Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

ubisoft anket yayınladı far cay 6 nerede geçsin diye. tabi ata & ets dışında başka bir oyuna şans verilmediği için kimsenin haberi olmadı.

neyse adaylar listesi = Hindistan, Küba, Alaska Sibirya ormanları, Vietnam ormanları, Afrika, Yeni Zelanda ve Kuzey Kore ve Dünya dışı bir gezegen.

benim oyum tabiki uraa uraa uraa :slightly_smiling_face:

Yeni zelanda derim ^^

geç kaldın gülüm

Oyunu oynayamayacağım için ankete de katılmazdım zaten abi :smiley:
3 ü arkadaşım oynarken izlemiştim etkilemişti baya :yum:

Vietnam ormanları güzel olabilir

hep aynı ortamlar ama küba farklı olabilir afrika da öyle kuzey kore olaylarından faydalanmaları da mantıklı olur ama iki ülke dostluk yolunda ilerlerken bilemem

oyun konusunda sıkıntı ceken kişiler yardım isterken steam hesabınıda eklesinler mesaja. oyuna sahip olup olmadıgına bakılsın.

adam 10 dakka ugraşmış yardım etmek için ama neye yarar adam korsan oynuyor ve söylemiyor.

2 Beğeni

Rainbow Six Siege oyununa Türkçe Dil Desteği Geliyor !!

Oyunun ücretsiz haftasoun etkinliği tamamen Türkçe bir fragman ile duyuruldu !!

1-2 Hafta geceleri uyumamam lazım Bu yüzden şarkı listesi hazırlamaya çalışıyorum.
Call out my name vb. tarzdaki şarkı önerisi olan var mı? ( Maksat yavaş tempo ama vurgulu müzik )

metro exodus cıkışı 2019 ilk yarısına ertelendigine üzülürlen

stalkerlar verdi coşkuyu ayrıca yapan ekip aynı :heart_eyes:

çalısırken dınledıklerım arka planda genelde bunlar belkı begendıklerın cıkar :smiley:
Careless Whisper … Wham
Berlin- Take My Breath Away
Martina McBride My Valentine
my heart will go on
Nothing Gonna Change My Love For You
Jacquees - You Need Me
Eric Clapton - Wonderful Tonight
Passenger - Let Her Go
Ed Sheeran - Perfect

aynı zamanda enstrumantal müzik de dınlerım seversen eger
farid farjad ın muzıklerı guzeldır
Mark Eliyahu n kıler cok guzeldır ozellıkle
Mark Eliyahu - Tribe
Mark Eliyahu - Through Me
Mark Eliyahu - Journey
:arrow_down:

1 Beğeni

Trafik çözümü için konuşmaya gelen musk’ın trafikten dolayı geç kalması… :smiley:

1 Beğeni

Steam’de bulunan oyunları android ve ios cihazlarda oynamaya yarayan Steam Link android cihazlar için çıkış yaptı!
http://oyungezer.com.tr/haber/53247-steam-oyunlarinizi-telefonda-oynamanizi-saglayacak-steam-link-uygulamasi-android-icin-yayinlandi

1 Beğeni

Galatasaray’lı olan simülasyon tutkunlarını tebrik ederim.:slightly_smiling_face:

1 Beğeni

iki bardak 150 lira iyi para valla

Ulusal kanallardan soğumuş biri olarak pazar günleri Gayret(Ferdi Sancar) kardeşimi izlemek için kurulurdum TV karşısına. Yani anlayacağınız karakteri bayağı sevmiştim.

Hatta şu sahne çok hoşuma gitmiş, aklıma kazınmıştı.

Bu dizi dün final yaptı. Bu duruma doğal olarak biraz içerledim. Diziye; ‘tamamdır, olmuş bu.’ diyemiyorduk ama Fazilet Hanım ve Kızanları, Sen Anlatıver Karadeniz, Kırolar Dünyaya Hükümdar Olmaz vb. bir boka yaramayan sadece beyin haşlayan dizilerden bin kat daha kaliteli bir yapımdı. TRT kamu yararını gözetip bu diziye final yaptırmamalıydı.

4 Beğeni

Televizyon alışkanlığımı 2-3 senedir bıraktıysam bu dizilere borçluyum , insanı psikolojik olarak etkiliyor hatta insanların günlük hayatındaki meseleleri bırakıp bunları konuşmalarında yer veriyor . bir o kadar saçma yarışma ve evlilik programlarıda buna dahil…

Bir başka güzel diyebileceğim yedi numara trt diziside benim en sevdiğim diziler arasında :slight_smile:

4 Beğeni

biraz uzun bır yazı oalcak ama gördukce utanıp ve uzulduugum ıcın her fırsatta avrupa kıskanıyor dıye ınsanları galyana getırıp pohpoflayan başımızdakılerın halk ıcın geldıklerını unutup sadece kendı menfaatlerı ıcın calıstıklarını gormek benı kahredıyor…

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü 150. Yıl Programı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, baskın seçimle ilgili itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu…Seçimden sonra depremler beklediğini söyleyen Erdoğan’ın, bahsettiği depremlerin ‘ekonomik’ olduğu yorumları yapıldı…

Erdoğan’ın o sözleri:
''24 Haziran’ı bir çeşit depreme hazırlık faaliyeti olarak görüyorum. Depremin yıkıcı etkilerine karşı hazırlık yapmış olacağız. Biz seçimleri büyük ve güçlü Türkiye için yeni bir çıkış olarak görüyoruz."

demiyorlar kı anasını aglattık ekonomının de :smiley:

yapılan 3.köprü 3.havalimanı avrasya ve marmaray körfez köprü ve niceler hepsi yap işlet devret yanı vatandasın cebınden para cıkmıyor SOZDE… ama gerçek olan

Avrasya Tüneli, Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçişler
Üçünden bir günde toplam 243 bin araç geçeceği vaat edilmiş, ancak sadece 86 bin araç geçiyormuş. Hal böyle olunca da devletin Hazinesi, toplam maliyeti 6.5 milyar dolar olan üç proje için garanti kapsamında yılda 2.4 milyar, işletme süreleri boyunca da 50 milyar dolar ödeyecek.

yani işi yapan fırmaların yada yüklenici firmaların zarar etme rıskı sıfır yapan kısıler devlet yanlısı vatan ıcın gerekirse ölürüz dıyen kişiler… dünyada bunun ornegı yok iş yapacaksın her turlu kar edeceksın hangı meslekte var acaba…

ve ulke de ne yapılsa en ıyısı en buyugu en guzelı bızım dıye ınsanları kandırıp dalga gecen zıhnıyetler bu halk uzerınden guzel yedı ve yedırdı

örmegın avrasya tunelı
106 metre derinlik
5.5 kilometre uzunluk
1.3 milyar dolar maliyet

norvecte bulunan eıksund tunelı
287 metre derinlik
7.7 km uzunluk
92 milyon dolar maliyet

aradakı malıyet farkı cabası
en komik kısmıda burda başlıyor nu tunel kendını 6 yılda amortı ettık den sonra ucretsız oldu geçişler…
bizde ise 1. ve 2. köprü bırak amortı etmeyı ustunden asır gectı hala zam hala zam…

dolar 4.45
euro 5.26
altın gr 185
benzın 6,26

IMF ye borc verdık dıye halk huloooog dıye bagırıyor
dış borc brut 453,2 milyar dolar net 291,2 milyar dolar…

insanlar ev ıcın kredı cekemezken erdogan oglunun aldıgı gemıler ıcın gemıcık dıyıp ısteyen kredı cekıp alabılır zor değil dıye dalga gecmesı de gecmısten bu gune gelen durumun başlangıc ozetı bence

kucuklugumzden berı bıze okullarda anlatılan turkıyenın ekonomı kaynakları tarım hayvancılık ve sanayıydı
o zamanlar ulke kendı kendıne tarımda yetıyor denılırdı

suan samanı bıle dısardan alıyoruz sanayı bıtık ınsanlar uzaya cıktı bız hala her secımde Allahın ıznıyle araba yapacaz yerlı dıye ınsanları kandırmaya devam edıyorlar…
ÖTV denılen zımbırtı 99 depremın de maddı kayıp cok oldugu ıcın 1 yıllıgına cıkarılmıs bır vergıydı 1 yılı gec artık kat ve kat fazlasını oder olduk açılımı ozel tuketım vergısı komık olansa yatlarda ve pırlanta gıbı ozel tuketım olan seylerde otv alınmaması
ıthal gelen araclar ulke gırısınden sonra %250 lere varan otv bınıyor ustune ve bırde az aldık %18 kdv bındırıyorlar
yanı bır arac ulkeye gırmeden 90 bın tl BMW 318i serısı bıze fıyatı 240 bın tl şimdi bu ulke neden araba uretsın ureten den daha cok para kazanıyor umrunda mı olur…

dünyada uste verdıgım ornek gıbı kendını amortı eden yollar kopruler halk ıcın ucretsız yada cok cuzzı bır ucret alınıyor ve kımse cıkıp bız yol kopru yaptık demıyor cunku basa gelenlerın gorevlerın den bırı bu ben yaptım dıye hava atamam adama derler yapacaksın lan tabı nıye geldın o zaman…
bizde ise bız yol yaptık bız kopru yaptık nasıl yaptıkları da bellı

bu kadar uzun bır yazı oldugu ıcın ozurdılerım bu ara yasadıgım bır kac olay yuzunden bıraz gerildim ve bu ulke de malesef dısarda kendı ıfade edecek kadar ozgur olamıyosun bırı başımıza hakaret ettı dese anında ıcerdesın karısı kocasını erdogana hakaret ettı dıye karakola kosan bır zıhnıyetın oldugu bır donemdeyız…
ben hakaret edılsın tabı demıyorum ne olursa olsun bu ulkenın cumhurbaşkanı ama halk ıcın orda olan bırı ve de halkın onu elestıre bılmesı lazım…
ve son olarak avrupa bıze bır yerıyle malesef guluyor kıskaacaklarını pek sanmıyorum…

Yedi Numara efsanesinin hem senaristi hem Ayten bacusu olan Ayça Mutlugil, bahsettiğim Aslan Ailem dizisinin de senarist kadrosundaydı. :slight_smile:

2 Beğeni

Phil Holland adındaki bir kamera yönetmeni, Shotover K1 Hammerhead isimli bir 6 eksenli sabitleyici satın aldı. Bu sabitleyiciye panoramik kayıt için birden fazla kamera yerleştirilebiliyor. sonuç 12k new york videosu

tabi 8k düşürülmüş hali :slightly_smiling_face:

1 Beğeni