Cities: Skylines [Ana Konu] 🏗

bir ara denemiştim ama uğraşmadım sonra

sketchup,blender,3dmax,lightwave yani çoğu programla modlaya bılıyosun uzantıları .fbx olmalı bu fbx dosyalarını sonra oyunun edıtorunden ne yaptıysan yol ağaç bina vb.seçip editörde düzenleyip oyuna aktarıyosun…eksik bilgimde olabilir ama bildiğim böyleydi

1 Beğeni

bende denemiştim fbx olarak acmıstım ama obje gözükmüyordu

1 Beğeni

Çok sağol verdiğin bilgiler için. Bugün deneyeceğim… Yahu steamde mod yapan türklere arkadaşlık isteği yolluyorum kabul etseler soracağım. Adamlar kabul etmiyor. Yahu arkadaş 10 kere istek yolladım 10 kere reddetti. Bir derdimiz var işte bi kabul et bu adam ne istiyor benden demiyorlar.

3 Beğeni

Malesef öyle bende su scs icin soru sormak amacli bir kac turk arkadasa istek gondermistim ama hic biri kabul etmemisti hatta birinin profili baya tuhafima gitmisti 30 level ustu kabul edilir diye :)) ego heralde bilmiyorum ki bizdeki cogu insan da bilgi paylasmak yok ben sadece bileyim kafasi var…reel de bu sekilde kendin ogrenmen lazım

3 Beğeni

Bu işinize yarayabilir:

7 Beğeni

İlginiz için teşekkürler. Bu videoyu ben de izledim adam burada kendisi yapıyor modeli… Benim yapmak istediğim şu; Sketcup vs gibi bazı sitelerde hazır 3d modeller var çizilmiş yapılmış. Paralı olanlar da var bedava indirebileceğimiz siteler de var. Bu modelleri indirip oyuna uyarlamak benim amacım. Yoksa diğer türlü oturup baştan Selimiye camisi çizmek ya da Dolmabahçe Sarayı çizmek için öyle bir vaktim yok :smiley: Vaktim olsa bile biraz el becerim de yok o konuda sıkıntılıyım :smiley: Ben sadece hazır çizilmiş modelleri oyuna aktarmak istiyorum

1 Beğeni

Yapın beyler bol bol toplu taşıma yapın :slight_smile:

5 Beğeni

Oyunda otoyolun ortasından metrobüs yapmak hobilerimdendir :joy: Metrodan daha ucuz ve kârlı, otobüs gibi trafiğe takılmıyor ve 130/130 kişi giden körüklü O530 Citaro otobüste kimse şikayet etmiyor :slight_smile: Herkes mutlu vuhu

1 Beğeni

Projenin sonlarına doğru… Halk Sarayı :joy:

Trafik halledildi… Artık sadece afk bırakıp şehrin kendini toparlamasını beklemek kaldı… 350-400k arası nufusa sahip ( Klasik Cities mantığı kavimler halinde doğup kavimler halinde öldükleri için şuanda nufus 370k dan 355k ya kadar düşdü hala ölüm oranı doğumdan fazla… )

4 Beğeni

metrobüs nasıl yapıyorsun? ben yolu yaptım diğer araçlar giriyor diye traffic manager ile sadece otobüslere özel yaptım gene olmadı herkes giriyor o şeride.

Atölyede bir mod vardı hangisi hatırlamıyorum. Sadece otobüsün kullandığı turuncu bir yol… otobüs garajından itibaren o yolu bağla sadece o yolda otobüs gidiyor. Bu da bir nevi metrobüs oluyor. Yayaların yürüdüğü yoldan da üstgeçit yaparsan tam bir metrobüs oluyor… linkini bulursam yollayacağım…şu an telefondan yazıyorum :slight_smile:

bus road yazıp 3-5 tane indirdim ek olarak başka mod istedi o modlar diğer modlarlar çakışıp oyunu bozdu bi ara atarsın sana zahmet, tek turunculu yol var ama yanına cadde yapınca arada boşluk kalıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam mod bu ; Steam Workshop::Road Options (Road Colors Changer ++) son fotoğrafa git sağ altta dediğim kırmızı yolu göreceksin sadece otobüsün girdiği

1 Beğeni

İlk önce “Road Anarchy” modunu indirmen gerekiyor, çünkü bu mod olmadan bir yerlere yol, bina vs. sokuşturman çok zor oluyor (zor değil imkansız hatta oyun izin vermiyor). Yani direkt bütün hataları yok ediyor mod, herşeyi heryere koyabiliyorsun iç içe binalar filan. Ardından aşağıda attığım resimdeki gibi hiçbir arabanın giremeyeceği izole bir yol oluşturman gerekiyor, ardından üst geçitlerle mahalleleri metrobüs yoluna bağlayıp durakları da üstgeçitlerin dibine koyman yeterli :slight_smile: iyi eğlenceler.

Bu arada en son yaptığım İstanbul oyunundan da görüntüler paylaşmak istiyorum :slight_smile: :slight_smile:

İlçeler haritası:

Daha fazla geliştirdikten sonra çektiğim normal görüntüler:

Havadan merkezi yerler:

Zeytinburnu aktarma merkezi, şehirde izlemekten en zevk aldığım yer burası, sağ tarafta 500A otobüslerinin kalkış yeri var (Topkapı-Kadıköy) karşıya gidecekler oradan gidiyor, Kabataş-Bağcılar tramvayı İnönü Stadını ve Esenlerdeki sanayi yerini besliyor, Aksaray-Bakırköy metrosu da sanayiden ve üniversiteden geçiyor.

Not: Şehri normal parayla ve super demand moduyla (birkaç tane daha mod var traffic manager, road anarchy vs.) oynuyorum. Şehir 1 kere tsunami geçirdi random disaster, o anlarda kanser oldum :joy: bütün binalar filan yıkıldı çok sinir olmuştum, neyse geçti çok şükür :joy: :joy:

Not 2: Residential bina olarak küçük evleri kullandım çünkü nüfus 100k’ya yaklaştıkça bilgisayar delirmeye başladı Bu arada işlemcim i7 2600K oyun ilk çıktığında 300k lara rahatlıkla ulaşıyordum şimdi 80k olunca şükür bugün de ölmedik oluyorum neden oluyor sizce? :frowning:

6 Beğeni

teşekkürler bu gece metrobüs’ü yaparım yapamazsam trene binsinler banane :smile: İstanbul haritası müthiş olmuş atölyeye upload edersen iyi olur bizim ilçeyi yapmışsın, becerebilirsem kendi mahallemi birebir yapacağım.

2 Beğeni

Kullandığın İstanbul haritasının linkini paylaşabilir misin rica etsem ? Ayrıca stadın konumuna bakıldığında Beşiktaşlısın galiba :wink: Ben zeytinburnunda oturuyorum harbiden aynısı olmuş aktarma falan eline emeğine sağlık :slight_smile:

1 Beğeni

İçeriği nasıl paylaşacağımı bilmiyorum :joy: tarif edebilir misin?

Edit: Aynen Beşiktaşlıyım ama şehre birden fazla stadyum koyabilsek 3 büyüklerin stadlarını da eklerdim :slight_smile:

Steam atölyeye gir kullandığın istanbul harita moduna tıkla üstteki linki buraya yapıştır. Save dosyası için de önce steam atölyede paylaşman lazım sonra onun da linkini buraya yapıştırırsan olur :slight_smile:

1 Beğeni

Eve gidince deneyeceğim, dosyaları bu posttan atarım.

Edit: Kullandığım harita şu Steam Workshop::Istanbul

Ama buildlediğim saveyi maalesef şuan için atamıyorum :frowning: bilgisayarı açmadım