öneririm…
2. Soruna gelince maçlar yılda 2 kere oynanıyor 2022 nin son aylarında olduğun için en erken maç 2023 diye gözüküyor olabilir…
3. olarak sanayi bölgesindeki hava kirliliğini azaltman için bi çözüm yok bildiğim kadarıyla eğer temiz bir şehir istiyorsan sanayinin yerini tutan ofis açmayı deneyebilirsin bu şekilde sanayinin isi pusu olmaz ancak 1 fabrikanın üretim kapasitesini yaklaşık 3 ofis doldurabiliyor yani çok ufak bir sanayi yeterken normalde eğer bunu ofis olarak yapmak istiyorsan çok geniş bir alan olması gerekiyor…

1 Beğeni

Teşekkürler artık bu köyden geçti belki odun sanayisi falan yaparım.

Eğitimli eğitimsiz işçi dengesini ayarlayamıyorum çok zor :slight_smile:

Bir yere koyu yeşil yani gelişmiş binalar yap ve oraya bol bol hastane okul park inşa et ve uzakta bir yerlere de açık yeşil olan ( ingilizcesi aklımda suburban) yerleşim yap ve okul falan koyma sadece ulaşım olsun bu sayede o kesimden sadece bir kaç kişi okula gider ve elinde bol bol okumamış işçi bulunur bu bi çözüm 2. çözüm ise fabrikalarını geliştirmek evlerle aynı mantıkta ilerliyor bol park itfaye ve olası ölüm durumlarında cenaze hizmetiyle toplu taşıma imkanı verirsen fabrikaların olduğu yerlere fabrikaların gelişir ve geliş tiği içinde okuma bilmeyen insanlara ihtiyaç duymaz ya da çok az ihtiyaç duyar

1 Beğeni

Tamam teşekkürler.

Bu oyun alınır mı

Eğer gerçeğe yakın bir city building ve manage oyunu arıyorsanız öneririm ancak Biraz zorlar ilk başta çünkü oyun Türkçe değil ve Türkçe yamalarıda tam olarak çevrilememiş

arkadaş başladım - lere düştüm bi anlamadım şu işi sinir oldum silip tekrar başlıyorum yine eksiye düşüyorum para yetmiyor istediklerini yapınca

vergiyi arttır; mahallelerde bina değerlerini arttıracak yollara başvur

deli oldum ya nasıl arttırıcam

Büte paneli var oradan hepsini 12 yap daha fazla yapınca vergi fazla diyorlar. Şehri eşit geliştirmeye çalış bende ilk oynadığım köyde eksilere düştüm ama ikinci köyümde şu an +30k para geliyor haftalık yavaş yavaş öğrenirsin youtubedaki videolara da bak.

beni kanser eder bu oyun buna benzer daha iyisi yok mu

bu oyun iyidir. Turkce yamayi kurdunuzmu en azindan daha anlasilir olur. bana kalirsa siz acele ediyorsunuz o nedenle olmuyor. acele etmeyin bos yere bina kurmayin yol yapmayin dukkan acmayin. vergileri cok arttirmaniz nufusun gelismesini engeller, nufus gelismezse sehir buyumez ve isci gerekir derken isci yok diye dukkan kapanir ki bir bakmizsiniz sehir geliri gitmis zarardasiniz. o nedenle bolgeye gore sanayi secmeli ona uygun yere giris yolunu ve cikisi secmelisiniz, dukkanlari ve evleri iyi ayarlamalisin cok uzak olursa aralar trafik olur. yani bu tip seyler goz onunde bulundurularak hareket etmelisin. soyle dusunme ya burasi sehrin ana yolu olacak yap 6 seritli yol dursun. yok oyle birsey. daha gelismekte olurken o 6 seritli yolun gunluk gideri seni batirir. o nedenle acele etmek yok.

2 Beğeni